Tengoku daimakjó

• Japonsko Tengoku Daimakyou (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Akčný
Japonsko, 2023, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Masakazu Išiguro (komiks)

Kamera:

Kentaró Waki

Hudba:

Kensuke Ušio

Sajaka Senbongi, Gen Sató, Misato Macuoka, Acumi Tanezaki, Masako Isobe, Kazuja Nakai, Tošijuki Tojonaga, Tomojo Kurosawa, Misato Fukuen, Tadaši Mutó (viac)

V roce 2024 je svět v troskách. Japonsko je zamořené podivnými nestvůrami a lidé přežívají, jak jen můžou. Kiruko, která se v Nakanu živí příležitostnou prací, slíbí záhadné umírající ženě, že splní její poslední přání a dovede chlapce jménem Maru na místo známé jako Ráj. Maru je přesvědčený, že tam najde chlapce s úplně stejnou tváří, jako má on. (Disney+)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (7)

Tengoku daimakjó (2023)

Miluje chytré věci. A tohle anime/manga to dělá strašně chytře. Vysype na člověka spoustu otázek a nenápadně mu na ně dává odpovědi. Jenže tak, že si jich musíte všimnout, musíte si dát střípky toho co jste viděli sami dohromady. Prakticky tu nejsou takové ty vysvětlující pasáže, které by těm línějším divákům spojili ta vlákna co se předou příběhem. Ale ti pozornější si je spojí sami a je to strašně uspokojivé, když se vám potvrdí to co jste si předtím v hlavě dávali dokupy. | Jelikož jsem četl mangu můžu porovnávat a ve zkratce lze říci, že to je hodně věrná adaptace, spousta políček je tu 1 ku 1 adaptace obrázku z mangy. A jelikož manga má skvělý vizuál a ani tady se na animaci nešetřilo, tak to všechno vypadá skvěle. |  Co se týče děje tak ze všeho nejvíc je to kombinace Last of Us a Akiry. Avšak i oproti těmhle skvělým dílům tohle vyniká v podání emocí a věta "Děkuji ti za tvé oko" ve mě zůstane ještě hodně dlouho. To byl emoční nával, který se jen tak nevidí 😭. A když si pak později spojíte některé linky, tak spousta na první pohled vedlejších momentů z dřívějších dílů získává emoční pozadí, které vám někdy až vyrazí dech. |  Ikdyž tu máme i monstra, drsné souboje a bitky, tak primárně je to emotivní příběh o hledání sebe sama, své minulosti, svého místa ve světě a odpovědí na nevyřčené otázky. |  MALÉ LÁKADLO NA 2. ŘADU (pokud přijde) Pokud by vám přišlo, že spousta otázek a zůstala  nezodpovězena, tak vám můžu říci, že jestli se stále pojede podle mangy, tak se nejpozději ve 3. epizodě dozvíte, jak byl zničen svět. 🙀😉| 90% ()

Kiriko a Haruki (2023) (E03)

Vzpomínání Kiruko na dobu před jejich setkáním. Nechci spoilerovat, tak raději nic moc neprozradím, jen snad můžu říci, že to nebude úplně veselé a nejspíš ani takové, jaké by jste čekali. 90% ()

Rozhodnutí (2023) (E08)

Smekám. Ta schopnost, jak tu v emočně nabité (smutné) scéně předat jednu z nejdůležitějších informací o pozadí světa skrze postavy, které jsme "doteď nepotkali", je opravdu brilantní. EDIT Ty drobečky, které autoři nechávají všude okolo, to se jen tak nevidí. Musel jsem si to od prvního dílu pustit ještě jednou, jelikož mi to vrtalo hlavou a opravdu je to tam, všechno to tam je, jen se člověk musí dívat. To se jen tak nevidí ani v hraných filmech, prostě paráda. Komu slza neukápne, ten nemá srdce. 95% ()

Děti z akademie (2023) (E09)

Přidáváme na tempu. Tentokrát se zvládlo zadaptovat do jednoho dílu dokonce 4 části mangy (jelikož se vynechali některé postranní příběhy). Máme tu celkem důležitá odhalení v obou dějových linkách.  Jinak relativně klidná epizoda. Takový klid před bouří, která nás čeká. ()

Opevněné město (2023) (E10)

Vedlejší linka vypravěče příběhů. Pro všímavé tu máme další střípky k tajemství o hiruko. Příště se můžeme těšit na jednu děsivou holčičku s brýlemi a možná narazíme i na jednoho starého známého. ()

Zkouška začíná (2023) (E11)

Jsem trošku na rozpacích, protože na rozdíl od mangy jsme tu více doslovnější, tudíž je to jednodušší k pochopení, ale přijde mi že to podstatné se tu díky tomu trochu opomíjí. Budu trochu spoilerovat tak pozor.... v posledních dvou epizodách asi uvidíme hodně nepříjemné věci, tak se na to připravte. 🙀 A ve smyslu nepříjemné myslím věci, které jsou horší než explictiní násilí nebo bubáci ve tmě, věci které jsou opravdu zlé.  😧 P.S. (Pro ty kdož ještě neprohlédly nebo tápou) Tohle není normální anime/manga, tady každé políčko (i třeba něčím v pozadí) v sobě nese informaci, která vám odkrývá příběh a propojení postav a dějových linek. Tak si dejte čas, přemýšlejte, spojujte zdánlivě nesouvisející a pak budete možná překvapeni. 75% ()

Zvenku ven (2023) (E12)

Díl plný překvapení. Opět pokračujeme v celkem rychlém tempu, kdy je zcucnuto několik dílů mangy najednou. Ale asi to úplně nevadí, alespoň to má grády a například to že jedna explicitní scéna se zde odehraje celkem rychle je možná lepší, jelikož v manze to je asi 30 políček a každý člověk co má trochu citu  u toho trpí spolu s . . . . . .  😥. 90% ()