Co všechno může pasažér zažít během obyčejné jízdy vlakem? Film Kupé vás vezme na zajímavou projížďku. Natáčelo se celkem 5 dní na 16mm kameru na staré železniční stanici Křimov. Film je poctou známému filmu Prostřený stůl natočenému v 90. letech na UMPRUM. (Anifilm)

honajz2

Stop motion animace mi je sympatická, inspirace Švankmajerem taktéž. A je to i dostatečně nápadité, akorát to nikam nevede a závěrečný dojem vlastně nemám žádný, v čemž vidím hlavní problém, protože tohle se mi u Švankmajera nikdy nestalo, ani u jeho nejslabších děl. Tohle jakoby prošumělo okolo mě a kdyby to nebylo tak ojediněle vytvořené, zapomněl bych na to hodně rychle. Pro porovnání se ale ještě podívám na film, jemuž to má být poctou. EDIT: Po zhlédnutí Prostřeného stolu se mi Kupé líbí ještě míň. Prostřený stůl je totiž skutečně hravý, vtipný, netrvá zbytečně dlouho a hlavně se netváří, že mu jde o víc, než jen o animační hrátky. Slabé 3* ()

angel74

Celkem by mě zajímalo, co dotyční hulili, když tuhle vlakovou story tvořili. Vyloženě špatné to není, ale žádná velká sláva taky ne. (45%) ()

ostravak30

Prostřený stůl jsem sice neviděl, ale souhlasím, že Švankmajerovi je to dost podobné. I u mě to však nic zvláštního nevyvolalo. Vidíme pouze soubor situací, které ve vlaku nastat mohou. Pravda, zajímavě zpracovaných... ()