The Treasure of Abbot Thomas

Veľká Británia, 1974, 37 min

Predloha:

M.R. James (poviedka)

filmmovier

Ghost Story For Christmas 1974 - moc pěkný BBC projekt. Doba vzniku filmu - sedmdesátá léta, atmosféra je tedy mimořádná. Autor předlohy - M. R. James, jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) autor klasických duchařin. Navrch sympatická stopáž - tohle prostě nemohlo dopadnout špatně. A taky nedopadlo - tenhle příběh, jehož předloha je skvělá, sice zas tak moc velkou duchařinou není, přesto je ohromně napínavý. Tvůrcům se tahle adaptace moc povedla. 70 %. ()

gumli

Je to len ďalší príbeh z britského televízneho "Ghost story for Christmas".Je o hľadaní pokladu,ktorý by mal byť ukrytý v kláštorných katakombách.Jednoduchý príbeh BBC ktorá natáčala tieto príbehy podľa poviedok britského spisovateľa Montague Rhodesa Jamesa,známeho aj u nás.Neviem koľko príbehov bolo takto natočených,ja sám som ich videl asi 7 .Podľa tejto poviedky bol natočený ďalší oveľa známejší horror známeho talianskeho režiséra Daria Argenta "The Church".Žiadne násilie ani žiadne gore scény,klasický televízny ducharsky horror. ()