Horimija: Piece

• Japonsko Horimiya: Piece (viac)
Japonsko, 2023, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hero (komiks), Daisuke Hagiwara (komiks)

Kamera:

Júja Sakuma

Haruka Tomacu, Kóki Učijama, M.A.O, Daisuke Ono, Juka Terasaki, Ai Kajano, Seiičiró Jamašita, Hisako Kanemoto, Daiki Jamašita, Reina Kondó, Momo Asakura (viac)

Ne všechno z příběhu Hori a Mijamury se vešlo do původního anime seriálu Horimija. Proto nyní přišel čas některé tyto chybějící střípky doplnit. Hlavní dvojice je zpět a s nimi i jejich přátelé a rodina spolu s novými radostmi a strastmi… (Jeoffrey)

Hees

Prekvapivo dobré "pokračovanie" anime Horimiya čo je vlastne skratka z mien dvoch hlavných hrdinov Hori a Miyamura. Teraz sa zastavíme u  slova pokračovanie, lebo to nie je tak úplne pokračovanie, ale zároveň je. Sú to totiž scénky, maličké scénky, ktoré majú pôvodný príbeh dopĺňať a niektoré sú udalosťami po tom pôvodnom diele. A prečo prekvapivo dobré? Ja nemám rád prílišnú rozdrobenosť príbehu a skákanie hore dole v príbehu absolútne náhodne. Ja nemám rád ďalej, aj to, keď má niečo až príliš veľa postáv a tie si nakombinujú vzťahy tak, že ja vlastne neviem kto koho má rád a kto koho rád nemá. Takže je to vlastne pre mňa prekvapivé, že Horimiya: Piece fakt nejako dokázalo veci čo nemám rád zmeniť na to, že ma to dokázalo zabaviť. Nehovoriac o tom, že už pôvodná Horimiya mala podobné prvky, ale sme sa dosť sústredili na hlavných hrdinov Miyamuru a Hori tak tu v tomto počine máme aj ich spoločné chvíľky, ale dosť často máme aj nejaké skupinové aktivity, kde je tých postáv a ich interakcií medzi sebou až príliš veľa. Inak miestami mi toto pokračovanie pripadalo viac vtipnejšie ladené a asi čo sa týka komediálnej časti možno aj lepšie ako pôvodná Horimiya, ale inde zasa jemne slabšie napríklad v romantike sme si v Piece toho romantického až tak veľa neužili, ako by sme možno chceli. Osobne som prekvapený, že ma to bavilo, z dôvodu tých vecí, čo mne niekedy vadia inde a tým pádom toto musí mať dostatočnú kvalitu a rozhodne som spokojný. Samozrejme vhodné len pre tých čo videli predtým Horimiyu inak by som toto neodporúčal, lebo sa úplne stratíte. ()

dudo24

Keďže prvá sezóna skončila tam kde končila manga, druhá sezóna vyobrazuje náhodné udalosti odohrávajúce sa pomedzi dej prvej sezóny. Všetky vyobrazené dejové linky by stále mali byť kánon, ktoré sa nezmestili do prvej sezóny. Epizódy vyzerajú ísť chronologicky, ale je len veľmi málo ukazovateľov ak vôbec nejaké, ktoré by ich zaraďovali na presné miesto v časovej osi prvej série. Prišlo mi, že väčšinou sú to všetko náhodné samostatné odľahčené udalosti, ktoré veľmi málo, ak vôbec, vyvíjajú postavy a ich vzťahy. Takisto chýbal hocijaký rámcový príbeh, takže táto sezóna je naozaj iba pohľad späť na našich hrdinov a ich obyčajné životy. Určite som sa bavil a kopu toho nasmial. Áno, občas sa stalo, že sme dostali hlbší pohľad na nejaké postavy, aj Hori a Miyamura mali zopár svojich chvíľok, ale naozaj treba očakávať len náhodné poväčšine komediálne scény. ()

