The Childe

• Južná Kórea Gwigongja (viac)

Nadějný boxer přichází do Jižní Koreje s cílem najít svého biologického otce, avšak během procesu se zaplete s nebezpečnými lidmi. (mikki089)

Sharlis

Ciste priemerna zalezitost, ktora fanusika azijskych akcnych filmov neurazi, ale nie je to na nic viac, nez na jedno pozretie. Je to ten typ filmu, kde jeden typek bez problemu vyklati dvadsiatich. Postavy su celkom zabavne, akcne je to primerane a dej ma hlavu i patu, ale nie je tam nic extra, kvoli comu by bolo nutne o filme dalej pisat, ci ho niekomu doporucovat. ()

warrenur

Vidiac vyssie hodnotenie, dufal som, ze sa bude opat jednat o nejaku klasiku vo vaznejsom gangsterskom duchu. Nestalo sa. Juhokorejska zanrovka, ktora je plna charakterov typickych poz sialencov, sefikov, podriadenych babok a na druhej strane, ponuka exponovane emocie prenasledovaneho a vsetkemu sa cudujuceho mladika. Premisu riesenia "ockovej choroby" uhadol kazdy vnimavejsi divak dost skoro. Frajerske pozy braceka i vysinuteho kontraktora mi prisli usmevne, ale hlupucke. Korejci obcas natocia filmy, ktorym tuto emociu uverite. Tento k nim vsak rozhodne nepatri. Odlisuje sa velmi malo od priemeru za poslednych cca 10 rokov. Pobavila ma vsak zaverecna scena na operacke a "vyrovnany" telefonat brokerovi. :D A uznavam nasledny masaker a hra na bolavu nozicku bola dokonala a na plny pocet. Tak si vysvetlujem kvantum tych 4-orhviezdi. :) Tomu a vtipnym dovetkom, ci zvratu v zavere. Tie vsak neodcinia slabucke uvodne 3/4-tiny filmu. 43% Slabsi priemer so slusnym zaverom, za ktory vahavo pridavam hviezdu. Fun-fact: skuste udrzat v ruke skalpel, ked ju mate celu od krvi a casto vam uviazne v "telach". :D Bud sa dorezene, alebo ho stratite pri prvom bodnuti... ()

Fr

„ONI HLEDALI NÁS, NE MY JE! TO ZNAMENÁ, ŽE TVŮJ OTEC NA TEBE NEZAPOMNĚL…“ Fajnovej korejskej mix žánrů a emocí. Čím víc se to blíží finále, je to lepší a lepší, a dokonce to v tom vážným tématu vyloudí úsměv. Černej (samozřejmě). Hoon-jung Park je u mě prostě frajer. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film není přístupnej mládeži do 18ti let. 2.) Jde o filmový návrat herce Kim Seon-ho. V roce 2021 byl obviněn bývalou přítelkyní, že ji donutil k potratu. To vedlo k jeho (nedobrovolného) stažení z reklamního, televizního a filmovýho světa. Pravda nakonec byla (jak to tak bejvá) trochu jiná. 3.) Thx za titule „Naomi159“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Letošní černý kůň na poli Korejských blockbusterů od jednoho z nejuznávanějších Jk režisérů Park Hoon-Junga je konečně venku a je to teda slušnéj nářez. Od Park-Hoon Junga jsem viděl už 7 filmů z 8 a né vždy mě úplně potěšil, mezi jeho nejslavnější projekty patří asi New World, The Witch a Noc v Ráji, psal také scénař k největšímu kultu I Saw the Devil, takže jde rozhodně o velkou režisérskou kapacitu, kde každý nový film je netrpělivě vyhlížen a musím říct, že jeho novinka Childe bude dost možná patřit k mým nejoblíbenějším filmům, byť i tady mám menší výhrady k plnému počtu. Hlavním hrdinou je sympatický amatérský boxer, který se snaží získat peníze pro svou nemocnou matku a rozhodne se tedy vydat za svým neznámým a bohatým otcem do Jížní Koreje, jenže cestou potká nebezpečné lidi, kteří mu půjdou po krku a jedním z nich bude jedna z nejlepších postav, kterou jsem za poslední roky viděl. Seriálová hvězda Seon-ho Kim si tady střihl filmový Debut a zahrál to tak výborně, že nejen, že sklízí ovace po celém světě, ale má teď dveře otevřené dokořán pro další budoucí projekty. Hraje tu vtipkujícího, usměvavého a zvráceného Hitmana s neskutečným Skillem, kde si všechny scény krade pro sebe. ( Ten film si díky téhle postavě okamžitě říká o prequel a spin-off!). Zaujmou i další postavy, ženská hitmanka či nevlastní bratr, který je typický gangster a hajzl. Film má prvotřídní vizuál, tohle je Top A grade korejská technická kvalitka, hezky vysvětlí problém tzv. Kopinos, což jsou míšenci mezi Filipínci a Korejci, které Korejci moc v lásce nemají, film rozhodně zaujme i zajímavým příběhem, který v půlce filmu vytasí šíleně šokující zvrat ( Ten zvrat je šokující pro hlavního hrdinu i pro diváka, takže má dvojitý úder!!) a aby to nebylo málo, tak i závěr se hezky překombinuje a režisér natočil sebevědomý akční Thriller s chytrým příběhem a skvělými postavami, to zkrátka nedostáváme často. Samotné akce sice mohlo být více a trochu mi vadilo, že hlavní hrdina byť boxer, tak většinu času spíš utíká nebo zkrátka nebojuje, takže za tohle si ode mne příliš sympatií nezískal, naštěstí se o akční scény stará Noble Man, kde především finální řežba je parádní akční BloodShed jak se patří ( krev stříkala, mrtvol hromada) akce je natočená komiksovým stylem, je tedy řádně efektní, brutální a stylová, že jsem si ten závěr musel pustit okamžitě znova. Překvapivě se tu více střílí než řeže a mlátí, ale i tak je to slušná napínavá jízda s chytrým a poutavým příběhem a parádními zvraty. Tohle se zkrátka povedlo. 85% ()

jarah

Páni, to bola jazda. Kim Seon Ho konečne vyložil karty a dokázal svoje herecké kvality. Dokonalý, sebavedomý, profesionálny Nobleman. Nie žeby za ním Kim Kang Woo pokrivkával. Z jeho tichého prejavu na začiatku až mrazilo. Neskôr sa z neho stal tak trocha hysterický a hlučný zabiják, ale poloha záporáka mu sedela rovnako ako inokedy rola nečitateľného detektíva. Po oboch ostávajú potoky krvi, ale to už akosi patrí k tomuto filmovému žánru. Tlieskam produkčnému tímu. 4,5* ()

• Okrem Južnej Kórei prebiehalo natáčanie predovšetkým v Thajsku. (MikaelSVK)
  • V závěru filmu je k vidění mezititulková filmová scéna. (Rominator)