I'll Be Watching

Po tom, čo jej manžel a technický génius Marcus (Bob Morley) odíde na pracovnú cestu, Julie (Eliza Taylor), ktorá stále smúti nad stratou svojej sestry, je uväznená v ich novom izolovanom dome a musí bojovať so svojimi vlastnými fóbiami, aby zostala nažive. (Arsenal83)

oveckaoa

Ženská má výstavu obrazů a čeká, že ji podpoří přítel/manžel ten, ale nemá čas tak se ona nasere a chce odejít pak si vzpomene, že nenakrmila kocoura a chce jít za ním její sestra ji nechce nechat odejít tak tam jde místo ní a někdo ji zabije ta z té výstavy se mezitím ožere a zlomí si nohu (to neukážou). Posuneme se o 5 měsíců dále a její přítel/manžel jí koupí kdesi barák kde ji nechá samotnou a hlídá ji v podstatě inteligentní dům. Tak, že ona je sama doma a věčně chlastá a do toho jí někdo pořád volá a to je zhruba celý film . Pak máme pointu kdo to je následovanou tím kdo ho najal to je sice zajímavé, ale už to tady taky několikrát bylo 40 procent P.s. taková menší zajímavost tak jsem si hrál s hodnocením dám 5 hvězd a má to 29  procent dám 4 má to 31 procent dám 3 má to 30 procent dám 2 což jsem dal a má to 28 procent (před chvílí mě to ukazovalo 26)  každou chvílí se to hodnocení mění ačkoliv zde počet hodnocení nepřibývá zatím je tu pořád 18. ()

pornogrind

Takovej ten klasickej typ thrilleru, kterej je na jedno podívání dostačující. Víckrát ho už ale chtít vidět nebudete. Slabší 3hvězdy. ()

Arsenal83 odpad!

I'll Be Watching, to si už pri tomto filme nikdy nepoviem. Veď to sa nedá ani dopozerať. Vlastne skôr dopočúvať. Keď tam po štvrtýkrát za  minút začal hučať domový alarm, začal som sa obávať, že mi video začalo preskakovať. Ale ono medzitým preskakovalo tvorcom. ()

JASON_X

Perfektní vyjebávka s divákem, ten přídomek "Sci-Fi" v anotaci, spíš pobaveně než naštvaně přihazuju tvůrcům druhou hvězdu za drzost. Tuhle možnost jsem sice taky zvažoval (viz pointu), ale jen jako jednu z mnoha. No, mohlo mě to trknout, když "sci-fi", pche... Jinak herecky na úrovni latinskoamerické telenovely, ale z hlediska filmového řemesla to úplná amatérština není. Jen o co je scénář chudší (a že je hodně hodně chudý), o to víc musí být vyvatovaný pitomostmi a scény se musí co nejvíc natahovat, aby to ten celovečerák vůbec dalo. Stačil dvacetiminutový kraťas. ()

kingik

Mladá žena v útrobách sofistikovaného domu. Žena traumatizovaná násilnou smrtí své sestry, ke které došlo v jejím domě, se se svým kocourem, pochroumaným kotníkem a nočními můrami uchýlí na odlehlou samotu. Brzy na to odjíždí její manžel (Bob Morley), technický génius, na pracovní cestu a nechává Julii samotnou v domě řízeném umělou inteligencí, kterou sám sestrojil. V domě se začnou dít podivné úkazy a žena  postupně začíná mít neodbytné podezření, že v domě není tak úplně sama. A je kýmsi neznámým pronásledována. Už nějakou dobu se diváci thrillerů seznamují s domy s umělou inteligencí, dokonce i naše končiny přispěchaly s příspěvkem na toto téma pod názvem Důvěrný nepřítel. Tentokrát jsou autorkami scénáře dvě ženy, Elisa Manzini a Sara Sometti Michaels, a soustředily se spíše na postupně sílící psychický teror než na explicitní násilí. To tenhle film nabízí jen v minimálním množství. Režii už přenechaly muži, Eriku Bernardovi, který hlavní roli svěřil neokoukané Elize Taylor. Poměrně sympatickým tahem bylo mladé ženě ponechat její přirozenost, takže nemáme před sebou přebujelou sexici v domácnosti, ale docela normální ženskou po třicítce, která se bojí o svůj pravidelný menstruační cyklus a také hlavně o svůj život. Film nasadí pomalejší tempo. V domě i mimo něj se postupně zjeví opravář pračky, šerif a podivný poštovní doručovatel. Z hlediska scénáře se určitě nejedná o to nejpropracovanější pojednání, je celkem záhy jasné, kdo má na svědomí všechnu tu neplechu a nedobrý psychický stav hlavní hrdinky. Z 90% je děj soustředěn v domě, hrdinka jej opouští jen velmi výjimečně. Docela oceňuji závěr filmu, kdy se tvůrci nebáli přijít s méně očekávaným zakončením. Natočeno je to technicky zdatně a dění v domě nepostrádá i napínavější rozměr. Ve výsledku je to poměrně dobře konstruovaný psycho thriller, který neustále vybrnkává na nervovou soustavu neklidného diváka. 8/10 ()

• Natáčanie sa uskutočnilo v Atlante vo februári 2022. (Arsenal83)