Jamada-kun to Lv999 no koi o suru

• Japonsko Yamada-kun to Lv999 no Koi o Suru (viac)

Akane se rozešla se svým přítelem, kvůli kterému začala hrát jednu MMORPG videohru, ovšem právě v této videohře si její přítel našel novou přítelkyni. Aby toho nebylo málo, tak se ve hře seznámila s podivným Jamadou, který ji dokázal svojí netečností pěkně naštvat. Akane se s rozchodem smiřovala těžko, a tak se rozhodla jít na videoherní festival, aby viděla, kvůli komu jí přítel opustil. Zde se znovu setkává s Jamadou, který nejen že je velice pohledný, ale je ve videoherním prostředí i poměrně známou celebritou. Akane se rozhodne přesvědčit Jamadu, aby na chvíli hrál jejího přítele, aby to mohla svému bývalému nandat. Jamada je však i v reálu absolutně netečný a zajímá se hlavně o videohry… (Jeoffrey)

Hees

Zaujímavé romantické anime z herného prostredia, bohužiaľ toto herné prostredie bolo využívané vlastne len na nejakú časť interakcií medzi charaktermi v anime a ja by som uvítal, keby sa to využíva trocha viac ako to tu bolo prítomné. Toto anime má v podstate len jednu takú zásadnejšiu chybu je totiž nereálne, lebo do hráčov sa ženy zaľúbia pre ich herné schopnosti, ktoré obdivujú a tu to bolo absolútne inak a to ako to sme to mali možnosť vidieť tu by sa v reálnom živote stalo naozaj zriedka. Na hlavných hrdinov Yamadu a Akane si treba zvykať, sú to totiž na prvý pohľad nekompatibilné charaktery a zároveň sú naozaj až príliš svojské. Našťastie romantika funguje výborne a tak isto fungujú veľmi pekné grafické vsuvky, keď táto romantika sa deje a to v podobe rôznych kvetín, alebo iných grafických výjavov na obrazovke a toto sa mi páčilo, lebo automaticky to prinášalo pre diváka nejaký hrejivý pocit tých daných emócii. Možno sa to nezdá, ale chlapec Yamada sa v tomto anime dokáže zmeniť a vo svojej podstate sa jemne mení z niekoho kto predtým hovoril maximálne dve slová a zaujímalo ho len hranie hier. Musím, ale povedať, že jeho dôvod prečo má nejaké problémy je vyslovene jeden z tých hlúpejších a áno napriek už vymenovaným zopár chybám tá romantika, atmosféra, hrejivý pocit z každého dielu vo mne proste vyvolali pocit, že toto si zaslúži byť v nejakej tej pomyselnej konkurencii na vrchole, aj keď nie nejakom úplnom, ale naozaj som si toto anime užil a pre tých čo ich bavia hry toto môže mať nejakým spôsobom presah aj do toho, že sa v nejakých charakteroch budú vidieť. Najhodnovernejším zobrazením hráča je Yukari Tsubaki a tak isto najviac hodnoverné zobrazenie patrí jej charakteru a škoda, že sme sa jej venovali menej. Plusom je aj to, že Yamada-kun to Lv999 no Koi wo Suru si odpúšťa veľa klišé, na ktoré sme si v romantických anime zvykli a prináša v tomto ohľade istý svieži vietor, že nemusí v každom anime byť čokoláda na valentína, že nemusia byť obe postavy choré, aby tam mali nejaké trápne chvíľky pri ktorých sa budú červenať atď (neboli obe postavy choré! :D). Plusom číslo dva je to, že ak si toto pozriete dostanete full package anime, kde je uspokojivý koniec, že to vôbec nepotrebuje druhú sériu a to v trinásť dielnom anime je naozaj super. ()

Jeoffrey

Ze začátku jsem tomuhle seriálu nemohl moc přijít na chuť. Akane mi přišla tak nějak extrémně hloupá a Yamada na mě zase působil jako emocionální pařez ve stylu Saitamy z One Punch Mana. Hodně jsem přemýšlel nad tím, proč je tohle anime tak populární a přikládal to tomu, že je ze světa hráčů videoher, a tak se v tom třeba hodně diváků někde sama uvidí. Měl bych se v tom ale vidět taky, protože stejně jako Jirka BabicaIch bin ein Gamer!“, jenže ono tam toho videoherního přeci jen zase tolik nebylo, byla to spíš taková kulisa, asi jako když jsem se koukal na Recovery of an MMO Junkie. Postupně si mě však začala tahle romantická komedie získávat. Bylo to tím, že na mě zabíral její humor a já se přistihl, že se směju i několikrát za epizodu. Bylo to i tím, že seriál dokázal animačně přidat v těch správných okamžicích a vykreslit někdy opravdu silné romantické chvíle podtržené krásnou prací s barvami a filtry. Obzvlášť poslední epizoda byla na ty intenzivní a dle mého povedené scény hodně bohatá a já si s radostí říkal, že takhle se má dělat finále romantické komedie, aby na mě zapůsobilo. Také jsem si našel cestu k hlavním hrdinům, sice pořád nemůžu říct, že bych je měl kdo ví jak rád a své prvotní dojmy z nich se jen lehce otupily, ale nemám problém jejich vztahu fandit. Takže z průměrné romantické komedie se pozvolna stala mírně nadprůměrná a poslední díl celkový dojem podtrhl na slušných 7/10. ()

DaweForeman

Upřímně je to něco mezi třemi a čtyřmi hvědami pro mě, ale nakonec jsem dal tři, protože je to taková klasická romanťárna, která má více zaměření spíše na dámské publikum. Tím to však nechci hanit ba naopak to má velice příjemný a pohodový příběh bez přílišného dramatu s lehce komediálním prvkem a není to ze středoškolského prostředí. Sice tohle prostředí tu také je, ale hraje spíše vedlejší roli, kdy je to spíše zaměřeno na univerzitu a hlavně každodenní život mimo školu. Důležitou roli tu také hraje herní prostředí, kdy tu na jedné straně máme profesionální středoškolského PC hráče Yamadu, který je trochu sociálně neznalý a emociálně utlumený, a na straně druhé příležitostnou univerzitní hráčku Akane, která je úplným opakem. Tito dva se seznámí prostřednictvím jedné hry, kdy jsou v jedné a té samé guildě, a také prostřednictvím mnoha různých náhodných událostí. Samozřejmě čím víc se poznávají, tím více se i sbližují. Celý příběh hezky plyne a tak je tenhle počin super, když nemá člověk co sledovat a chce taky vypnout a relaxovat. Vše je totiž ještě navíc vedeno ve velice pěkné animaci s celkem příjemnou hudbou. ()