The Weeknd: Živě ze SoFi Stadium

USA, 2023, 93 min

Réžia:

Micah Bickham

The Weeknd

Epický koncert hudebníka Abela Makkonena Tesfayeho, známého jako The Weeknd se natáčel na stadionu SoFi v Los Angeles. (HBO Max)

Wargoo

Telefóny by som na koncertoch úplne zakázal!!! Viac sa mi páčil jeho skrátený program počas Superbawlu, ale aj tu dokazuje, že je momentálne jeden z najlepších showmanov. 4**** a 76,529% ()

Blondsky

Weeknd je inovátor a ve svém oboru dnes nemá konkurenci. Naprosto elektrizující představení s neskutečně čistou a pohlcující hudbou a audiovizuálním pornem. Neviděl jsem a ani neslyšel, co by se tomuhle byť jen přibližovalo. ()

DJ_bart

AUDIO-VIZUÁLNÍ PORNO [ať už tak či onak, platí obojí].... Ačkoliv Evropská a latinsko-americká část světové megatour After Hours Till Dawn Tour byla přeci jen v mnoha ohledech kvalitnější [ať už co se týká dramaturgie, production values a pojetí celkově], a prosím pěkně koncert v pražských Letňanech budiž důkazem, tak jedno je jisté: Abel je prostě Král moderní muziky [s velkým K :))] a novodobá reinkarnace Michaela Jacksona. Oděn v neprůstřelné vestě a s pár komparzisty zahalených v rudých hávech si ladně podmanil a obmotal kolem prstu (doslova) desetitisíce diváků na SoFi stadionu v LA, kde předvedl opulentní, zcela unikátní, naprosto dechberoucí a jen tak neviděnou multi-žánrovou muzikální show kombinující to nejlepší z new wave, RN'B, moderního popíku, synth-popu, dance-popu, electro-funku a post-disca. Jeho songy jsou navíc naživo ještě víc sick, catchy, senzuálnější a celkově melodičtější, živelnější a lepší. A celkově vzato, jsem hudbou tohohle člověka [ať už tím jak formálně pracuje s hranicemi žánru, zvuku, rytmu či lyrickým podtextem] naprosto posedlej jak žádnou jinou a kvalitnější drogou [a jelikož jsem jich už pár vyzkoušel, platí to nejmíň dvojnásob]. Navíc vzhledem k tomu že živý album z tohohle koncertu poslouchám prakticky 24/7, tady prostě není o čem. Zejména pak segmenty s The Hills, Sacrifice, Take My Breath, Faith, After Hours, Out of Time, Feel It Coming a Blinding Lights jsou fakt neskutečný. Smekám a už teď se nemůžu dočkat, co tenhle hudební vizionář vymyslí příště 🖤 ()

domirovec

Abelův neuvěřitelný výstup na SoFi stadionu je zároveň s Eras Tour od Taylor Swift nejlepší koncertní zážitek, který jsem za celý rok 2023 měl. Prostě výborné - popravdě ani nevím jak jinak to celé popsat než stejně jako to již udělalo několik zdejších uživatelů přede mnou, protože tohle je opravdové audio-vizuální porno. Krásná krása. Celé je to kvalitativně posunuté na hodně vysokou úroveň již od úplného začátku, přičemž to segment po segmentu jenom navyšuje laťku a je to hrozně catchy a jednoduše překrásné na pohled. Dost pogchamp záležitost. 5/5 ()