Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
TV spot 6
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (118)

Vidiny (2007) (S05E04)

Príbeh: Charlie začína všade vidieť Rose a dosť mu to komplikuje jeho romantický život. Alan zas na druhú stranu skúša v posteli rôzne experimenty na spestrenie toho svojho. Prevedenie: Rose sa nám pomaly ale isto vracia do seriálu a ja sa na ňu nenormálne teším. 90% ()

Pan Chůva (2007) (S05E05)

Príbeh: Charlie nerieši svoje finančné problémy a spolieha sa na to že sa všetko vyrieši samo. Alan vezme veci do vlastných rúk a začne brať testovaciu medikamentnú liečbu, ktorá ho skoro zabije. Charlie pri stráženi syna svojej priateľky objaví v sebe talent na zabávanie detí. Prevedenie: Najzábavnejšia na celej časti bola Alanova bezradnosť a potreba sa rýchlo finančne poistiť pre prípad, že by sa stal bezdomovcom.  91% ()

Pomoz tatínkovi hledat nehet z prstu na noze (2007) (S05E06)

Príbeh: Charlie sa z novín dozvedá o udeľovaní cien pre svoju novú priateľku, tá ho ale na nijaké nepozvala a tak ho prepadá dojem, že sa za neho hanbí a asi má aj prečo. Jake sa zatiaľ potajomky vyparí z domu na koncert napriek Alanovmu zákazu. Prevedenie: Je mi ľúto, že po tejto časti sa so sudkyňou už asi neuvudíme ale na druhej strane odchádza zo scény vo veľkom štýle a to v doprovode Charlieho Harpera. 90% ()

Kožená výbava je v pokoji pro hosty (2007) (S05E07)

Príbeh: Alanova okrasná mysa prelomila hranicu medzi návštevou a spolubývajúcim a to Charliemu nepáči a vyhodí ho z domu. To sa zas nepáči ich matke, kam sa Alan zúfalo nanominoval. Charlie má veľkú dilemu. Prevedenie: Veľmi dobré momenty a hlavne tá interakcia s matkou sa mi veľmi páčila. Charlie volí menšie zlo. 90% ()

Existuje paní Waflová? (2007) (S05E08)

Príbeh: Charlie Wafla má neskutočný úspech u detí, čo Alana dostáva do zúfalstva až do momentu, kedy zistí, že jeho brat ma veľkú trému,ktorú rieši alkoholom. To sa ale v prípade detského koncertu nevypláca. Prevedenie: Perfektné zvraty ako aj dokonalý humor,ktorý ž k tomuto seriálu neodmysliteľne patrí. 93% ()

Úzký jsou dobrý (2007) (S05E09)

Príbeh: Teddy a Ewelyn sa chcú navzájom vziať. Teddy má iba jedno prianie e to aby dal Charlie svoje ruky preč od jeho dcéry čo je samozrejme nemožná úloha. Nakoniec z toho vysvitne, že sa pokúšal chrániť Charlieho a nie svoju dcéru. Prevedenie: Skutočne krásna žena ale veľmi by ma zaujímalo ako vyzerá nenamaľovaná. Charlie ako vždy geniálny. 95% ()

Skoro jako nekrofilie (2007) (S05E10)

Príbeh: Alan sa snaží z Charleiho dostať jeho tajný recept na ženy. Ten ho prezradí Jakeovi, ktorý okamžite boduje. Zdrvený Alan zisťuje, že jeho jediná láska so strednej ho nechala kvôli bratovi a rozhodne sa mu pomstiť, to ale netuší, že to je celé Charlieho podlí plán. Prevedenie: Najlepšia scénka celej časti bol asi 20 sekundový rozhovor s Judith vo dverách. 95% ()

Přímo k cíli (2008) (S05E11)

Príbeh: Charlie dáva Alanovi rady do života, ktoré ho smerujú von z neperspektívneho vzťahu. Ukáže sa to ale ako veľká chyba. Na druhej strane Jakeovi sa snaží dievča dohodiť, čo sa tiež ukáže ako veľmi veľká chyba. Prevedenie: Jedna z najlepších častí vôbec. Nejde iba o hlášky ale aj o dokonalý situačný humor postavený na škodoradosti, ktorý mám veľmi rád. 98% ()

Trochu vlhkej a malinko zvadlej (2008) (S05E12)

Príbeh: Charlie dostane chrípku od jedne zo svojich náhodných známostí. Nikto sa o neho nechce postarať a ako na zavolanie sa objaví Rose, ktorá mu ponúkne viac ako iba pomocnú ruku. V zmysle týchto udalostí tá chrípka nebude asi iba náhoda. Prevedenie: Slabší diel postavený hlavne na návrate Rose do seriálu ale ani jej psycho nátura to nedokázala utiahnuť celé sama. 79% ()

Půda musí být vlhká (2008) (S05E13)

