C'était un rendez-vous

• USA Rendezvous
Krátkometrážny / Akčný
Francúzsko, 1976, 9 min

Hlavní hrdina absolvuje ve svém sportovním voze zběsilou jízdu probouzející se Paříží. (Snorlax)

hirnlego

Tak tou závěrečnou pointou si to u mně autor trochu podělal - ale budiž - jízda je to velmi zběsilá a velmi realistická (tedy vlastně naprosto reálná - bez umělého omezení provozu v místech, kudy auto projíždí, atp.) - jen ten konec, ten konec... (asi jsem na něj zrovna nějak neměla náladu - moc velký slaďák) ()

bierce

Zběsilá jízda probouzející se Paříží. Přes Champs Elysses, široké magistrály až po úzké pařížské uličky bez ohledu na semafory a křižovatky. Podle jedné z legend řídil vůz sám Lelouch, podle jiné řidič Formule 1. Nicméně jde o velice adrenalinový a fascinující zážitek, i když vlastné vidíme jen ubíhající silnici (jediná kamera přidělaná na předku auta). Navíc podpořenou malou, ale typicky francouzskou pointou. ()

subic

Víte, co je na tom nejlepší? No jasně, ten jadrný zvuk motoru. Žádný střih a omezená délka filmu jen na jednu jízdu po ranní Paříži, když byl ještě minimální provoz. Kamera byla upevněná (opravdu?) na legendárním Mercedesu Benz SEL 450 6.9, typové označení W116, což byl praotec třídy S-Klasse. To bylo to správné nářadí, měl velkou V8 6.834 ccm o výkonu 210 kW (286 koní), což neměly ani všechny tehdejší supersporty. ALE disponoval jen 3stupňovým automatem a tady je tak trochu rozpor, napočítal jsem, že řidič řadil až na 5. stupeň. Takže Claude Lelouch použil jen zvuk ze svého Ferrari 275 GTB, které mělo 5stupňovou převodovku nebo jím absolvoval i celou cestu? Každopádně na velké obrazovce je to zážitek, kam se hrabou dnešní hry. Takhle profrčet Paříž už by dnes nebylo možné, potká jen pár aut a popeláře, pár chodců a většina cest je dlažba. Dneska kde jaký lojza cpe na youtube, jak někde trhá asfalt, ale TOHLE je praotec všech zběsilých jízd. Kdo neměl tu možnost, tak může shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=Dwjy0qED2Lo ()

anais

Každopádně zážitek, po kterém budete ještě chvíli nevěřícně zírat před sebe. Auto jede neuvěřitelnou rychlostí po Paříži, ignoruje "červené", sem tam i protisměr. Chudáci chodci uskakují, namáhané pneumatiky protestují. Lelouche prý po uvedení hned zavřeli, aby taky ne. Vynikající nápad na krátký film. ()

Šandík

Mě tou závěrečnou pointou naopak docela dostal, ale uznávám, že to asi pochopí jenom chlap ;o) V době počítačových her už jsme asi příliš navyklí na podobné záběry a tak úplně neoceníme netradičnost téhle filmové miniatury. Také není špatné se zhruba orientovat v tom, kde dotyčný právě projíždí, jo a rozhodně to není auto, nýbrž motorka. Ale to jen tak na okraj ;o) Celkový dojem: 75% ()

• Jenom dva lidé věděli, kudy Lelouch pojede. Jeho první asistent Elie Chouraqui, který ho měl vysílačkou informovat o situaci na nepřehledné křižovatce u Louvru (vysílačka ovšem selhala), a jeho přítelkyně Gunilla Friden, které zavolal a řekl, ať se dostaví za 10 minut k Sacre Coeur a objeví se při jeho příjezdu. (Hawaj)
  • Stopáž filmu byla předem určena omezením její délky. (Jiri_Jaros)
  • Titulek na začátku říká "Nebylo použito žádných speciálních efektů nebo zrychlování filmu". (Hawaj)