Iba človek

• Česko Jenom člověk (viac)

Romantická komedie, která vznikla v koprodukci Španělska, Argentiny, Portugalska a Velké Británie, vypráví o paradoxech moderního světa. Leni (Marián Aguilerová), která pracuje jako televizní reportérka, pochází ze španělské židovské rodiny. Přijíždí domů poprvé se svým snoubencem Rafim (Guillermo Toledo), jehož chce představit rodině. Všechno probíhá skvěle, ale jen do chvíle, než vyjde najevo, že Rafi je Palestinec. Atmosféra ihned zhoustne, ale co je to proti tomu, když Rafi nešťastnou náhodou vyhodí z okna ze sedmého patra kus zmrzlé polévky a zasáhne chodce. Mohl by to být Lenin otec Ernesto, na něhož už všichni doma čekají... (oficiálny text distribútora)

kareen

Ale, tak dalo se to no...sem tam jsem se i zasmála, ale čekala bych, že z tak zajímavého námětu jakým je střet dvou nepřátelských kultur a vzájemná láska mezi dvěma z nich, by se dalo vykřesat daleko víc vtipných situací. Navíc se našlo pár spíše infantilních gagů a například vedlejší linie s otcem Ernestem a šlapkou už mi přišla zcela zbytečná a nudná. Herci byli docela příjemní, ale to je asi tak vše. ()

Enšpígl

Španělský komedie se mě začínájí docela líbit. Na první pohled zcela normální lidi se brzo promění v neskutečné postavy v absurdních situacích. Humorné dialogy s narážkamy na palestenicko - izraelské vztahy střídaly brutálně vtipné scény. Slepej dědek s puškou, zmrzlá polívka, palestinec v izraelské rodině své milé, dodávají humor velmi slušné kvality. Opravdu vřele doporučuji, přeci jen každý jsme jenom člověk a potřebujeme se občas dobře pobavit. ()

genetique

Tak tento film mi sadol presne do noty! Španieli sa predviedli dokonale milou uštipačne-inteligentnou komédiou, ktorá si satiricky berie na mušku celosvetovo vážnu otázku nenávisti v oblasti Izraela. Perfektné skeče síce občas striedajú slepé uličky, no tých je minimum, takže som bol veľmi spokojný. Škoda, že sa nedozvieme, čo sa stalo káčatku :). 80%. ()

bloom

Tématem mi to trochu mi to připomnělo Dobrodružství rabína Jákoba Gérarda Ouryho, to je taky bláznivá komedie zabývající se tématem náboženských konfliktů. A zatímco v Jákobovi se pořád putuje, tady se celá polovina odehrává v bytě židovských rodičů. Je tu zajímavá sestava postaviček, které jsou opravdu k popukání. Ale ačkoli situační zápletka je vynikající, dialogy by potřebovaly trochu předělat, i když mezi nimi sem tam najdeme nějaký skvost. Možná kdyby se natočil americký remake, nemuselo by to dopadnout špatně. Scénář by musel napsat ovšem Neil Simon nebo někdo takový, protože by dokázal zachovat duch originálu a zároveň vylepšil ty dialogy, které to trochu stahují dolů. 3,5* ()

nash.

Pragmatická zrzka, přivádějící představit palestinského snoubence své ujeté židovské rodině. Se slepým dědou odhodlaným střílet, sestrou nymfomankou a mladším bratrem fanaticky lpícím na dodržování všech příkazů ortodoxního judaismu. Klasické rodinné problémy, židovsko-palestinský konflikt, a do toho zmrzlá polévka a „mrtvola“ na chodníku. Tahle komedie má výborně rozestavené figury a skvělou rozehrávku. O tom žádná. První půlka odsýpá, je zábavná a daří se jí vytěžit z každé scény maximum. Bohužel se zdá, že polévková nehoda je jediným nápadem dvojice scénáristů a jaksi se jim ho nedaří vynalézavě rozvíjet. Od půlky začíná děj těžce drhnout a i humor se zcela vytratí. Naprostá bezradnost a infantilní trapnost poslední půlhodiny, zejména cela zbytečné linie Ernesta a prostitutky, je v porovnání se skvěle rozehranou první půlhodinou do očí bijící. ()