1.+2. Fleetwood Mac: Legendární kapela Fleetwood Mac vrchovatě naplňovala představu o rockových hvězdách. Užívala si obrovského zájmu fanoušků i bujarých večírků plných alkoholu a drog. Život v záři reflektorů byl ale vykoupen velmi složitými partnerskými vztahy členů kapely. Navzdory vzájemným rozporům kapela dokázala skládat a nahrávat písně, které slavily úspěch po celém světě. Ve druhé polovině devadesátých let si kapela dala delší pauzu, ale nakonec se opět dala do práce ve své nejsilnější sestavě. I přes několik personálních změn kapela stále funguje a koncertuje. Ale poslední album "Say You Will" bylo vydáno už v roce 2003. V rámci jeho propagace skupina odehrála i tento koncert v Bostonu. Během něj ale zazněly i největší hity celé jejich kariéry.
3. Ringo Starr: Ringo Starr se sice proslavil jako bubeník slavné liverpoolské kapely, ale ani po jejím rozpadu nezahálel. Mimo občasné bubenické výpomoci u svých hudebních kolegů a filmové práce si vybudoval i úspěšnou pěveckou kariéru. To prokázal i během koncertu ve Waukegan v Illinois v roce 2005, kde za doprovodu své kapely The Roundheads odehrál své nejznámější hity. Včetně těch, které pro něj napsali jeho kolegové ze skupiny Beatles.
4. Alanis Morissette: Když v roce 1995 vyšlo album "Jagged Little Pill" zpěvačky Alanis Morissette, stalo se překvapivým celosvětovým trhákem a druhým nejprodávanějším albem všech dob, které do té doby vydala ženská interpretka. Úspěch z kanadské zpěvačky udělal jednu z nejznámějších interpretek planety, zároveň se však stala terčem kritiků a odpůrců. Téměř deset let po vydání svého mezinárodního debutu Alanis Morissette na tomto koncertu z turné k šestému studiovému albu "So-Called Chaos" dokazuje, že není žádným zázrakem jednoho hitu, ale spíše všestranně nadanou a úspěšnou umělkyní.
5. Chris Isaak: Chrise Isaaka obdivovaly jeho fanynky nejen díky jeho šarmu, ale i pro jeho podmanivý hlas. Ten zpěvačka Madonna kdysi označila za tajemný, ale zároveň důvěrně známý. Isaak si od 80. let buduje svou kariéru, a to nejen hudební, ale i hereckou. Zahrál si například ve filmech Mlčení jehňátek, Malý Buddha nebo v kultovním Městečku Twin Peaks Davida Lynche. Jeho hlavní disciplínou je ale zpěv. Hity jako "Wicked Game" nebo "Baby Did a Bad, Bad Thing" mu přinesly nejen přízeň publika, ale i komerční úspěch. Ten s ním sdílí jeho doprovodná kapela Silvertone, která s ním hraje od počátku jeho kariéry až do dnešních dní.
6. Heart: Ann a Nancy Wilsonovy jsou právem označovány za první sestry rocku. Dokázaly se vypracovat se svou kapelou Heart z malých klubů v Seattlu až na stadiony po celém světě. Pořad přináší nejen kompletní příběh jejich vzestupu a celé kariéry, ale také největší hity, včetně skladeb "Barracuda" nebo "Alone", doplněné o písně z alba "Jupiter's Darling" odehrané na koncertě v Chicagu v roce 2005.
7. Stevie Winwood: Hudebníci kritici i muzikanti samotní označují britského hudebníka Stevieho Winwooda za hudebního genia. Jeho talent mu dovolil se s neuvěřitelnou lehkostí pohybovat se v mnoha žánrech. Od progresivního rocku přes rhythm and blues až po pop rock a jazz. Během své dlouholeté kariéry nahrál několik sólových alb, prošel různými skupinami a spolupracoval s řadou hudebních hvězd. Zahrál si například s Ericem Claptonem, B.B. Kingem, Billy Joelem nebo Philem Collinsem. Své umění prokázal i během koncertu v roce 2004, kdy vyrazil na podporu svého sólového alba "About Time".
