Hannah Gadsby: Něco extra

(relácia)
  • USA Hannah Gadsby: Someone Special (viac)
Stand-up / Komédia
USA, 2023, 60 min

Réžia:

Jenney Shamash

Účinkujú:

Hannah Gadsby

Panika při žádosti o ruku, neobvyklý svatební dort nebo osudové setkání se zajíčkem v pohodovém komediálním speciálu o lásce a manželství od Hannah Gadsby. (Netflix)

ScarPoul

Vôbec neviem, či by som si s Hannah Gadsby mal čo povedať. V jej prípade neberiem jej vystúpenia ako standupy, ale ako určité náhľady do duše jednej ženy, ktorej život toho nabalil viac než dosť a ona v tom nejako dokáže korčuľovať, aj napriek tomu, že by ste to do nej nepovedali. Ale úprimne? Som rád, že sa v jej živote stalo toľko pozitívnych vecí a že z nich dokázala vyprodukovať toto príjemne predstavenie. Jej prednes je niečo, čo mi dopomáha k pochopeniu iného spektra ľudí a pocitov s ktorými sa až tak často nestretávam. A v tomto je to pre mňa značne hodnotné. Takže neviem, či by som si s ňou dokázal niečo povedať, ale určite by som ju rád stretol a spýtal sa jej na psi, Austráliu a na nové historky z manželstva. ()

zdepapepa

Relativně odvážný počin, což zmiňuje i sama Hannah na začátku, jelikož zde je to více o komedii než o dramatu (jako např. Nannette nebo Douglas). V důsledku toho může být nezvyklé publikum malinko vykolejeno, já se ale bavil. Některé historky zněly mírně vyumělkovaně, všechno to ale bylo kvalitně zabaleno různými call-backy a některými údernými pointami. Co je na tom všem ale nejlepší je to, jak to Hannah umí přednést, není to žádné strohé vyprávění, intonace, přízvuk, pohyby těla, to všechno podtrhává kvalitní komedii. Speciál, který je stejně tak Hanny jako je Jenney. ()

Fifer

Kritik Viktor Palák z Odvážných palců asi 4krát zmíní, jak si HG maže všechny čtyřicátníky a staré boomery na chleba. Otázkou ovšem je, jestli HG není ve svých 45 letech taky stará boomerka, která křičí na mraky. Ale zdá se, že pro Viktora jsou staří a mimo vždy jen ti, se kterými nesouhlasí. No nevím. Proti Chappellovi, se kterým např. Hannah  často bojuje, mi ty její vtipy přijdou jako školní besídka. Všichni ti kritikové si neustále stěžují na Boomery a jejich kňučání o cancel culture. No, Hanah nám zase kňučí jak jsou straight white people zlí a nechtěli jí dopřát její lesbickou svatbu. Nevím, tyhle fóry už jsou dost ohrané. Anebo to prostě nejsou vtipy, což je OK, pak je to forma divadla/storytellingu, kterou jistě někdo ocení, například Viktor. Hlavně si ale myslím, že Palák lže v tom, když tvrdí, že Hannah je hodná a laskavá a její oponenti jsou ti zlí. To je samozřejmě nesmysl. Humor vždy útočí. Gadsby útočí na Chappella. Chappelle na ni. Pokud máte pocit, že jeden z nich to dělá hezky a druhý škaredě, tak to jen ukazuje váš bias a že si tuhle pohádku potřebujete sami sobě namluvit. Namluvit si ale, že boomers stand-upeři (Chappelle., Gervais) chtějí někomu ublížit, ale HG humorem hladí je strašně naivní. Mladej bílej heterák, když si poslechne nějakou klasickou tirádu, jak je největší zlo, se může cítit stejně zraněný jako transgender osoba, když si poslechne Gervaise. Humor zraňuje. Humor útočí. Venkoncem si tak každý může vybrat, kterého boomera si poslechne. Já jsem Hannah zkusil a volím jejího "veřejného nepřítele" Chappella. A Gervaise. ()

carly

Hannah naozaj vie, ako vyrozpravat pribeh. A toto je taky love letter jej manzelke. A drobne nahliadnutie do toho, ako funguje je mozog. Krasa. ()

vegetol.mp odpad!

Naprostá zoufalost. Nevím, co bylo trapnější, jestli totálně nevtipný fóry týhle paní, nebo to šplhounský publikum, který se vlezdoprdelsky smálo každý debilitě, co vypustila z pusy. Nejhorší ale je, že nevtipný plky týhle trapky vydávají některý lidi za nějaký hrozně hluboký moudra. Obávám se, že i návštěva Osvětimi je větší sranda než tohle. ()