Príbeh: Alan v kaviarni narazí na kamarátku Judith, ktorá je zúfalá a dohodne si s ňou rande. V posteli sa ale dozvedá informácie ktoré nepotreboval počuť. Ťažoba nových informácií ho traumatizuje natoľko, že všade vidí svoju ex s jej novým manželom. Prevedenie: Herbovo tajomstvo neprekonateľného milenca bolo odhalené. Explicitný opis sadenia bol príjemným osviežením celej časti. 80% ()

Jak je to s přesčasem (2008) (S05E14)

Príbeh: Charliemu sa prihovorí v kaviarni stará známosť a Jakeovi sa veľmi páči jej dcéra. Aj napriek strýkovej neochote ho presvedčí na spoločné rande. Alan si objedná prostitútku. Prevedenie: To už musíš byť aký kus debila aby platená žena odišla a ešte ti vrátila peniaze? Situačný humor medzi Charliem a Jakeom bol jednoducho geniálny. Nezostáva mi iné iba dať plné hodnotenie. 99% ()

Těžká noc ve zvířecím doupěti (2008) (S05E15)

Príbeh: Charlieho promiskuitný život ho privedie až na pokraj sebadeštrukcie. Psychologička zistí, že za jeho problémy môže nevyrovnanosť s tým, že jeho ex sa ide vydávať a on ju stále podvedome miluje. Charlie sa rozhodne posledný krát ju dostať späť. Prevedenie: Pozerať sa na Chalrieho ako sa likviduje je menej zábavné ako by som čakal. Bavil som sa ale nie tak ako pri iných častiach kde je viac interakcií s vedľajšími postavami. 76% ()

Koukni se na mě, mami, jsem krásnej (2008) (S05E16)

Príbeh: Ewelyn a Tedy si idú povedať svoje "áno" a s organizovaním svadby sa najviac angažuje Alan. Charlie sa naopak angažuje najviac v tom ako túto udalosť prekaziť tým, že sa snaží vyspať so svojou budúcou nevlastnou sestrou Courtney. Prevedenie: Nezabudnuteľná scénka s motýľmi pri ktorej som sa nevedel prestať smiať. Rozhovor medzi Rose a Charliem na sledovačke bol tiež jeden z klenotov epizódy. 93% ()

Ryba v šuplíku (2008) (S05E17)

Príbeh: Tesne po tom ako si povedali svoje "áno" sa na svadobnej hostine stane vražda. Mŕtvy je ženích a všetky dôkazy ukazujú na čiernu vdovu Ewelyn. Do domu na pláži prichádzajú forenzný vyšetrovatelia aby prišli tomuto prípadu na koreň. Prevedenie: Nádherná paródia na americké kminálky. A neskutočne ma bavili postupy, ktoré sa vďaka Charlieho životnému štýlu vždy nijako podarilo dostať do autu. 95% ()

Kdyby tak propast v mém nitru mohla mluvit (2008) (S05E18)

Príbeh: Charlie prvý raz stretáva staršiu ženu, jtorá mu ale dokonalo učaruje. Jake má za úlohu prečítať si "Skrotenie zlej ženy" ale nijako sa mu stále darí stratiť knihu. Prevedenie: Charlie prechádza emočnou krízou a hľadá útechu v náručí staršej ženy. Všetok humor si teda musí na svoje plecia vziať Jake, ktorý sa toho teda nebolí a túto úlohu hravo zvláda. 90% ()

Čekání na kajmanku dravou (2008) (S05E19)

Príbeh: Charlie si vďaka terapeutke uvedomí, že jeho vzťah s Angie sa podobá na vzťah syna s matkou. Nič na tom neuberá ani fakt, že sa pred časom vyspal so snúbenicou jej syna. Aj napriek tomu, že sa snaží byť tento raz ten správny, nič dobré mu to neprinesie. Prevedenie: Od posledného dielu série by som čakal trocha viac. Malo to to povestné čaro ale predsa ide o vrchol série a toto bola časť tak maximálne do stredu diania. 70% ()

Je to pako plod naší lásky? (2008) (S06E01)

Príbeh: Charlie sa v kaviarni stretáva so svojou dávnou známosťou, ktorá má syna presne vo veku, ktorý by zodpovedal ich styku. Nápadne sa aj na Charlieho podobá a preto je na rade panika a stres. Všetko je to ale iba podarená hra pomsty. Prevedenie: Radšej toto mohol byť finálny diel predchádzajúcej série a bolo by o zábavu do novej sezóny postarané. 91% ()

Mám rád kulatý čísla (2008) (S06E02)

Príbeh: Alan má striktné pravidlá na dodržiavanie pravidiel pri požičiavaní si peňazí. Charlie svojou ľahkovážnosťou spôsobí jeho odchod. Prichýli ho bývalá žena a to vždy značí kopu problémov. Jake nedokáže vykonať ani prácu, ktorú zvládne šimpanz. Prevedenie: Vždy keď je Herb v interakcií s chalanmi je to veľmi zábavné a seriál pri tom vôbec nestráca tempo ani glanc. 93% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)