Po náhodném setkání v kině se do sebe beznadějně zamilují, ale osud jim nepřeje. Příběh Eney a Pietra z Říma 70. let. (Netflix)

tsatsiki

Taková pěkná romanťárna o dvou chlapech, co jejich láska přetrvá i po 30 letech.Dobře zahrané, jen tam bylo asi zbytečně obrazů navíc, osobně bych to zkrátil, ale nějak zásadně mě to nevadilo.Pro fanoušky pěkných mužů tvurci do filmu dali i jejich pohlavní údy, takže holky mají na co koukat.Za mě 60%. ()

Aljak

Atmosféra Ríma 70tych rokov bola skvelá. Dokonca aj príbeh zasadený do vtedajších turbulentných časov ma bavil, hoci si myslím, že tých LGBT filmov je už skutočne príliš (tým samozrejme nijako nedegradujem ich posolstvo a umelecké vyjadrenie). Po tom rozdelení Eney a Pietra to išlo už dole vodou. Absolútne nechápem, že napriek takej oddanosti sa celé tie roky nehľadali, a prišlo k tomu až po desaťročiach. Ja by som sa na ich mieste tak ľahko nevzdal. To stretnutie po rokoch bolo rozpačité, ale napriek tomu "novému" časopriestoru sa určite obaja tešili. Ja mám z toho rozpačité dojmy, takže slabšie 3* ()

Stanislaus

"Aby nás čas a prostor nerozdělily." - Od Ozpeteka jsem viděl pár let zpátky Bohyni štěstěnu, která mě i přes průměrnější hodnocení fakt dostala, a i v případě Nového Olympu lze z mé strany mluvit o silném diváckém zážitku. Dva muži se potkají, prožijí spolu několik smyslných chvil, ale osud je poté rozdělí na několik dekád. Nový Olymp je filmem o osudovosti a "pomyslných rýhách", které v sobě mohou lidé zanechat a které dokáží odolat "času a prostoru". Vedle ústřední dvojice, kterou ztvárnili dva takřka herci-začátečníci, mě zaujala linie s postavou Titti. V závěru trochu ubíralo filmu na opravdovosti zestaršující líčení postav, přesto jsem si tento hořkosladký výlet do Itálie užil. Palec nahoru za konec! ()

mardun

Film "Nuovo Olimpo" z roku 2023 je italské romantické drama režírované Ferzanem Özpetekem. Příběh se odehrává v roce 1978 během takzvaných "Years of Lead" v Itálii, což bylo období charakterizované politickým nepokojem a terorismem. Film vypráví příběh dvou pětadvacetiletých mužů, Enea a Pietra, kteří se náhodně setkají v kině v Římě a zamilují se do sebe, než je osud nečekaně rozdělí. Protagonisty hrají Damiano Gavino a Andrea Di Luigi, a film také obsahuje Grettu Scarano. "Nuovo Olimpo" měl premiéru na Římském filmovém festivalu 22. října 2023 a byl vydán na Netflixu 1. listopadu 2023. Film byl popsán jako romantické drama odehrávající se v pozadí pozdních 70. let v Římě, a jeho příběh sleduje dva mladé muže, kteří se náhodně setkají a hluboce se do sebe zamilují. Celkově "Nuovo Olimpo" přináší unikátní pohled na romantické vztahy a společenské napětí v Itálii 70. let, zatímco zároveň nabízí poutavý příběh o lásce, ztrátě a naději. ()

BMW12

Prostředí Říma 70. let bylo fajn, příběh také zajímavý, jen ze začátku se mi příčili milostné scény obou mužů, pro mě jako pro chlapa to nebyl hezký pohled. V příběhové linii jsem akorát nepochopil, proč se nesetkali v Římě v té kavárně, či kam to měli namířeno po tom kině, nerozumím tomu, proč to najednou mezi sebou ukončili a posunuli jsme se o 10 let dopředu. Celkově byl příběh zajímavý, ale tato nelogičnost mi to zkazila. ()