Láska je Láska

Kanada / USA, (2004–2009)

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Kate Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniel Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley (viac)

Seriál popisuje skupinku lesbických žen a jejich přátel žijících v Los Angeles. Jenny (Mia Kirschner) je mlada talentovaná spisovatelka, která se po ukončeni vysoké školy přestěhuje se svým přítelem Timem (Eric Mabius) do Los Angeles. Tim a Jenny si ve čtvrti West Hollywood pronajmou dům sousedící s domem Bette (Jennifer Beals) a její partnerky Tiny (Laurel Holloman). Bette a Tina jsou spolu už sedm let a zastihujeme je ve chvíli, kdy hledají dárce sperma, doufajíc, že založeni rodiny jim pomůže posunout vztah ze slepé uličky. Do blízké skupinky přátel Tiny a Betty patří profesionální lámačka srdci Shane (Katherine Moennig), zaclosetovana vrcholová tenistka Dana (Erin Daniels), bisexuální novinářka Alice (Leisha Hailey) a Bettina nevlastni sestra Kit (Pam Grier), hudebnice a vyléčená alkoholička. (oficiálny text distribútora)

Forum. odpad!

Tuctová záležitost, která nepřichází s ničím novým a navíc ten look děsně cool seriálu o lesbičkách se mi hnusí. 0% ()

P3tulQa

Nejlepší je, jak každá postava v tom seriálu popisuje určitý charakter. Nejvíc se mi líbí Shane. Tak nějak mi přirostla k srdci tím, jaká je. Někdo může tvrdit, že je s každým. Ale já myslím to, jaká opravdu je.. uvnitř... Je mi nejmilejší až do konce :) Smutné je, že umře Dana, protože s Alice byly skvělý! Nesnáším Jenny, ale asi měla důvod být taková jaká je.. Zkrátka se mi seriál strašně líbil :) ()

luciasce

SPOILER KOMENT, kdo neviděl, nečtěte... Nevím, jestli si to někdo uvědomil, myslím, že asi pořádně vlastně ne, protože každý se dívá na to, co seriál obsahuje v jednotlivých krocích a ve finále si každý řekne, že to je seriál o ženách, které milují ženy. A v tom je zásadní chyba!!!! Každý si zamiluje Shane nebo Bette a každý nenávidí Jennifer Schecter. Problém je, že to ona je vlastně hlavní postava celého seriálu a prakticky tahoun celého toho děje. Proč? Stačí jedna odpověď. Seriál začíná, když Jen přijede do města a serál končí, když Jen umírá. Moje čtyři hvězdičky jsou kvůli ní, kdyby nebylo Jennifer, nebyl by seriál, resp. byla by to fraška zasluhující si stěží jednu hvězdu. ()

Zapinka

Toto je pro mě další z mála seriálu, který si mě získal už od prvního dílu. Prostředí lesbiček je moc zajímavé a dobře se u něj zapomene na chlapy:D sice například postava Jenny ke konci už byla opravdu na pěst, ale i tak jsem se bavila a jsem ráda, že jsem ho viděla. ()

Apule

The L Word: 1000 a 1 rada pro lesby. Čím víc se to blížilo konci, tím víc sem se nudila. Až teda úplný závěr kdy zemřela Jenny mě potěšili. Do seriálu sem se pustila hlavně proto, abych tam pobrala nějaké rady do toho buzního života, ale nic sem si nevzala. Teda až na to, že Alice je fakt pěkná. Řekla sem si, že údajně jako většina leseb u toho budu onanovat, ale z toho taky nic nebylo. Nuže ze 4 původních hvězdiček snižuji na 3. ()

camomilla

"Povinna cetba" pro vsechny L. Shledla jsem vsechny rady a bohuzel musim konstatovat, ze u poslednich serii jde kvalita trosku dolu. ---------------------------------- Ac jsem si myslela, ze do nasich televizi se dostane tak v roce 2050, dnes jsem prekvapive zjistila, ze ho bude vysilat PrimaLove. ()

Werca86

Seriál zaměřený na lesbické životy a osudy žen. Pár životních situací je dost strhujících a vezme Vás za srdce. Nejvíce mě šokuje hrdinka Jenny. Nelíbí se mi celá její postava tohoto seriálu. Každá série je svým způsobem zajímavá, někdy nudná, někdy Vás zas nenechá spustit oči z obrazovky, takže hodnotím 4*. ()

Tess92

Dokoukala jsem Queer as folk a tak nějak jsem čekala, že mě tohle nadchne podobně. Vydržela jsem první díl jsem spíš zklamaná. Většina představitelek je mi krajně nesympatických, mají nepříjemný přízvuk (to je zas jiná věc) a ničím mě to nezaujalo. V tom bylo pro mě lepší queer as folk, nebyla tam hromada ženských a na ty chlapy se dalo dívat :) ()

macoslavek

typická showtimovka alá californication, jen místo hanka moodyho tady máme hromadu holek jeho charakteru i libida.. když pominu věčně ublíženou miu kirschner, která mě srala naprosto neskutečným způsobem (2dcl slz v očích během každé scény no-matter-what, a to její nechutné vyslovování "okey", jako by měla v krku chrchel), seriál miluju. postavy jsou skvělé, herečky se chopily rolí bravurně, chemie (nejen) mezi hlavní dvojkou funguje skvěle.. dějově jde o další sex ve měste, oklepaný od naivity.. nemám v podstatě výhrad, jen škoda, že kvalita s každým dalším dílem pomaloučku klesá.. ()

Qaylie

Tento seriál je velmi zajímavě natočen.Příběh je docela chytlaví a tvůrci nezapomněli, i na různé žhavé scény. Zavede vás do světa kde láska ke stejnému pohlaví je na každém rohu. Zažijete romantiku, vášeň smích i zklamání. ()

lenka215

11.5.2014 som náhodou prepínala TV a narazila na tento seriál, videla som asi posledných 10 minút, ale zaujalo ma to tak som to vygooglila a našla na YT pilotný diel. Tak som si to pozrela a neviem prečo ale zaujal ma tak som pozerala ďalej a ďalej, až som cca o dva týždne neskôr nedopozerala posledný diel šiestej série. Bol a aj je to super seriál - romantický, dramatický, komediálny... no proste super... Normálne mi bude chýbať to že už niesu ďalšie časti... Alice, Shane, Tina, Bette boli geniálne ale Jenny sa mi od začiatku nepozdávala- totálna blbka.... ďakujem za tento seriál bol super už teraz mi chýba pokračovanie... :) ()

julie_mie

Něco mezi 3 a 4. Kvalitní hudba, občas kulhající scénář, ale dost vtipných i vážných scén. Povedený, i když já mám raději Friends, HIMYM nebo TBBT. ()

Mortifica

Serial je ok a veskere to drama v nem docela bavi, ovsem snad poprve v zivote jsem se setkala s postavou od prvni chvile naprosto nesympatickou - Jenny - ktera je natolik neprirozene sebestredna, melodramaticka, "dulezita" a pubertalne arogantni at uz mluvenym projevem nebo chovanim a v prubehu serialu irituje cim dal vic. ()