V karavanu po Maďarsku

Česko, 2023, 3 h 32 min (Minutáž: 26–27 min)

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Vica Kerekes (sprievodca)

Na cestu se vydá po místech svého dětství a mládí, ale i dosud nepoznaných koutech země, známá herečka Vica Kerekes. V cestovatelském dokumentu divákům přiblíží nejen úchvatné historické památky, ale také místa, kde lze nalézt jedinečné delikatesy nebo na sebe nechat působit léčivé síly termálních pramenů. Stejně jako v životě Maďarů hraje i v tomto případě důležitou roli příroda. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (8)

Epizoda 1 (2023) (E01)

Před měsícem jsem byl v Maďarském pohoří Mátra na nejvyšší hoře Maďarská tisíc metrů, určítě sem Vica také zavítá. A před dvěma měsící v Segedíně, kde jsou dvoje úžasné termály a velmi milí obyvatelé. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180001/ ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

V termálních lázních Hevíz jsem byl a vřele doporučuju. Něvěděl jsem, že se tam v jezeře vymění voda každých 72 hodin, ale v sirné vodě stejně nepřežije jediná bakterie. Na Balaton jsme jezdili se učit serfovat. I když v Čechách prší, přijede sem a je zde slunečno a teplo. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180002/ ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180003/ ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Nevedel jsem , ze narodni park Nemzeti, se jmenuje cesky Bukove hory. Zabery na ne jsou prekrasne a chtel bych se tam vcetne navstevy Egeru a Miskovce podivat. V Gyogyosu na Matre jsem byl tyden pred dvema mesici. Na nejvyssi hore Matry dvakrat,ale vyhled tu neni skoro zadny, proto jsem ocenil zabery zrejme ze dronu ci me nepristupne veze. Mistni vina Matra jsou vyborna. O nedalekych termalech jsem nevedel, ale v prosinci jsem byl ve dvou termalech v Szegedu. ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

Nejvíce se mi líbila lužní záplavová oblast Bodrogu. Tokaj mám nejraději, všech šest odrůd. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180005/ ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

Tuto část Maďarska neznám. Pusta působí až fóbicky. Debrecín příjemně zeleně a univerzita velkolepě. Lákaly by mě ty termály a debrecínské klobásky, které jak říká Vica by neměla být "ani měkká, ani tvrdá, ani suchá, ani mastná, měla by být příjemně sťavnatá a křupavá, lehce uzená a tak akorát ochucená". Tradiční maďarské teplé slunečné počasí si asi budeme u nás brzo užívat také. Václav Cílek na přednášce o změně klimatu říkal, že průměrná teplota u nás se může zvednout o čtyři stupně, což je rozdíl mezi Prahou a Budapeští.  "https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180006/ ()

Epizoda 7 (2023) (E07)

Ohromily mě překrásné interiéry zámku nacházejícího se uprostřed krásného národního parku. A prohlídka budov v Segedu, kde jsem byl týden letos v lednu. Sympatičtí obyvatelé. Doporučuji zde dva termály, koncert v rock clubu Vároši (City klub) a asi tři taneční kluby , kam se dostane každý a ne jen ten, kdo zapadne do atmosféry večera jako je tomu v jiných zemích. Z klobás mám rád kořeněnjší druhou variantu. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180007/ ()

Epizoda 8 (2023) (E08)

V Budapešti jsem neturisticky byl několikrát včetně Silvestra a byl jsem zvědavý, co navštívíme. Víceméně jde o nejznámější věci se zasvěceným průvodcovským výkladem. V obou Vicou navštívených termálech jsem byl a jsou úžasné. Ale nevěděl jsem, že je interiér parlamentu tak krásný.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/14682495917-v-karavanu-po-madarsku/221544160180008/ ()