Hľadá sa Michael

• Česko Hledá se Michael (viac)

V roku 1999 sa Michael Matthews stal najmladším Britom, ktorý vystúpil na Mount Everest. Tri hodiny po výstupe na vrchol však zmizol a nikdy sa nenašiel. Jeho brat, podnikateľ a moderátor Spencer Matthews, ktorý mal iba desať rokov keď Michael zmizol, sa vždy ťažko zmieroval s jeho smrťou. O viac ako dvadsať rokov neskôr Spencer dostane fotografiu tela na hore, ktoré by mohlo byť Michaelovo. Vydáva sa do Nepálu a najíma Nimsa Purju, držiteľa svetového rekordu "14 vrcholov", aby viedol tím a prehľadal "zónu smrti" Everestu a pokúsil sa nájsť Michaela. Keď sa tím dostane do extrémnej nadmorskej výšky viac ako 8 000 m, spolieha sa na desaťčlennú pátraciu skupinu vyzbrojenú dronmi a zručnosťami, ktoré sa dajú využiť na vrcholových líniách. Ale ako sa počasie blíži a čas je proti nim, čelia sérii nečakaných výziev. (Disney+)

Víteček odpad!

To je ale výblitek. Extrémně nesympatický milionářský synek z nóbl rodiny se jen tak nelogicky rozhodne najít tělo svého 23 let ztraceného bratra a protože fotografie, kterou mají, se týká úplně někoho jiného, tak ho skupina místních průvodců se vystavuje nebezpečí a musí hledat podle jeho rolexek, zatímco náš nesympatický protagonista sedí v základním táboře a uděluje jim rádoby rozumné instrukce. Když se blíží závěr a chybí nějaké završení, tak vymyslí úplně nechutný plán B, kdy navštíví rodinu zesnulého, kterého našli na hoře as slíbí jim, že ho přivezou dolů, ale jen a pouze, pokud nenajdou tělo debílkova bratra, protože pak by měli závěr a neměli by potřebu rodině pomáhat. Díky tomu si na konce můžeme na konci vychutnat záběry, toho, jak citlivě před kamerami předávají tělo rodině, včetně plačící dcery. Tělo, které je představitelovi zcela ukradené, ale potřeboval vydojit dobrý závěr, jako skvělý lidumil. Celé je to pak završeno rozlučkou na jejich rozlehlém panství, která má vzbudit soucit. V dokumentu celkem nepřekvapivě chybí informace, jak se rodina snažila žalovat každého, kdo měl s výpravou jejich zesnulého syna něco společného, což byl zřejmě jeden z důvodů, proč náš milý Spencer nikdy dřív neměl přístup k fotografiím z výpravy, které byly v držení žalovaných. ()

babuška

je to celkově divný, co se týká přírody tak v poho, ale ty deb.lní dialogy a hlavně oslava adrenalinu, já prostě horolezce nechápu, pokořit něco co je neživé je samo o sobě pitomost, prim v tomhle dokumentu ale hrají hlavně prachy , takže 1 za tu přírodu ()

meda2016

Z úcty k obětem 2*. Pozůstalí si natočili vzpomínkový film, který by pro jiné měl mít 15 minut. Spousta zbytečných a opakovaných promluv podle zaběhnutého vzoru tohoto pseudo-doku žánru. ... Mělo by to mít název Hora posetá mrtvolami. ... Smutné, že dokazování si vlastních schopností je vlastně loterie, kdy vsaďte vlastní život. Spencer ovšem vsadil životy týmu. A i z toho udělal doják. ... Soucitění s Matthewsovými to nepřineslo. ()

_DAVE_

Parádní zaběry okolí Everestu, od letiště po BaseCamp a dále, zajímavé informace. Ale dost mě vadí ty sáhodlouhé debaty jaký Michael byl a prázdné několikaminutové úvahy o tom, jak asi zemřel nebo tuny home videí z dětctví. Vím že tahle patos omáčka na Disney+ a podobné platformy patří, ale hodně to ubírá na spádu a odvádí to od tématu. Sestřihnul bych to na 60minut. Takhle 50% ()