8. Chicago: Skupina Chicago získala své jméno po městě, kde se už v roce 1967 začala psát její historie. A přestože už dokázala prodat přes sto milionů alb a má řadu ocenění je stále koncertně aktivní. Dlouholetá úspěšná kariéra se ale neobešla bez problémů v podobě závislostí, smrtelného úrazu nebo velkých hudebních i ekonomických sporů. Složitá i úspěšná období dala prostor vzniku řadě hitů, které dnes patří mezi rockovou klasiku. Provedení skladby "If You Leave Me Now" přineslo Chicagu i jedinou proměněnou nominaci na cenu Grammy. Umění skupiny, včetně její jedinečné dechové sekce, si vychutnáme na koncertě z rodného města kapely z roku 2003.
9. Joan Baez: Joan Baezová patří mezi průkopnice amerického folku. Více než šest desítek let svou tvorbou neohroženě usiluje o rovnost a nenásilí. Své názory a postoje neskrývala ani při koncertu v socialistickém Československu na Bratislavské lyře v červnu 1989. I později často projevovala své sympatie k České republice, kde odehrála řadu koncertů a spolupracovala s českými interprety. Během svého vystoupení v Chicagu v roce 2004 Joan Baezová okouzlila fanoušky směsicí tradičních protestních písní, coververzí známých folkových umělců i skladeb, které pro ni napsal její bývalý partner Bob Dylan.
10. Counting Crows: Hned první album kapely Counting Crows z roku 1993 s názvem „August and Everything After“ poslalo kapelu mezi hvězdy pop-rockové scény. Skupině pomohlo i ke dvěma nominacím na cenu Grammy. V kategorii Nováček roku musela společně s kapelami Green Day, Crash Test Dummies a Ace Of Base sklonit hlavu před vítěznou Sheryl Crow. Kapela ale neusnula na vavřínech, a i další alba se pravidelně usazovala na předních místech hitparád. Counting Crows jsou známí svými dynamickými živými vystoupeními, což se potvrdilo i během chicagského vystoupení v roce 2004. Během něj kapela propagovala své kompilační album „Films About Ghosts (The Best of...)“. Proto během koncertu zazněly největší hity skupiny – „Mrs. Potter's Lullaby“, „Mr. Jones“ nebo „Recovering the Satellites“. Nechyběla ani tehdejší novinka „She Don't Want Nobody Near“, kterou kapela napsala právě pro výběrové album.
11. Tori Amos: Americká písničkářka Tori Amos se svými hluboce osobními klavírními baladami dokázala oslovit bezpočet fanoušků po celém světě. Už jako malá totiž propadla kouzlu piana a své první skladatelské pokusy prováděla už ve čtyřech letech. Do své tvorby vždy promítala své pocity a nezřídka i traumatické zážitky. Své největší hity, díky kterým dostala i 8 nominací na cenu Grammy, odehrála Tori Amos i během koncertu v roce 2003 na podporu alba "Scarlet´s Walk". Fanoušci si tak mohli vychutnat sklady "China", "Cornflake Girl", "Beauty Queen/Horses" nebo také "Taxi Ride" z tehdy aktuálního alba.
12. John Mayer: John Mayer už od mládí tíhnul k hudbě, a k té bluesové zvlášť. Jeho tvorba, ale přesahovala hranice žánrů a první dvě alba – "Room for Squares" a "Heavier Things" – zabodovala i v mainstreamových hitparádách. Navíc písně "Your Body Is a Wonderland" a "Daughters" zabodovaly i u kritiků a přinesly mu ceny Grammy. I další jeho tvorba slavila úspěchy, byť se nebál do ní zakomponovat více prvků svého oblíbeného blues. I díky tomu si během kariéry mohl zahrát i s legendami B. B Kingem nebo Buddym Guyem. Mimo své hudební aktivity je John Mayer aktivní i v několika charitativních nadacích.
13. Cyndi Lauper: Americká zpěvačka Cyndi Lauper vtrhla do světa populární hudby se stejnou vášní, jakou dávala i do svého zpěvu. Už její první albu album z roku 1983 "She´s So Unusual" obsahovalo zásadní hity, které zní z rádií i dnes. Proto je Lauper hraje na svých koncertech i dnes. Nejinak tomu bylo i v roce 2004 během vystoupení v Chicagu. Diváci si tak mohli vychutnat třeba skladby "Money Changes Everything", "Time After Time", ale hlavně "Girls Just Want to Have Fun". Nechyběly ani skladby, které si Cyndi Lauper vypůjčila od jiných interpretů a předělala k obrazu svému. Za zmínku určité stojí komorní provedení písně "Walk On By", kterou už v roce 1964 proslavila Dionne Warwick. Zpěvačka, textařka, skladatelka, textařka, herečka a bojovnice za lidská práva nenechala nikoho na pochybách, že ji status světové hvězdy náleží naprosto po právu.
