Afrika z výšky

(epizóda)
  • Veľká Británia Kenya
Veľká Británia, 2022, 50 min

Nimmy March (rozprávač)

Dobrodružná letecká cesta nad Keňou nás seznámí s jejími zajímavými obyvateli, lokacemi i divokou přírodou. Nejprve přeletíme nad Keňskou vysočinou v srdci Velké příkopové propadliny, poté se vydáme přes rozlehlé savany a nakonec dorazíme až k tyrkysovým vodám Indického oceánu. Prozkoumáme ruiny starověkých civilizací, navštívíme domov olympioniků a uvidíme, jak se dnes sopečná energie, která vytvořila typickou keňskou krajinu, využívá k napájení Nairobi. Je čas pohlédnout na Keňu pohledem z nebes. (Česká televize)

Arsenal83

Afrika naozaj radšej len takto z výšky, z pohodlia domova, hoci Keňa patrí medzi to najlepšie, čo tam je. Avšak zároveň je jej hlavné mesto strašiakom pre marginalizované menšiny. Ten názov Nai-robi, to je riadna provokácia. ()

Anianna

Mám cestopisné dokumenty snímané drony nebo balónem moc ráda. Barevné plochy krajiny připomínají obrazy. Zvláště v tomto dokumentu, kde je krajina ukázána v mnoha podobách. Putování vizualizované na mapě pomocí čar a cílových bodů navíc diváka ukotvuje v místě, hned víme, kde v Keni se právě nacházíme. Kaňon Marafa u Indického oceánu s prazvláštními skalními útvary, které vznikly propadem země! Paráda! Tam bych se asi chtěla podívat. Oceňuji tematickou šíři filmu - od vrcholových atletů běžců přes street art až k tématům sociálním a ekologickým. Každé téma by si ale zasloužilo svůj díl. Takhle je to letem světem, taková prima ochutnávka. ()