The Seeding

Muž se ocitne uvězněný v pouštním kaňonu se ženou žijící daleko od domova, která je v zajetí smečky sadistických chlapců. (JasonCZ)

pornogrind

Fotograf vyrazí do pouště aby nafotil úplné zatmění. Jenže se ztratí. V tom uvidí dům na dně kaňonu a taktéž ženu. Sleze dolů do kaňonu a přenocuje. Ráno ale zjišťuje, že už tam žebřík není a on je v pasti bez možnosti dostat se z kaňonu ven. Do toho se na okraji kaňonu začnou objevovat podivné „děti" které s ním i se ženou mají evidentně svoje úmysly. Je viditelné, že žena už nějakou dobu v kaňonu strávila jenže toho moc nenamluví a tak fotograf moc odpovědí na svoje otázky nedostává. Jedna věc je jistá nahoru se jen tak nedostane takže si v kaňonu nějakou dobu pobude. Čím víc se snímek blíží ke konci tím víc je jasný, že vše směřuje k neodvratitelnýmu konci. Určitě bych trochu ubral na stopáži a víc přitlačil na pilu co se týče psycho teroru(psycho nátlaku). Škoda, že myšlenku filmu jsem prokoukl poměrně brzy. I tak ty 3hvězdy dám. Rozhodně žádná mainstream záležitost. Tohle ocení spíš menšinový divák. ()

*CARNIFEX*

Fakt by ma zaujímalo, kto má reálne záujem investovať do takýchto sračiek. Či si reálne tí ľudia aj zvažujú, pre a proti. Investícia VS zisky, respektíve KOHO projekt idú podporiť. Mne je jasné, že nie každý horor môže točiť Wan, alebo nejaký iný, úspešný kokotko v rámci tvorby tohto žánru, no ale reálne na toto buchnúť prachy, to človeka nič iné nenapadne, iba že im pekne musí jebať na hlavu. ()

POMO

OK variace na sektařské drama z divočiny. Trochu předvídatelná, ale bavící. Na tak prostý námět a omezené prostředí dostatečně vtahující, vzbuzující zvědavost, jak bude naloženo s hlavní postavou. Temná hudba, tušení zlých zítřků a dobře hrající Scott Haze. Ten je jedinou vyloženě áčkovou složkou filmu. [Sitges FF] ()

raimi odpad!

Trailer zaujal, ale když jsem viděl fotky z premiéry filmu na Tribeca Festivalu v New Yorku, kde režisér a herci vypadali jako by se účastnili nějaký travesty show, trochu jsem znejistěl. Tahle nakrucující se  banda snobskejch b*zerantů v drahých hadrech mě teda dost odrazovala. A první dojem byl bohužel pravdivej. Tohle je zas jen další nihilistickej, odpornej pseudofilm od rozmazlených městských dětiček, co natočili hnusobu o tom, jak ošklivoučký je mít děti. Rádoby intelektuální, jakoby artovej splašek. Sonda do duše současných dekadentních tvůrců, kteří žijí v přepychu, ale jsou absolutně prázdní a nenávidí všechno okolo sebe. ()

Kudly4

Skvělý festivalový Horor. U mainstream diváka, se bude jednat o táhnoucí se nudu. No mě si film získal hned. Ztracený, sympatický chlápek a celkem pěkná, ale divná žena, která žije na dně kaňonu. Proč ? A jaké má s mužem úmysly ? Do toho pobíhající poloretardi, od kterých se pomoci nedostane. Nechybí sex, trocha krve, napínavá atmosféra a perfektní, zlé finále. Vzhledem k tomu, že hodnocení je tu maximálně tříhvězdičkové, tak tu jednu s klidným svědomím přidám. (54. hodnocení) ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)