II./1. Billy Idol: Jméno William Michael Albert Broad většině příznivcům rockové hudby zprvu moc neřekne. Pokud ale zmíníte jeho umělecké jméno – Billy Idol – hned se většině lidí vybaví typický chraplák, drzý rebelský úsměv, ale také řada punk popových hitů. Řada z nich odezněla i v roce 2009 během vystoupení v Congress Theater v Chicagu. Diváci si tak mohli vychutnat například skladby "Super Overdrive", "Dancing With Myself", "Eyes Without a Face" nebo legendární "Rebel Yell".
II./2. Matchbox Twenty: Kapela Matchbox 20 byla založena v roce 1995 v Orlandu a už její první album "Yourself or Someone Like You" vydané o rok později zaznamenalo velký úspěch. Za první týden se ho sice prodalo jen něco přes 600 kusů, ale následně si ho po celém světě koupilo více než 15 milionů příznivců skupiny. I další dvě alba si vedly velmi dobře, ale i tak si kapela dala po roce 2004 pauzu, aby se její členové mohli věnovat vlastním projektům. Po opětovném setkání kapela odehrála v roce 2008 i koncert v Chicagu, na kterém zazněly hity ze všech alb. Fanoušci si tak užili živé verze hitů „3AM“, If You’re Gone“ nebo „How Far We’ve Come“.
II./3. Norah Jones: Americká zpěvačka, skladatelka a klavíristka Norah Jones si získala přízeň mnoha fanoušků svou tvorbou, která se pohybuje na hranicích jazzu, blues, popu, ale v některých případech i country. Fúze různých hudebních žánrů a jejich osobitý přednes přinesly umělkyni i řadu ocenění po celém světě. Jen malých gramofonů z předávání cen Grammy má doma devět. Během koncertu v newyorském Brooklynu v roce 2010 odezněly hlavně písně z tehdy aktuálního alba "Fall", ale došlo i na největší hity "Come Away With Me" nebo "Don´t Know Why".
II./4. Foreigner: V roce 1976 vznikla v New Yorku kapela, která navzdory kritikům dokázala prodat desítky milionů alb po celém světě. Britští hudebníci Jones, Elliott a McDonald spojili síly s triem Američanů Grammem, Greenwoodem a Gagliardim a založili skupinu Foreigner. Kapela sice působí i dnes, ale z původního složení v ní hraje už jen Mick Jones. Během koncertu kapely v roce 2009 v Chicagu došlo na skladby nahrané původní sestavou, jako například "Feels Like the First Time" nebo "Cold As Ice", ale také pozdější hity "Waiting For a Girl Like You" nebo "I Want To Know What Love Is".
II./5. Train: Kapela Train zahájila svou kariéru v roce 1993 v San Francisku a přes nepřízeň nahrávacích společností se jí nakonec po pěti letech působení podařilo vydat první desku „Train“. Hned na ní její členové ukázali svůj talent napsat chytlavou melodii. To potvrdili i na dalším albu, z něhož je i hit „Drops of Jupiter (Tell Me)“, který zajistil kapele první dvě ocenění Grammy. Hity ale skládala skupina i nadále. Důkazem budiž další oceňovaná skladba „Hey, Soul Sister“, která nemohla chybět na koncertu, který odehrála kapela v roce 2010 v New Yorku.
II./6. Jewel: Americká zpěvačka Jewel svou tvorbou už od mladí učarovala zkušenějším kolegům. Její písně obdivoval třeba Sean Penn a Bob Dylan jí jednou dokonce přirovnal k mladé Joan Baezové. Její první album patřilo k nejprodávanějším debutovým albům všech dob. Přestože musela během své kariéry řešit i složité rodinné situace, její tvorba stále dokázala bodovat v hitparádách. Na koncertě v roce 2010 v Rialto Square Theatre v Illinois odehrála své největší hity "Hands", kterou v roce 1998 živě zahrála i papežovi, nebo "Who Will Save Your Soul" nominovanou na cenu Grammy. Zajímavým momentem vystoupení bylo i provedení skladby "Per La Gloria D’adorarvi" z opery Griselda.
