Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska... (oficiálny text distribútora)

Skrivan

Strašný scénář, debilní dialogy, retardovaná režie, katastrofální kamera, hrozné herecké výkony, hnusná „hudba“, nulová návaznost, choromyslné choreografie soubojů, mamrdské masky, pitomý překlad, dementní dabing...! Skvěle jsem se bavil! ()

Eridan odpad!

Uhm, je to jako by nekdo spojil jednu polovinu z filmu, ktery je sice slabsi, ale alespon trochu pokus o horor a druhou z komedie/parodie na horor. Nejzajimavejsi je, ze misto toho spoje je videt naprosto zretelne, jako by si reziser rekl, "Hele tady me to prestalo bavit, tak od ted si udelam srandu z toho, co jsem natocil". Vysledek je katastrofa biblickych rozmeru, a nic na tom nezachrani ani vsude mozne vystavovany hrudnik hlavni herecky. ()

chiara

serial neni o nic lepsi ako tento film, takze neviem o com trepete. obidva su blbosti, ale tento pobavi ucastou mladych tvarí (Swank, Jane, Affleck, Arquette), ktori su uz teraz vacsie hviezdy :) ()

Trinculo odpad!

Tento film je pro mě důvodem proč by mělo být hodnocení vícerozměrné. Za zábavu bych dal hvězdiček klidně šest a za ten zbytek bych tak deset odebral. No výsledek je logicky odpad. Ale přesto je tento film tak špatný až mi utkvěl v hlavě. Nejskvělejší je scéna umírání záporáků, která pokračuje až do závěrečných titulků a pak jak se novinářka ptá jedné z vedlejších hrdinek na její pocity po masakru. No výpověď dotýčné může znít jako odpověď na otázku, ale není, neboť zmíněná středoškolačka celý masakr prosouložila v autě na parkovišti. A takový je i celý film. Absurdní blábol korunovaný zvrhlým finále - pro mě téměř kultovní záležitost. ()

trigan

Když jsme to viděli se ženou, tipovali jsme dle naivity dílka datum výroby tak konec 70-tých let. Na tu dobu by to bylo tak akorát. Ale na rok 1992 katastrofa. Vhodné pouze pro toho, kdo ocení "přednosti" Kristy Swanson, které dostanou možnost vyniknout po dobu celého filmu. ()

HOMOerectus

Jaj to byla ptákovina,.. nevím jestli tohle měl být horor, nebo parodie, ale v žádném případě se nepovedlo ani jedno.Scénář a postavy jsou hrozný a až na začátek, kdy to nějaké ty hororové prvky mělo, je celý film nesmírně nudný. ()

Delmondo

Uznávám že je to sice kravina, ale jakožto skalního fanouška Buffy mě povinnost nutí nedat odpad a leckdy možná nechtěná zábavnost napařit rovnou tři hvězdy. Fran Rubel Kuzui by za režii zasloužil zapíchnou kolík do srdce ale zas to herecký obsazení ať už Sutherland, Hauer nebo v malejch či miniaturních rolích Arquette a Affleck se jen tak nevidí. Na seriál se to sice těžce nechytá (hold Swanson není Gellar) ale pobavilo mě to a zkrátilo dlouhou chvíli. ()

p.a.douch

24 %? No a co. Mně se to líbilo. Obsazení luxusní. Scénář asi taky. Největší chyba je patrně v režisérovi. Je dobře, že se později věnoval spíše produkci. Tenhle film se mi zkrátka líbil a splnil celkem očekávání, které od komedie mám. Horor bych tomu přeci jenom neříkal. ()

supo

Kdysi jsem na tomhle filmu byl v kině, a dodnes si na něj pamatuji. Nemá takové triky jako seriál, ale na druhou stranu seriál je pěkna kravina, film byl lepší... ()

Neel odpad!

Až teď jsem podle fotek poznala, že jsem s tímto filmem kdysi měla tu čest. Vzpomínám si, že jsem tenkrát očekávala film s nadšením, o to horší bylo moje závěrečné hodnocení. Celou dobu trvání filmu jsem očekávala, kdy se už konečně začne něco dít. Nevím, jak tento film nazvat, ale jediné slovní spojení, kterým bych mohla vystihnout jeho kvalitu je "kinematografická tragédie". Seriál byl tisíckrát lepší, ještěže se Whedon příliš neinspiroval. ()

Karja

Horor tak možná pro náctileté a mladší, pro dospělé je to spíše parodie na komedii, a to ne moc dobře vydařenou. Celý film je až moc jednoduchý, ale na druhou stranu se tu sešla dobrá partička známých herců. ()

IsaacClarke

Nebuďte na tento film tak tvrdí, on sám ví že je pitomej a ještě si to užívá. Jednorazově zábavné, a pro fandy seriálu obzvlášt humorné. Na dvě to stačí. ()

LailaX

Děkuji ti, milý Jossi, že přemožitelky po tomto filmu nejsou tak tupé, pozorovatelé tak necharismatičtí a nesexy, humor není k pláči a ostatní postavy dokážou mluvit i jinak než pod vlivem alkoholu nebo jiných drog. V seriálu, ne tak ve filmu... ()

pajuscherry odpad!

Tohle, že je Horor? Ne! tohle je komedie a dost špatná. k tomu se špatnými herci. Každý kdo viděl tento film a i seriál asi moc dobře ví že kromě názvu nemají absolutně nic společného. Tento film je podle mě pro děti ze školky. ()

lilylove

Jsem hodně velká fanynka seriálu a kdyby tenhle film byl natočen později brala bych to jako parodii.Malinko jsem se zasmála asi jenom 3x a na horor to nemělo tu správnou atmosféru.Vlastně to byl hodně pitomý film a když to srovnáte se seriálem je tohleto absolutní s*ačka.....Prostě Buffy bez herců ze seriálu neni Buffy...... ()

Omladina na lovu duchů i upírů

Omladina na lovu duchů i upírů

27.05.2009

Krotitelé duchů a Buffy se vrací na filmová plátna. Jak se prozatím rýsují plány na jejich comebacky? Začněme dobrými zprávami: Ghostbusters 3 se začnou zřejmě natáčet už na přelomu tohoto a příštího… (viac)