V karavanu po Maďarsku

Česko, 2023, 3 h 32 min (Minutáž: 26–27 min)

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Vica Kerekes (sprievodca)

Na cestu se vydá po místech svého dětství a mládí, ale i dosud nepoznaných koutech země, známá herečka Vica Kerekes. V cestovatelském dokumentu divákům přiblíží nejen úchvatné historické památky, ale také místa, kde lze nalézt jedinečné delikatesy nebo na sebe nechat působit léčivé síly termálních pramenů. Stejně jako v životě Maďarů hraje i v tomto případě důležitou roli příroda. (Česká televize)

Recenzie používateľa GeusX k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2023) (E01)

Na cestování po Maďarsku jsem se těšil. I Vica vypadala jako zajímavá volba. Jenže to se ukázalo jako kámen úrazu. Komentář dostala za úkol drtit rychlostí kulometu, že je občas horší rozumět to drmolení se sykavkami, kdy je jasně slyšet, že čeština není jejím rodným jazykem. A občas to vypadalo, že ji scénář zkouší kolik ř za sebou dokáže říci bez chyby. Slovenština by byla v jejím podání mnohem přirozenější a příjemnější na poslech. ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Zajímavá místa v okolí Balatonu, která si stojí za to napsat do itineráře na dovolenou. Průvodkyně Vica by byla fajn, jen kdyby bývala mluvila k divákům raději slovenštinou než vynucenou češtinou a celé to zběsile rychlé tempo komentářů na pozadí zpomalilo a bylo tak zřetelnější a příjemnější na poslech. Ještě, že alespoň ukáží mapku s navštívenými místo neboť jinak bych název, jméno, častokrát z toho zadrmolení ani nerozluštil. ()