II./7. Moby: Americký všestranný umělec Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall, mnohé udivuje rozsahem své tvorby sahající od ambientní meditační hudby, přes techno, house až po alternativní rock. Neméně pestrý je ale i jeho osobní život pokrývající těžké závislostí, myšlenky na sebevraždu, křesťanství, veganství i boj za práva zvířat. Fanoušky ale zajímají hlavně jeho písně, které ho vynesly na přední místa hitparád. Jeho největší hity tak odezněly i během koncertu v New Yorku v roce 2012, kdy si návštěvníci užili třeba skladby "Natural Blues", "Porcelain" nebo filmovou píseň "Flower".
II./8. Jackson Browne: Během kariéry napsal Jackson Browne některé z nejpůsobivějších a nejdojemnějších skladeb své generace. Svou tvorbou definoval zvuk jižní Kalifornie sedmdesátých let. Jeho písně nahráli Jackson 5, The Eagles, Joan Baezová a mnoho dalších hudebních legend. Proto není překvapením, že byl osmkrát nominovaný na cenu Grammy a jen ve Spojených státech prodal přes 18 milionů alb. Během svého koncertu v Chicagu v roce 2009 Browne hudebně obsáhl čtyři desítky let své kariéry. Mohly tak zaznít skladby "Doctor", "My Eyes", "Boulevard", "The Barricades of Heaven" nebo "About My Imagination".
II./9. Cheap Trick: Bilance americké skupiny Cheap Trick je opravdu obdivuhodná. Desítky let na scéně, přes 20 milionů prodaných alb a více než 5000 odehraných koncertů. A jízda členů Rokenrolové síně slávy stále pokračuje. Tvorbu skupiny přiblížil už v polovině 80. let českým fanouškům Petr Rezek, který nazpíval její hit "If You Want My Love" s českým textem "Moje díky patří vám". Známá skladba nemohla chybět ani na koncertu kapely v roce 2010 v newyorském Brooklynu. Na něm Cheap Trick zahráli nejen své časem prověřené skladby, ale i písně z tehdy aktuálního alba "The Latest".
II./10. New York Dolls: Příběh kapely New York Dolls je originální a vyzývavý zároveň. Svou ranou tvorbou a divokými koncerty na počátku sedmdesátých let pokládala základy punku. Postupně na ni navazovaly například kapely The Ramones, Sex Pistols nebo Blondie. Životní styl jednotlivých členů si ale vybral svou daň a kapela New York Dolls v roce 1976 po pětileté existenci ukončila svou působnost. Za přispění britského zpěváka Morrisseyho začala kapela v novém miléniu opět vystupovat a mohla tak v roce 2010 odehrát i zaznamenaný koncert v Chicagu. Následující rok už kapela definitivně ukončila svou existenci.
II./11. Macy Gray: Životní příběh americké zpěvačky s nezaměnitelným hlasem vyprávěný na pozadí jejího koncertu z roku 2007... Jedinečný hlas zpěvačky a skladatelky Macy Gray je okamžitě rozpoznatelný jako jeden z nejvýraznějších v celé pop music. Navzdory k jeho jedinečnosti to byl právě hlas, který mladou Natalie McIntyre, což je původní jméno zpěvačky, vyčleňoval z kolektivu. Shodou náhod se ale Macy Gray postavila za mikrofon a nastartovala svou skvělou kariéru. Díky hitu „I Try“ z jejího debutového alba „On How Life Is“ si v roce 2001 mohla dojít pro cenu Grammy za nejlepší ženský popový vokální výkon. Její následná kariéra sice byla trochu jak na horské dráze, ale status světové hvězdy si nakonec dokázala udržet. Svou kariéru ale nezúžila jen na hudební pódia. Přijala řadu filmových a televizních rolí nebo spolupracovala na tvorbě módní kolekce.
II./12. Seal: Britský zpěvák Seal vydal v roce 2008 za pomoci uznávaného producenta Davida Fostera své šesté studiové album nazvané „Soul“. To obsahovalo dvanáct klasických soulových hitů v novém provedení. Písně z alba se staly základem pro Sealův koncert v Chicagu v únoru 2009. Chybět tak rozhodně nemohly prověřené hity „I Can't Stand the Rain“, „It's a Man's Man's Man's World“ nebo „If You Don't Know Me by Now“. Seal fanoušky ale neochudil ani o své velké hity a zazpíval jim také své vlastní skladby „Crazy“ a „Kiss From the Rose“.
