V den své plánované popravy se odsouzený sériový vrah setkává se svým psychiatrem. Během sezení vězeň prohlásí, že je démon a uvádí, že než jejich čas skončí, psychiatr sám spáchá tři vraždy. (geofre)

pornogrind

Zklamaní budou rozhodně ti co by za tím hledali nějakou dechberoucí hororovou podívanou. Naopak zbystřit by měli fandové konverzaček(a že jim ta huba místy jede hodně rychle). Dějově je film prostej. Na psychiatrovi a v podstatě i na divákovi je zjistit jestli vězeň netrpí formou schizofrenie či jinou duševní nemocí nebo je opravdu démon jak tvrdí on sám. Výkon Seana Patricka Flaneryho v roli vězně byl celkem přesvědčivej ale Jordan Belfi v roli psychiatra už se mi tolik nelíbil. Film má prozatím celkem vysoký hodnocení takže něco do sebe asi má. Mě popravdě ale až tak neoslovil. A tak tyhle kecy v kleci(nebo spíš za katrem) hodnotím za 2hodně slaboučký hvězdy. ()

EvilPhoEniX

Slušné psychologické Drama lehce řízlé Thrillerem. ( O horor se nejedná!). Musím uznat, že na to, že jde o nenápadný a neznámý počin, který plul pod radarem, tak Nefarious rozhodně neurazí, především ty, kdo rádi konverzační filmy. Celý film se odehrává v jedné místnosti, kde sedí odsouzený vrah čekající na svou popravu, kterého navštíví psychiatr, který má posoudit zda je nemocný či nikoliv. Vrah však tvrdí, že je posedlý démonem a také vyřkne verdikt, že psychiatr sám spáchá dnes 3 vraždy. Má to jednak nádech thrillerů z 90. let a menší Mindhunter vibes, Sean Patrick Flanery ( za mne jeho nejlepší film jsou Pokrevní Bratři) tu podává velmi dobrý herecký výkon. Jeho výraz tváře, tiky i dialogy jsou velmi přesvědčivé, ale mluví natolik rychle a je tu tolik úvah a filosofování, že jsem z toho filmu i trošku unavený, je potřeba se hodně soustředit a angličtina je také náročnějšího rázu, ale to druhým vadit nemusí. Kdo má rád cokoliv se sériovými vrahy, především zkoumání jejich psychologie, tak tohle by Vás mohlo určitě zajímat. Slušný malý atmosférický konverzační film, jehož největšími kvalitami jsou herci a scénář. Přidat nějaký ty vraždy a Gore a byl bych nadšen i já .. :D 6/10. ()

JASON_X

Anotace zní dobře, ale už po chvíli mi bylo jasné, že druhý Fallen se bohužel konat nebude. A nakonec se nekonala ani chytrá konverzačka s nějakým tím metafyzickým ocasem, na kterou to ještě nějakou dobu vypadalo. Namísto toho nás totiž čeká konverzačka křesťansky věroučná, takový popkulturní katechismus v obalu mysteriózního thrilleru. Tuhle misionářskou blamáž jsem prokoukl ještě v prvním poločasu, ale dorazil jsem to. A vzpomínal na mé dřívější hovory s několika katolíky či jehovisty. Stále stejná židovsko-křesťanská písnička, nic nového pod Sluncem. O Bohu a Ďáblu, o Dobru a Zlu, o lidské svobodné vůli mezi nimi atd. Víte třeba, proč má údajný Ďábel údajně tak velkou moc nad světem? No protože v něho lidi nevěří, to dá přece rozum. No a dojde i na povídání o Jéžíškovi, tedy "tesaři", a na ty věci okolo, takže někdy po polovině jsem si otevřel na mobilu jewely a dokoukal (nebo spíš doposlouchal) tuhle naivní dualistickou agitku už jen ze setrvačnosti. Jediná zajímavá scéna z celého filmu byla závěrečná naturalistická exekuce na elektrickém křesle, předcházející polopatickému epilogu. ()

oveckaoa odpad!

To si takhle člověk stáhne film co vypadá podle námětu zajímavě a místo toho dostane posranou konverzačku mezi dvěma debily jedním narušeným a jedním normálním. Psychiatr jde do věznice dělat rozhovor s vězněm co má být popraven následuje hodinová konverzačka o hovně a pak zjistíme , že se ten vězeň na tu popravu těší jelikož je to démon a nemůže zemřít samozřejmě , že psychiatr mu nevěří tak mu démon/debil dává důkazy mluví   2 osobami jedné co je člověk a na popravu nechce a druhé co je démon a je mu to jedno. Pak mu řekne, že chce , aby o něm napsal knihu psychiatr nechce a pak  se zjistí, že ta kniha už je napsaná a ten vězeň/debil ví informace o jeho životě ačkoliv je pořád ve vězení (tohle nikdo neřeší a nikoho to ani nezajímá). Nakonec ho popraví lepší poprava je i tady Ted Bundy (2002) a ten démon chvilku vleze do toho psychiatra ten se chce zabít, ale nepovede se mu to a pak napíše tu knihu, že byl asi posedlý.  Osobní hodnocení 40 procent ,ale já chtěl horor ne psychologické drama říznuté mysterióznem (neměl by být i žánr mysteriózní?) tak, že 0 procent ()

Cappuccino

Sean Patrick Flanery si ukradol celý film pre seba, o tom nemôže byť žiadna debata. Jeho démonický sériový vrah sa mi dostal pod kožu rovnako ako psychiatrovi, ktorý mu mal určiť diagnózu. Dialógy medzi doktorom a vrahom sú veľmi pútavé, a to viac ma štve, že filmári atmosféru z prvých dvoch tretín nevedeli udržať až do záveru. Finále vo väznici ma neohúrilo a rozhovor s moderátorom na mňa pôsobil skôr ako potitulkový epilóg. ()

• Kniha zdvíhaná na konci je skutočná kniha "Nefarious Plot" od Steva Deacea, čo je zdrojový materiál pre tento film. (Arsenal83)
  • Tento film je prequelem k románům Steva Deace „A Nefarious Plot“ (2016) a „A Nefarious Carol“ (2020). (bianci)
  • Jordan Belfi vysvetlil, že film považoval za štúdiu postavy a že jeho úlohou bolo hrať rolu publika. (Arsenal83)