Updated_Cake

Neřekl bych, že tohle je úplně hidden gem, protože tak hidden nikdy nebyl, ani 1. série. Ale určitě to nepatří mezi ta nejviditelnější anime, už jen kvůli tomu, že to je romcom, kterému se mnoho lidí vyhýbá z různých důvodů. A musím přiznat, že já se většině z nich vyhýbám taky. Většina generických romcomů má neuspokojivý či vyloženě nerealistický příběh, chování postav a přinejlepším chaotický a přinejhorším špatný konec. O tom, že některé takové kousky dokážou spíš depky vyvolat než je spolehlivě zahnat, nemluvě. To není případ této ani předchozí série. Anime je dost lehké, má spoustu posunek a vtipů na každém rohu, chemie mezi hlavními postavami je realistická a hlavně neskutečně příjemná. O to víc potěší, že tato série nesleduje jen hlavní postavy, ale prostor dostaly i vedlejší postavy, které tolik místa v 1. sérii neměly. A i když jsem se toho asi 1 epizodu bál, ve finále mě to hodně příjemně překvapilo a další sérii jsem si užil mnohem víc než tu předchozí. Ačkoliv jde prakticky jen o náhodné epizody, které se dají zařadit mezi díly předchozí série, absolutně to tomu neubírá na kvalitě a řekl bych, že jako celek tohle odvádí skvělou práci. A i když jsem k 1. sérii neměl asi co bych jí vyloženě vytknul jako velkou chybu, tahle série odvádí až moc dobrou práci na to, abych ji neposadil hodně nahoru. Jak jsem uvedl na začátku, najít zábavný romcom, který je realisticky zpracovaný, dobře se na něj dívá, dokáže člověku zahnat špatný den a zlepšit mu náladu, těch tolik není. Je to stejné jako s isekai žánrem, 500 000 druhů ale jen zlomek z toho je sledovatelný. Horimiya odvádí neskutečně dobrou práci s dialogy, vtipy, chemií postav i dlouhodobějším příběhem. Pokud jste fanoušci romcomů, tomuhle musíte dát šanci. ()

Jeoffrey

Jsou to sice jen kousky, střípky z původní mangy, které se do anime adaptace nedostaly, ale jsou moc hezky a přirozeně seskládané do jednotlivých dílů, které mají vždy jedno společné téma, kterého se drží. Tenhle doplněk původního seriálu neztratil nic na kvalitě, skvěle jsem se u něj nasmál, občas působil sympaticky realisticky, jindy mile praštěně a stále je to ta skvělá a hřejivá romantika, kterou mám rád. Animace i hudba opět zvládnuté na výbornou. Pro mě jsou, stejně jako původní Horimija, i tyhle „chybějící části“ 9/10. ()

DaweForeman

Nevím jestli to úplně nazývat pokračováním, ale dejme tomu, že je to takové volnější pokračování, které obsahuje i události po prvním anime. Jak už název napovídá, tak se jedná o jednotlivé úryvky z různých situací, kdy diváka čeká v každém díle několik krátkých epizodických příběhů z každodenního života nám známé skupinky středoškoláků. Je to velice příjemná oddychová podívaná s vkusným vtipem. Běžné anime by sledovalo pouze linku hlavních postav a rozvíjelo jejich romantiku, ale zde je to bráno bez velkého dramatu a ukazuje události takové jak se prostě v životě dějí a příběh pohodově plyne. Člověk se tak ponoří do příběhu a připadá si, jako by žil spolu s jednotlivými postavami. Jenže všechno jednou musí skončit a to i středoškolský život ústředních postav, kdy se blíží jejich graduace a také i konec anime jako takového. Nejvíce jsem byl překvapen z posledního dílu, který autoři nádherně zpracovali a řádně to shrnuli, ukončili a rozloučili se. Takhle by měly vypadat konce příběhů. Po animační stránce se to drží svého a po hudební je to opravdu velice dobré s velice příjemnou a zapadající atmosférou. ()