Nine Inch Nails: Broken

(video kompilácia)
Hudobný / Krátkometrážny / Horor / Thriller
USA, 1992, 20 min

Film Broken obsahuje všechny videoklipy skupiny Nine inch nails z období alba Broken (tedy Wish, Gave Up, Pinion, Help Me I'm In Hell a Happines In Slavery). Samotný příběh ukazuje muže, kterého si za cíl vybere bezejmenný násilník. Jeho oběť je poté brutálně umučena a právě mezi těmito scénami se objevují videoklipy. Policistu, který dům mučitele zpětně prohledává, si zahrál Robert Patrick - bratr bývalého kytaristy Nine Inch Nails Richarda Patricka. (J.Connor)

Troll

Pro fanoušky kapely povinná záležitost, ať už vnímají tenhle projekt jakkoliv. Skvělá agresivní industriální rocková muzika, brutální scény střídající se s videoklipama kapely z EPčka "Broken", hlavně bych vyzdvihnul Wish s atmosférou Mad Maxe a sado maso klip Happines in Slavery, který je pro fanoušky daného žánru chuťovka. Po celých 20 minut mě mrazilo v zádech a na to, že je snímek už starý x let, tak má sílu i dneska (2011 rok). Tak moc bych si přál aby něco podobného vzniklo i k vrcholným dílum NIN jako jsou koncepční alba "The Downward Spiral" nebo "Year Zero". ()

Utero

ikdyz posloucham NIN teprve kratce, rychle jsem si je zamiloval, aproto jsem si nemohl nechat tuhle uchylarnu ujit. Je to odporny k bliti, Trent je uchyl a genius a ja si musim pogratulovat, protoze jsem statecne prezil shlednuti tehle nechutne, ale zajimave sracky. ()

Vojife

Na čtyřech hvězdičkách má podíl především hudba. Ta by si sama o sobě zasloužila hvězdiček i šest. Sice by to nebyli Nine Inch Nails bez své kontroverze a provokátorství, částečně proto je mám taky rád, ale dívat se na mučení vážně nepotřebuji. Myslím, že u Nine Inch Nails si vystačím s audiem. Tedy, videoklipy samotné, především k Pinion, mi přijdou někdy i výborné, to proto, že mají hloubku a skrytý význam. Ale pochybuji, že skrytý význam má i brutální mučení, to mi přijde, že je spíš jenom pro ujetost. Takže, videoklipům bych dal hvězdiček pět, ale tady hodnotím způsob, jakým s nimi bylo naloženo a ten mi nijak úžasný nepřijde (- ani vyloženě špatný, ale když z filmu vyberu to, co mě zajímá, stejně zbydou jen videoklipy). ()

mysiouxsie

No wow teda! Broken se pro mě tímto okamžikem stalo synonymem pro čirou vizuální perverzi a brutalitu. Tohle je velice troufalá a velice extrémní podívaná široko daleko. Zhlédnutí nelze pro závadnost obsahu doporučit, nebezpečí nevratného ublížení na psychickém zdraví ..obzvlášť pro muže :D Rating adults only a s červeným vykřičníkem! ()

KajlQ

Na grc. Ujeté, nechutné, zvrácené, brutální a rozhodně se mi to nelíbilo. Cítím se guilty dávat tomu pozitivní hodnocení. ()

Innos

20 minútový nárez , ktorý ma úplne dostal a ktorý som si neskutočne vychutnával (po umeleckej stránke). Nevhodné pre deti a slabé povahy :-) a ešte odkaz pre psychopatov - to nebolo naozaj to bolo len "akože" :-)) ()

Bum

Jeden z nejsilnějších kulturních zážitků, moc jsem netušil do čeho jdu a byl jsem úplně v šoku:o) Stojí to za to. ()