Hypnóza

André a Vera jsou partneři nejen v soukromí, ale i v podnikání. Vše podřizují vlastnímu start-upu. Jejich uhlazený osobní život musí vyhovovat veškerým škatulkám, které vedou k úspěchu. Právě je čeká zásadní krok: prestižní soutěž pod vedením uznávaného guru, která otevírá brány velkého byznysu. Prezentace je připravená, projevy vypilované, budoucnost jasná. Pak ale nespokojenou Veru napadne zajít na hypnoterapii, což odstartuje řetěz událostí, které odhalí, jak málo mají hrdinové svůj život ve skutečnosti pod kontrolou. Debutující švédský režisér Ernst De Geer nápaditě spojuje kousavou satiru na společnost, z níž se vytrácí bezprostřednost, s něžnou romantickou komedií o páru, který prožívá vážnou vztahovou krizi. (Artcam Films)

vyfuk

[KVIFF 2023] Další ze série skandinávských lehkých filmů, které prohlubují nějaké lidské podstaty, jsou v něčem prosté, pomalé a někdy těžko na čtení. Pro změnu v něčem i vtipné a úderné. Takový minimalismus. Je to dost podobný případ jako Nejhorší člověk na světě, který byl za mě v něčem dost chaotický a zcestný. Zde ten otisk také cítím, ale trochu jinak. Trochu lépe. ()

Reesam

Celkem prdel. Místy absurdní, někdy na sílu, ale pobavíte se. Neuvěřitelný, jak nejdřív sympatizujete s jednou postavou a druhou nenávidíte pro to, jaký to je bezohledný nudný pičus, ale pak se to otočí a nedokážete pochopit, jak někdo může být taková nesnesitelná kráva. Bavilo mě to moc! Ale do hypnoterapie rozhodně nejdu, nah. ()

venca163

Áá, suchá komedie severské produkce, publikum se chláme, už když si kupuje lístky (sry jsem kyselej). Na můj vkus, hypnóza nebo ne, byla ta holka trochu nesnesitelná a to mi asi bránilo si to celý víc užít. S tim pozérskym týpkem si sebe navzájem zasloužili. Obkresluje to mustr, co už jsem v pár obměnách viděl, průměrnej film, nic co by mě chytlo. Očekával jsem, že to bude mnohem technicky víc zaměřený na vývoj tý appky, ale byl to spíš takovej "wakeup call" na téma "buď nekonformní". Z toho soudku se mi nejvíc líbilo, jak to ten vedoucí startup kurzu nevydržel a vyjel na ní, že je blbá kráva a už má vypadnout. Tim byla nějaká postava filmu přeci jen chvíli sama sebou a ne jako ostaní - v permanentní křeči. #kviff57 (60%) ()

Skalda_2

Film připomíná v mnohém nějakou absurdní divadelní hru. Mladý pár se vydává na prezentaci svojí mobilní aplikace. Hrdinka si před cestou zaskočí na hypnózu, kvůli odvykání kouření. A pak se začne chovat trošku jinak.  Zrežirovano pevnou rukou. Hrdinka okouzlující. Otravný song chytlavý. Ale asi to nebude úplně  pro "common people". ()

dubinak

Až tristně přehajpovaná unylá obyčejná komedie s přehajpovaným mužským hlavním hereckým výkonem. Hypnóza je prostě taková ta jemná suchá severská komedie, která má jen málo zapamatovatelných momentů, u kterých bych se vyloženě smála nahlas. Prostředí, kde se film odehrává se mi vůbec nezamlouvalo, ani ta chemie mezi postavami mi nepřišla dobře zachycená a námět, který měl ohromný potenciál vyšuměl absolutně do prázdna. Režijně to bylo zkrátka uchycené příliš ledabyle a vůbec to nedosáhlo otáček, kterých to mohlo dosáhnout. Jako suchá komediální divadelní hra by to asi posloužilo lépe. KVIFF 2023 ()

V Karlových Varech byly předány ceny

V Karlových Varech byly předány ceny

08.07.2023

Sedmapadesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se v sobotu večer po devíti dnech plných filmů, hudby a dalších kulturních zážitků uchýlil ke svému závěru. Ve velkém sále hotelu… (viac)