The Treasure of Abbot Thomas

Veľká Británia, 1974, 37 min

Predloha:

M.R. James (poviedka)

gumli

Je to len ďalší príbeh z britského televízneho "Ghost story for Christmas".Je o hľadaní pokladu,ktorý by mal byť ukrytý v kláštorných katakombách.Jednoduchý príbeh BBC ktorá natáčala tieto príbehy podľa poviedok britského spisovateľa Montague Rhodesa Jamesa,známeho aj u nás.Neviem koľko príbehov bolo takto natočených,ja sám som ich videl asi 7 .Podľa tejto poviedky bol natočený ďalší oveľa známejší horror známeho talianskeho režiséra Daria Argenta "The Church".Žiadne násilie ani žiadne gore scény,klasický televízny ducharsky horror. ()

filmmovier

Ghost Story For Christmas 1974 - moc pěkný BBC projekt. Doba vzniku filmu - sedmdesátá léta, atmosféra je tedy mimořádná. Autor předlohy - M. R. James, jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) autor klasických duchařin. Navrch sympatická stopáž - tohle prostě nemohlo dopadnout špatně. A taky nedopadlo - tenhle příběh, jehož předloha je skvělá, sice zas tak moc velkou duchařinou není, přesto je ohromně napínavý. Tvůrcům se tahle adaptace moc povedla. 70 %. ()