Zbesilá jazda

• Česko Zběsilá jízda (viac)

Film rozpráva inšpiratívny príbeh pomaly sa pohybujúceho cicavca, ktorý túži po rýchlosti. Aby zachránil dom svojej babičky pred zbúraním, uzavrie mladý Zhi stávku s Vaingloriousom, úradujúcim šampiónom automobilovej rely. S pomocou bývalého pretekárskeho šampióna sa Zhi zúčastní na štvordňovej Silk Road Rally v nádeji, že získa trofej a splní si svoje pretekárske sny. (Vertigo Distribution)

Koda

Film o závodění překvapivě dlouho nebyl v kinech, o to víc mě nadchl trailer, který měl uvádět tenhle celkem jednoduchý film na způsob hry Lego Racers v Zootopijském stylu. No a co jsem z toho měl? NO PŘEKVAPENÍ! Ano, už od pohledu fakt šlo jen vyhrát a každý si hned může říct, že dobro zvítězí nad zlem, ale tenhle film mě nadchl tou hratelností, tou kreativitou postav, zajímavé káry postav, moudro, že vítěz se stane ten, který to dokončí a nikdy se nevzdá! A vlastně tam bylo strašně moc momentů, kdy i já jsem si řekl: ''Tak chlapče, jseš pěkně v p**eli a jak to chceš teď vyřešit? Film měl nádech Číny a když se nezávodilo tak se řešil úplně jiný problém - ať už těhotnej týpek, práce a láska a důvěra k mechanikovi ehm... pardon!.. závoďákovi. Věřím, že jsem se v kině bavil daleko víc, než kdokoliv jiný. Takže první momenty, když jsem šel do kina byly vlastně o to se juknout na film a neřešit, co se děje v tom bláznivém světě, ale po východu z kina jsem si uvědomil, že jsem viděl skvost, na který nezapomenu a ano, jsem blázen. ()

BOURQUE

Animák predovšetkým pre mladých, dominujúci rýchlymi autami. Postavy a scény s potenciálom na zábavnejšie a komickejšie scény, ale vo výsledku z toho vidíme len málo. Nie je to zlý pokus, kvality v podobe Autá či Wackey Races nečakajte. Podobne, ako minule, Venokurovi chýba k tomu málo, aby z toho bol trochu väčší zážitok. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

blondboss

Natočiť animák o rýchlych autách a zakomponovať do toho leňochoda, to je naozaj nápad pre tie najmenšie deti, ktoré sa tomu potešia. My dospelí ale v novodobých animákoch hľadáme aj nejakú pridanú hodnotu a tu som ju teda nenašiel. Vizuál fajn, ale jednoducho príbehovo to nemá šancu zaujať. Podpriemerný animák, ktorý vyšumí z hlavy ani sa nenazdáte. 45 % ()