Wonderfalls

Kanada / USA, 2004, 9 h 6 min (Minutáž: 42 min)

Kamera:

Victor Hammer

Caroline Dhavernas, Katie Finneran, Tyron Leitso, William Sadler, Diana Scarwid, Lee Pace, Tracie Thoms, Jewel Staite, Adam Scott, Neil Grayston (viac)

Jaye Tyler (Caroline Dhavernas) je profesionální flákačka. Má sice vysokoškolský diplom z filozofie, ale přesto prodává ve Wonderfalls, což je obchod se suvenýry u Niagarských vodopádů. Bydlí v přívěsu (hlavně proto, aby se mohla vyhnout rodině) a většinou si od ostatních lidí drží odstup. To se ale jednou provždy změní, když na ni začnou mluvit hračky (resp. všechny věci, které mají tvář a to včetně výšivky na zástěře) - tohle totiž opravdu dokáže zkomplikovat život... (Angua)

Fan

Po Dead like me a Pushing Daisies třetí seriál od Briana Fullera, který jsem měla tu možnost vidět. První dva jmenované měly své kouzlo a získaly si mě, proto jsem měla, co se těče Wonderfalls, velká očekávání a nebyla jsem zklamaná, ba naopak opět jsem byla nadšená. Hlavní hrdinka žijící v přívěsu, přehlížející a ignorující svůj potenciál, rodina plná zajímavých členů a samozřejmě nějaká ta "nevšednost", tentokrát v podobě mluvících hraček, postaviček, zvířátek. Skvělý potenciál, bohužel utnutý po několika málo dílech. Škoda, takový seriál se nepovede každý den. ()

Hrus

Malý seriálek, ale velmi sympatický, těžící z cynického humoru a super hlavní postavy - chytré, ale trochu flákačské a neambiciózní a taky trochu trhlé Jaye. No a když k ní začnou mluvit postavičky zvířat, tak už je téměř na pokraji šílenství. Je to chytré a sympatické. Přesto, když se podívám, jaké hodnocení mají některé lepší seriály, musím být trochu přísnější a dát jen 3 hvězdičky. ()

VUCAKO

Petre barvy, mysterie, zvlastni humor i slusne zapletky - to je dalsi pocin Bryana Fullera. Jako spousta dalsich serii, na ktere se da koukat, byla i tato predcasne ukoncena. Doporucuji priznivcum DEAD LIKE ME nebo PUSHING DAISIES.. ()

numan

Na Fullerových seriálech mi (kromě občas opravdu extrémní užvaněnosti) vadí to, že díky přemrštěné stylizaci většina jeho postav sklouzává do karikatury, takže se pak s nimi člověk dost těžko ztotožňuje. Ale přes obsesivní slovní poluce a přepí*ené charaktery jsou Divopády zábavné, aspoň ve své první polovině, kdy se ještě tváří jako inteligentní nezávislá taškařice - předtím, než naplno kecnou do bahna, kterému se navzdory neveselému obsahu říká "romantická komedie". ()

anicca

Kto videl dead like me alebo Pushing daises nie je prekvapený. Typická pečať režiséra je zreteľná na každom jednom slove, každej jednej replike. Skvelá hlavná hrdinka, suchý humor, priam absurdné zvraty a bizarné situácie. Toto dielko rozhodne nie je pre každého ale ten kto pri ňom zotrvá ocení kvalitu. ()