II./13. B. B. King: Jeden z nejuznávanějších kytaristů všech dob B. B. King v lednu 2009 vystoupal na pódium v Chicagu se svou kytarou Lucille a připravil fanouškům opravdový zážitek. Ten jim zajistilo nejen Kingovo umění, ale i hvězdní hosté, které si americký bluesman pozval ke společnému vystoupení. Herec a muzikant Terrence Howard si s ním zapíval skladby „I Need You So“ a „I Got Some Help“, bývalý kytarista kapely Bon Jovi Richie Sambora se k legendě připojil v „Let the Good Times Roll“ a sestra popové divy Beyoncé Solange Knowles si s Kingem zazpívala „Thrill Is Gone“. Vyvrcholením celého koncertu pak bylo společné vystoupení s písní „When the Saints Go Marching In“.
II./14. Cheap Trick: Bilance americké skupiny Cheap Trick je opravdu obdivuhodná. Desítky let na scéně, přes 20 milionů prodaných alb a více než 5000 odehraných koncertů. A jízda členů Rokenrolové síně slávy stále pokračuje. Tvorbu skupiny přiblížil už v polovině 80. let minulého století českým fanouškům Petr Rezek, který nazpíval její hit "If You Want My Love" s českým textem "Moje díky patří vám". Známá skladba nemohla chybět ani na koncertu kapely v roce 2010 v newyorském Brooklynu. Na něm Cheap Trick zahráli nejen své časem prověřené skladby, ale i písně z tehdy aktuálního alba "The Latest". (Česká televize)

Chudobka

Pořad o Joan Baez jsem si užila, průvodce jsem se snažila nevnímat. Joan Baez je legenda folku, i ve vyšším věku má překrásný hlas a je pořád nádherná. ()

Marze

Shlédl jsem na České televizi Artu díl Fleetwood Mac II. Kapelu vůbec neznám. O to větší překvapení jak jsou dobří, škoda že všichni tak psychicky labilní. Zpěvák má trochu jiné písně ne zpěvačka. A také díl Ringo Starr nebo Alanis Morisette, ktera urcila novy zvuk rockove hudby. Hardrockovo-rockenrolovou skupinu Heart také neznám. Písničky nejsou špatné, naopak originální ale trochu dlouhé. Counting Crows i Tory Amos jsou příjemně melodičtí. Člověk by si opravdu měl dávat pozor na to, co si přeje. Joan Baez je úžasná. Mrzí mi, že jsem se nerozhoupal na její poslední koncert v pražské Lucerně. Ve druhé sérii je Foreigner, ktery se mi zda utahany a byt rockovy fanousek se mi nelibi. Stejny nazor na vsechny jejich alba mela dobova kritika, zatimco posluchaci nadsene kupovali miliony jejich akb a kapela se umistovala na spickach zebricku skladeb.Jejich neznamejsi hit tak dlouho cekam na divku mych snu je hormonalne zabarveny. Billy Idol, na kterém jsem byl na hudebním festivalu Nova rock u Vídně a méně známé Jewel a Norah Jones. Hudba Jewel se mi vůbec nelíbila a naši folkaři jsou mnohem lepší. Train hrají dodnes, byť už jen s jedním zakládajícím členem. Na koncertu Mobyho jsem v Praze byl. Je to hudebník jednoho hitu, který se dostal do top40 v hitparádách a je je psychycky nevyrovnaný. Pobavil mě jeho konflikt s Eminemem, kterého Moby označil za homofóba a rasistu a ten mu řekl "Jsi už moc starý, techno dnes už nikdo neposlouchá, tak toho nech". Pro Mobyho závislosti mě nekřekvapil jeho pokus o sebevraždu ve 43 letech. Macy Gray má originální zvuk i hlas. V dětstvízpěvačka moc nemluvila, protože se styděla za svůj hlas. Seala jsem viděl nedávno na retrofestivalu v lesním divadle na Slovensku společně se Samanthou Fox, Modern talking a předkapelou byla Dara Rolins. Nevěděl jsem, že měl tak těžké dětství. Hudba černočského B.B.Kinga, který se vypracoval z bavlníkových plantáží. Otec od rodiny zdrhl už v jeho pěti letech. Pobavila mě jeho hláška "Když nějaká žena žena řekne, že je to moje dítě, přijmu odpovědnost". ()

gizi

Shlédl jsem Ringo Starr. Koncert z roku 2005, pár lepších písní, víc průměrných a nic moc. Průvodce pořadem je hrozný a nesympatický chlap, celý pořad je takový béčkový. 60%. ()