Somewhere Quiet

Meg (Jennifer Kim) se snaží navrátit k normálnímu životu poté, co se nedávno stala obětí brutálního únosu. Aby se vzpamatovala, vydá se se svým manželem Scottem (Kentucker Audley) do lesů na pobřeží Cape Cod, kde se ubytuje ve venkovském sídle jeho bohaté rodiny. Takový výlet nabízí klid, který si Meg zaslouží, aby znovu získala pocit normálnosti – ale tyto plány se rychle překazí, když neohlášeně přijede Scottova sestřenice Madeline (Marin Ireland). Madelinino zapojení do jejich společných akcí způsobí, že se Meginy nedávné traumatické vzpomínky vynoří v podobě děsivých halucinací a nočních můr. Zatímco se Scott snaží věnovat citově rozjitřené Meg, začíná se dostávat do konfliktu s Madelininou aristokratickou osobností. Konflikty v domě dovedou Meg k tomu, že začně pochybovat o svém zdravém rozumu, avšak nepřestává se snažit vyrovnat s pravdou o svém únosu. (mac000)

darkrobyk

Výborné psycho s pěkným vizuálem. Samota u moře, zima, Meg s manželem a kde se vzala tu se vzala jeho sestřenice Madeline. Noční můry, halucinace, nalézání toho, co mělo zůstat ukryto. Otázky se rojí a divák může společně s Meg hledat odpovědi, což je fajn. S postupem doby se samozřejmě váhy kloní na tu stranu, a pak zase na druhou, ale pozornému divákovi bude jistě jasno, jak se věci mají. Pomalejší film udělaný přesně tak, aby nenudil. Velmi dobrá hudba společně s rozličnými zvuky a ruchy. Jistě že je to horor, ale ne pro toho, kdo čeká přímočarý příběh podaný po lopatě. Mainstreamový divák by se měl filmu vyhnout obloukem, aby si pak zbytečně nestěžoval. A co myslíte, je to o penězích? ()

pornogrind

Už teď se těším na další komentáře. Somewhere Quiet je filmem kterej asi moc diváků neosloví a to zejména protože si budou po skončení připadat, že dostali víc otázek než odpovědí. Pak se tu samozřejmě budou hromadit komentáře typu ztráta času. Za mě jde o solidní psycho thriller(s hororem bych to moc nespojoval) kterej je napínavej a v pohodě dokázal udržet moji pozornost. Oceňuji i ženské herecké výkony. Lepší 3hvězdy ()

Morholt

Ženská má za sebou traumtatickou zkušenost a tak se vydá s manželem do domku v lesích, kde si chce vyčistit hlavu. Chápu. Celkem záhy se objeví manželova sestřenice, která je poněkud dominantní a celkem logicky to mezi holkama začne skřípat. Chápu. A pak jsem to chápat přestal. Rozumím nějakým halucinacím, ale pořádně nevím, co měly znamenat. Stihomamu i podezřívání rozumím také, ale očekával bych, že když už se nedočkám nějakého vysvětlení, poskytne mi film alespoň nějaké vodítko, abych si k eventuálnímu závěru došel sám. Ale ani toho jsem se nedočkal. A navíc mi lezla na nervy hlavní hrdinka. Ale strašně moc. Za každé gesto, za každý výraz a vůbec za všechno co dělala či říkala bych jí nejradši nakopnul. Totéž se dá napsat i o jejím filmovém manželovi. Jediným pozitivem je Marin Ireland, kterou dlouhodobě můžu, ale ta to zachránit nemohla. 10% ()

JASON_X

Meg je protivná a nesympatická ženská a neustále se tváří jako kyselá prdel. Na její obranu ovšem musím prozradit, že k tomu má pádnej důvod. Několik důvodů. Má za sebou traumatickej zážitek. Její starej je pitomec. A jeho sestřenka ho přímo před ní bezostyšně oblejzá. A on ji. A nebo je všechno jinak? Co když jí opravdu chtějí oba pomoct a ona si jen něco namlouvá? A co ty její vidiny? Jsou to jenom přeludy a nebo skutečnost? Je v nebezpečí ona, nebo naopak všichni okolo ní? Pusťte si to a uvidíte sami. Mně osobně tenhle pomalej temnej psychologickej thriller sednul skvěle. ()

• Olivia West Lloyd uviedla, že k nakrúteniu tohto filmu ju inšpirovalo sledovanie slasherov, pričom stále bola pri záverečných titulkoch zvedavá, ako bude pokračovať osud dievčaťa, čo prežije. (Arsenal83)
  • Hlavné natáčanie sa uskutočnilo v roku 2022 v mestách Cotuit, Boston, Barnstable a Yarmouth v Massachusetts. (Arsenal83)