Ztracené děti

(festivalový názov)
  • Belgicko Les Enfants Perdus (viac)

Desetiletá Audrey a její tři sourozenci zůstanou opuštěni ve starém domě, kde měli strávit prázdniny. Jejich otec totiž nečekaně přes noc zmizel. Děti nejdřív na tátu marně čekají, ale rychle pochopí, že se o sebe musejí postarat sami, což ale nebude jednoduché. Les, který obklopuje odlehlý dům, jako by malé trosečníky nechtěl pustit ven a začínají se dít záhadné věci, obzvláště v noci. Tajemná monstra bojící se světla, tunely, kde se ztrácí čas, s tím vším se musí skupinka popasovat v tomto psychologickém hororu, kde se mísí dětské a dospělé děsy a bolesti, které bohužel nejde vyléčit jen tím, že na ně posvítíme baterkou. (MFF Karlovy Vary)

kajas

Filmy s dětmi v hlavních (a jediných) rolích stojí a padají na jejich výkonech, zde mě ale bohužel herecké schopnosti představitelů čtyř sourozenců nepřesvědčily a i během slabých 90 minut jsem měla co dělat, abych tu artovost přežila. A možná jsem měla počkat na debatu s režisérkou, abych lépe pochopila rozuzlení... ()

Hoyt

Filmu pouze s dětmi jsem se obával ale velice mě lákal žánr (pouze drama to určitě není). Před dětskými herci klobouk dolů. Děj utíká a občas je i mrazivý. Dá se říct, že mě ani v momentu nenudil ale něco málo na lepší hodnocení tomu chybělo. Lepší 3*. ()

Marigold

2/3 vysoce kompetentního a nepříjemného psycho-hororu, zajímavý twist a doslovná i trochu jalová poslední třetina... škoda, ale režijní skills a opět skvělou volbu dětských (ne)herců - trademark současné belgické kinematografe - hodnotím vysoko. ()

dubinak

Tak trochu belgická variace na Babadooka, kde překvapí celkem zajímavý twist, ale nepřekvapí finální pointa, která je tak nějak cítit už pár desítek minut dopředu. Nicméně, zpracování, budování atmosféry a nejedna hororová sekvence fungují na jedničku, a tak se tento snímek sleduje velice snadno. Dětští herci to zvládli také obstojně a myslím, že s potencionálními rafinovanějšími scénáři má do budoucna tato režisérka dobře našlápnuto. KVIFF 2023 ()