Obyvatelé chudé ukrajinské vesnice mají těžký život. Složitou situaci jim pak navíc zkomplikuje válka, revoluce a změna režimu. (Netflix)

gonga

Ukrajinský, a já věřím, že víceméně pravdivý, pohled na dějiny jedné vesnice a hlavně lidí, kteří v ní žijí. Pěkně ukázáno, proč Ukrajinci nemohou mít rádi Rusy, kteří jim přinesli jen válku, utrpení a hlad. To, co museli lidé tehdy vytrpět se ani slovy popsat nedá. Celý život dřina a když už se člověk na něco zmohl, přišla revoluce, která jim rukama těch nejhorších budižkničemů, lemplů, lůzy a pakáže, všechno vzala. Je tady krásně vidět, jací lidé se tehdy přidali k bolševické revoluci, většinou ta největší chátra, co větřila majetek bez práce, naivní idealisté a psychopati. Podle toho to také všechno dopadlo. ()

pafka

Tak tohle je serial, ktery vas vtahne na venkov ukrajinske vesnice na zacatku dvacateho stoleti. Konci dvanactym dilem na zacatku tricatkych let umele vyvolanym hladomorem velkeho Stalina - vraha vsech vrahu. Je zde naprosto dokonale ukazano, jak rudy mor pomalicku proteka skrze obycejny lid, jak mu nekteri zacnou bezhlave pomahat a jak ho sam sezere a hlavne, ze se k moci dostanou ti, kteri nikdy nic nemeli, nic neumeli a jejich zavist je dostala do sedla rudeho kone, ktery podupe naprosto vsechno, co mu prijde do cesty. Potkate tu taky odboj, ktery se formuje proti tomuhle neskutecnymu zlu. Naprosta pecka, krasny priroda, skvele vykresleny a uveritelny ukrajinsky venkov vc. jejich obyvatelu. Moc doporucuji, koho alespon trosku zajima toto tema. ()