Městem otřese série děsivých vražd a nebezpečný manipulátor rozjíždí hru na kočku a myš se státním zástupcem. Ten se ale jenom tak nevzdá. (Netflix)

Heywood

Hodně zajímavé mnoha momenty: poprvé utrpením obětí, detektivem, který se dívá tak trochu kradmo a není ani Bondem ano Colombem, vlivem médií, které ani pravda ani úcta k lidem nezajímá a zvláštní asijskou disciplinovanou kulturou, která dávno neznáme. Lze čekat výtky na nedostatečný spád, málo bojových akcí,  příliš akcentované rodinné vztahy i zjednodušení místa vyšetřování na lokání okrsek. To vše body ubere, stejně jako ta nazelená kamera, která má dodávat pocit stísněnosti, ale spíše z ní bolí oči. Možná to chtělo trochu ubrat ode všeho. Přesto je to zajímavé ke zhlédnutí i s překvapivými zvraty, ke který se díly tak trochu doklopýtají. 60% ()

Ygnor

Nenechtě zmást prvními díly, kdy je to hodně melodramatické a vypadá to jako klasické klíšé... Poslední díly však zaručeně přibíjí nekompromisně do křesla! ()

Daiker

Tchaj-wan nám představil svoji verzi policie vs sériový vrah. Příběh je kvalitní, herce jsem si nepletl a je to dobře zahrané. To jejich herectví ja takové jiné, až moc někdy afektované. Některé scény jsou hodně melodramatické. Co se týče vraha, je to totální magor a víc než vraždění ho zajímalo týrání pozůstalých. S tím souvisí i ty melodramatické scény, ponižování dědy mi bylo nepříjemné. Samotný vrah a jeho chování v posledních dílech bylo dost přehnané a u nás by se tak asi nikdo nechoval (pokud by se nechtěl prozradit). Vražda moderátorky byla docela intenzivní. Celkově je to jiné herectví než jsme zvyklí u nás, ale příběh je dobrý. Mohlo to být kratší... ()

kyrysar

Kdyby to bylo o 2 díly kratší asi by to mohlo mít větší tah na branku. Ale co se týká provedení bylo to top. Hlubší odkaz to má, ale to by bylo na větší úvahu. ()

Draconian

Tak jo, tenhle seriál je hodně povedené krimi, ale není dokonalé... Ve městě řádí únosce a vrah žen, který si říká Noh...má moc rád pozornost a manipulaci s lidmi. Prokurátor Kuo to chce vyřešit za každou cenu. Nutno říci, že v tomhle seriálu přijde několik zvratů a sice některé asi odhadnete dopředu, jiné vás překvapí. Je to vše pěkně vymyšlené a líbí se mi i zamyšlení tvůrců nad etikou a morálkou lidí, médií a celého světa. Aby to nebyl kilometr dlouhý komentář, tak shrnu nejprve věci, co mi vadili nebo se nepovedly: - mohlo to být kratší. To poslední dobou říkám skoro u všeho, já vím...ale tady je 10 dílů, 10 hodin, ale příběhu by stačilo dílů třeba jen osm. - je to natahované...to kvůli ohromné melodramatičnosti. Asiaté to tak ve filmech často mají a tady to není vyjímkou. Seriál je sice suprově emotivní a jde do hloubky, ale někdy je to neuvěřitelně otravné a máte pocit, že krimi ustupuje ubrečené telenovele. To zejména v první čtvrtině seriálu... - ...jo začátek seriálu je asi nejhorší...proto to po prvním dílu nezabalte, pak je to vážně hodně dobré. - je tu i dost nelogičností...a pak, já netuším jaké jsou zákony na Tchaj-wanu, ale pokud je to tak jako v seriálu...no tak potěš koště. - a prostě nad některými věcmi budete jen kroutit hlavou. Někde je unesená holka a všichni jen fnukají, emočně se vylévají...bla bla... Co to vše však přebijí? Hodně pozitiv: - příběh je dobře vymyšlený a místy až strhující -silné emoce (když jsou dobře použity) - skvělý záporák...to je vážně povedené. - herecké výkony jsou vynikající....zejména pak ty záporné role. A vrah? To je naprostý borec...ten herec předvedl úžasné představení. - dobrá kamera, střih, atmosféra -zajímavé charaktery, myšlenky, dialogy Celkově je to moc dobrý seriál, který má velkou sílu. Prostě kvalita. Ne vše je fajn, někdy mě to dokonce i vyloženě s*alo a nadával jsem...ale prostě takhle dobrých krimi není zas tak moc. 78% ()

Muffino

Velmi dobrá kriminálka, která ukazuje, že i Taiwan umí obstojně konkurovat stejnému žánru, v kterém obvykle dominují Evropa a USA. Sice se tak děje za použití standardních klišé typu "sama dívka v temné uličce", ale zase čím jdete v Asii dál na východ, tím se zvedá surovost a drastičnost, které tento žánr někdy postrádá, a kterých je tady vrchovatě. Příběh sice pochází z Japonska, takže za ten Taiwanu tak úplně připsat body nelze, ale zase je důležité, jak se ho tvůrci chopili a nebyl špatný nápad celý film prakticky rozdělit na dvě poloviny. Bohužel druhá půlka působí dojmem tlaku producentů, jakoby sérii bylo potřeba natáhnout na 10 dílů. Tato část změní tempo a příběh se tak nějak zpomalí scénami, které začnou nudit a nejsou ani potřeba. Filmařsky je však budovaná atmosféra netradiční a tím i velmi zajímavá. Celý příběh tak kazí už jen fakt, že by skončil mnohem dříve, pokud by spisovatel záměrně nevynechal jednu klasickou policejní metodu vyšetřování, které se u nás říká sledovačka. Najít pachatele tím, že ho ihned při podezření pozvete k výslechu a čekáte, že se přizná, opravdu protáčí divácké panenky ke stropu. ()

mdf

Korejské akční a thrillery mám rád,do pátého dílu jsem myslel,že  to skoro vypnu, prostě nuda,ale od šestého dílu to vzalo grády a zvraty a už už to mělo i  nějakou šťávu. ()