Příběh filmu Když se setmí začíná rozhodnutím špičkového zloděje Maxe Burdetta (Pierce Brosnan) a jeho krásné společnice Loly (Salma Hayek) uklidit se na Paradise Island v bahamském souostroví, protože právě uskutečnili poslední loupež - ukradli druhý ze tří Napoleonových diamantů - a je čas na zasloužený důchod. Jejich finanční budoucnost je zajištěna a kariéra ve světě zločinu minulostí. Jenže agent FBI Stan Lloyd (Woody Harrelson), který už je sedm let Maxovi na stopě jako ohař, nevěří, že by se tahle dvojka dokázala usadit. Domnívá se, že Max a Lola ještě plánují ukrást třetí Napoleonův diamant. Krátce po Napoleonově nuceném exilu na ostrov Elba byl vyjmut z jeho meče a jeho současná hodnota na trhu je odhadována na dobrých 70 milionů dolarů. Diamant má dorazit na palubě výletní lodi zrovna na Paradise Island. A kde že nyní žije a užívá si slavný pár? Ačkoliv Stan nemá v Karibiku žádné pravomoci, rozhodne se chytit vychytralého Maxe a Lolu přímo při činu. Frustrovaný detektiv je však překvapen, jak přátelsky se k němu Max chová, seznamujíc ho se všemi slastmi Paradise Island. A Stan ke svému vlastnímu překvapení velmi rychle přivyká pohodlnému životnímu stylu Karibiku. Je možné, aby se jejich letitá rivalita tak rychle změnila na přátelství? Co když už jsou Max a Lola opravdu vysloužilými zloději? Ale co když ne? Do jaké míry k nim může být Stan upřímný? A jsou oni k němu? Vyjde-li jednoho dne ráno slunce a po diamantu nebude ani památky, koho činit zodpovědným? (oficiálny text distribútora)

Juto

Film začína dostatočne sľubne diamantovou lúpežou, ktorá je viac vtipná ako napínavá. Po lúpeži nasleduje Harrelson dvojicu na ostrov, kde verí, že plánujú ďalšiu veľkú prácu. Keď sa obe mužské postavy vo filme bližšie zoznámia, začneme si klásť otázku, kto koho podvádza. 6/10 ()

emo

Taká milá oddychovka. Netreba od toho čakať veľa a strávite celkom príjemnú hodinku a pol. Ideálne na dlhé zimné večery s polovičkou...:))) ()

Ice123

Na obsazení co film nabízí, je to opravdu hrozné, ale když pomineme tento fakt, tak je to poměrně dobrá podívaná. Tedy pokud se těšíte na velkofilm se Salmou, Piercem a Woodym tak na to honem rychle zapomeň te! Pokud ale hledáte obyčejný film jen tak pro pobavení tak si ho klidně vyberte, jelikož k tomu poslouží naprosto optimálně ;) 50% ()

otík

Klasická letní zábavná podívaná, ve které Brosnan a Hayeková tvoří žhavý pár zkušených zlodějů, kteří si užívají pohodovou dovolenou na ostrově, dokud je z pohody nevyruší agent FBI Harrelson. Ten je zde proto, aby zjistil, zda ještě jednu zakázku udělá Brosnan alespoň s jednou chybou, která by mu byla osudná. V celku zábavná podívaná se snaží občas tvrdit hru pár dramatickými scénami, které však ve výsledku vyznívají spíše směšně. ()

tom88

Príjemný oddychový film s Piercom Brosnanom a Salmou Hayek v peknom prostredí. Film nieje nijak inteligentný, je určený len pre trochu drsnejšiu zábavu a myslím, že sa mu to podarilo. Pierce je zábavný a zase trochu bondovský. Woody Harrelson ako vtipkujúci tajný agent celkom poteší. Dej, námet, herci, hudba - všetko priemerné. 60%. ()

Triple H

Oddychovka, ktorá už ku koncu začne trošku strácať dych. Krásne prostredie, Salma Hayek je kus, Brosnan sympaťák a Woody Harrelson je kupodivu ozaj vtipný. Vypnúť mozog a baviť sa. ()

st.verka

Ta scénka s chyceným žralokem byla vážně povedená. A nebyla sama. Lehká, zábavná a hodně vtipná oddechovka s kvalitním hereckým obsazením. ()

Mrkvič

Příjemná oddychovka. Úžasné blbnutí Brosnana s Harrelsonem provází takřka celý film a je na něm tím nejlepším. Škoda že se do toho motá nějaká loupež diamantu. Podobně zbytečně se do příběhu motá i Salma Hayek, ale na tu se dá aspoň dívat. Ke konci jsem si už už myslel, že se celý film na diamant opravdu vyprdne a zboří celou tu škatulku, ale bohužel to byl jen vysněný konec, a z Když se setmí se tak stala jen další trochu lepší tuctovka. ()

venison

Příjemný relax na krásné pláži plný vzácných diamantů :-) Pierce Brosnan a Woody Harrelson oživují kriminální zápletku hodně odlehčeným gentlemanským humorem :-) ()

sahe

OK, Salma je prostě ženská jak má být... Brosnan mam stále jako James Bond, takže toť o hercích a děj? Nic moc tedy... a ukázka toho jak si žijí ti co někde něco ukradli, či vytunelovali, že.... spíš o tom.... ;-))) ()

zdenny

Jsou zde napsány čtyři žánry, ale ani jeden nepíše, že je to komedie. Je to prostě a jasně krimikomedie. Která je dost dobrá. A to díky dobrému řemeslnému výkonu Woodyho H., Pierce B. a Salmy H. Úsměv mi na rtech vyloudilo hned několik momentů - a to jsem se na to díval sám! Musím říct, že scénář byl, ač jednoduchý, tak dost inteligentní. Prostředí bylo super, Salma byla velice sexy ... a opravdu jsem se bavil. Např. scéna matadorů v manželské posteli nebo scéna, která předcházela souloži Woodyho s Naomie H.: "Počkej, bude to rychlovka, budu za pět minut". "Ty mě urážíš". "Tak za tři minuty... za dvě". Prostě po celkem slušné době jsem viděl velice slušnou krimikomedii. PS: Poučení na závěr: Peníze nejsou vše. Ale je dobré, když jsou. ()