Tento komediální příběh byl natočen podle skutečné události, kterou za 2. světové války prožili dva britští armádní zubaři. Seržant Peter King (Kenneth Cranham) a vojín Leslie Cuthbertson (Leo Bill) v roce 1942 ukradli pytel granátů, dva revolvery a sadu nejlepšího zubařského náčiní, jež se dalo v té době koupit, a vydali se na vlastní pěst na pomoc okupované Francii bez povolení velitele! Na filmovém plátně se tento neuvěřitelně nezodpovědný leč výstředně hrdinský příběh objevuje poprvé, přestože patří k nejbizarnějším událostem, k nimž došlo v průběhu 2. světové války. (oficiálny text distribútora)

Pítrs85

Pod tíhou zážitku z Nolanova Dunkerku jsem si pustil jiný film o britské armádě během WW2, tentokráte o dvou zubařích, co zdrhli ze svý základny, přepluli do frickama pustošené Francie, sabotovali jim nějakou radarovou stanici (či co to bylo), to vše v televizním looku, zato s akcema jak z Call of Duty. Tohle je ale hlavně krásná dobová záležitost, s britským humorem, kde válka není ani krvavá ani zdrcující. A pokud je to opravdu inspirované skutečnými událostmi, tak hrdinným dentistům klobouček a respekt až na půdu Big Benu. A to i přesto, že ze všeho nejvíc připomínali Laurela a Hardyho, nebo minimálně Mr. Beana... "Pozor, Adolfe, zubaři přicházejí!" ()

Lucas87

Ze začátku jsem si říkal, co to je za propadák, starší a mladší zubař dezertují za účelem vlastního boje, scéna s návěstidlem byla dokonalá, hlavně ta scéna jak polijí chlastem toho německého zaměstnance a hned záběr na vlak co je na maděry, i ta jejich závěrečná akce jak se jim náhodou poštěstí. Prostě hlavními aktéry jsou dvě nuly, které pak získají uznání svých kolegů stejně jako profesionální commandos, a hlavní přínosem, že je to podle skutečné události, ačkoliv se tomu nechce věřit :) ()

gogo76

Neviem, čo si mám o tomto filme myslieť, čakal som niečo úplne iné, podstatne vážnejšie. Dvaja zubári majú o vojne predstavu asi ako Jajo a Pajo z detského seriálu. Samozrejme, že pár krát som sa zasmial, hlavne pri prvej plavbe si v duchu hovorím, odkiaľ ten starý skunk vie, ktorým smerom má ísť a ako udržať kurz. Nakoniec má blbec šťastie. Záverečná akčná scéna chce nadhľad (je to komédia! komédia?...), no po akcii zase preladí na vážnejšiu strunu. Uznanlivý potlesk od vojakov v závere bol skôr trápny. To je ten problém filmu, nevie, či chce byť komédiou alebo drámov, pretože veľmi nefunguje ani ako jedno ani ako druhé. Tesne pred záverom W. Churchill vyhlásil, že ešte pár takýchto bláznov a Anglicko vyhraje vojnu. A ja zase, že ešte pár takýchto filmov a idem do Afganistanu rozprášiť Taliban...60%. ()

Hal_Moore

Perfektní komedie z druhé světové války. Britský humor se rozhodně nezapře. Dva sympatičtí 'antihrdinové' se potýkají s řadou problémů neskutečně naivně a nejednou bude jejich počínání doprovázet váš hurónský smích (scéna s vlakem). John Henderson mě mile překvapil, stejně jako Derek Jacobi. Britové komedie prostě umějí. ()

dopitak

Slaboučký TV formát na naprosto nereálném námětu. Nelíbilo se mi nic, není to vtipné, herci stojí za starou belu. Původně jsem po přečtení jména pana Rýnského rád sáhl po dabingu, ale jmenovaný ve filmu jen řve (protože jeho postava je opravdu otravná karikatura). O válečných, rádoby napínavých scénách raději ani nepsat, protože když hledáte film na téma okupovaná Francie, tenhle britský pokus o humor vás těšit nebude, ()

• Natáčalo sa v britskom Surrey, Pentewen Sands a v prístavnom meste Charlestown na juhozápade krajiny. (MikaelSVK)