Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska... (oficiálny text distribútora)

mustafa odpad!

Hrůza! Katastrofa! Hnus! Tohle je tak strašný fim, že bych ho nejraději vymazal ze své paměti. Přitom seriál, který následoval jsem měl rád a s chutí jsem na něj koukal. Největší slabinou je hlavní herečka (Swanson). Ta paní byla otravná a od začátku jsem jí přál smrt. Bohužel... Příběh je předvídatelný, ve filmu na vás nečeká jediná překvapivá scéna, jediný překvapující okamžik. V seriálu jsem Michelle Gellar hltal, byla pěkná. Ale původní Buffy vypadá opravdu jako nějaká kremace pěkné ženské. Jak už bylo řečeno, jediné co je na filmu alespoň trochu zajímavé, jsou mladí (nyní slavní?) herci. Nejvíc mě pobavil Ben Affleck a jeho minirolička. No přístě by se měly scénaristé víc snažit, protože za tohle by měli zaplatit a ne za to dostat zaplaceno.. A to nemluvím o těch trapných upírech, kteří vypadali jako stašáci na poli. No a ještě jsem nezmínil Luka Perryho - ten pán je opravdu zoufalý a zasloužil by za ztvárnění jeho role pořádnou facku... ()

UncleG

Říkejte si o mně, že jsem zvrhlej úchylák, magor bez vkusu, pošahaná troska nebo ubohej vycmrndlík... ale mě se to stejně líbilo. Ano, je to blbý, až to bolí a celej film jakoby točila banda trotlů v předsmrtný křeči, ale v tom je právě ten vtip. Navíc hlášky "Zničil mi sako. Pořádně ho za to zabijte!" - "Utrhnul mi ruku" "To je tvůj problém, ledabylý imbecile" - "Vthrli sem, měli takový dlouhý zuby a ve tvářích divoký výrazy. Myslím, že to byli asi Republikáni" dávají jasně tušit v jakejch intencích se tahle kravinka pohybuje. Neskutečná blbost? Prosím! Ale top 200 nejhorších filmů si Buffy fakt nezaslouží. ()

DonPedro

Pár utahaných a statických soubojů, pár pokusů o vtip, pár začínajících hvězd. Ve většině "kolíkových" scén má Kristy Swanson problém trefit se alespoň přibližně tím směrem, kde jí upíři nastavují svoji hruď a když už to vyjde, činí tak s hbitostí a šarmem limitně se blížícím nule. To málo, co jsem viděl z původního seriálu na mě udělalo rozhodně lepší dojem. ()

Petroff

Jedna hvězda za to, že jsem na tom byl kdysi v kině (fakt jsem byl asi hodně malej, sorry no) a druhá za to, že jsem teď na plakátu identifikoval Luka Perryho aka Dylana, a rozesmál se tak, že jsem kvůli tomu musel napsat komentář. ()

kagemush

Jasnej adept na odpad,-ale vedle strašlivých hovadin jako Snídaně šampiónů,Sahara,Kameňák,Holky to chtěj taky, -a hromady dalších kalových odpadů s kterými jsem měl tu ,,čest", je tohle alespoň prvoplánovaná ubohá skorosranda. ()

berusche odpad!

Tak za prvé: mám radost, že můžu nenuceně odpadovat! Za druhé: v sobotu jsem po dlouhých letech zvolila alternativu zapnout tu příšernost v obýváku, páč na compu jsem měla jen Dogville, do kterého se mi nechtělo ---> a já trdlo si vybrala todleto!!! Ježiš a víte proč? Za třetí: poněvadž jsem to viděla asi tak 150x, když mi bylo, počkat,10 let, a líbilo se mi to. No a jak tušíte, vkus se s věkem mění, takže se změnil i můj pohled. Dialogy svou bezduchostí předčí i imbecilku Hanu z Montany, scenář svojí jednoduchostí i všechny magořiny ze střední, efekty nulové i první béčkové horory, ne-vtip i snad ty přihlouplé ostatní teen komedie. Panebože, zač si mě potrestal? Já vím, že já si nepustila Dogville a ten krám nenechala vypnutý! ()

otík

Film bez absolutního překvapení, nenápaditý, bez tvůrčí invence. Pár úsměvných okamžiků střídá pár kopů a přemetů, a to je tak asi vše. Dost málo na dobrý film. ()

filmmovier

Film předchází seriálu, a vlastně vypráví o tom, co bylo, když se Buffy dozvěděla o svém poslání a než se přestěhovala do Sunnydale. Seriál je mnohem lepší. Mě film vcelku bavil, ono to je hlavně komedie. Pohled na budoucí hvězdičky sice potěší, ale tady jsou ještě absolutně nezajímavé. Hillary Swank je nejhorší Buffy, zlatá Sarah! Překvapila mě i účast známých jmen, třeba Donald Sutherland tu má zajímavou roli. Takže film vysvětlil, pobavil, překvapil, zklamal a krásné *** si zaslouží, žádné vaše odpady. ()

kinghome

To je taková píčovina! xD Hrozně zvrácenej film. Rozhodně srandovnější jak seriál. Tenhle film je dobrej jako parodie na filmy s upírama. A tak jsem hho i bral a nebylo to až tak špatný. ()

TO

Já jsem snad jedinný komu se tato hororová komedie skutečně hodně líbila, možná proto, že jako jedinný jsem na ní byl v kině. Skvělý nápad s roztleskávačkou, která je zabíječkou upírů je zpracován velice pohodově a příjemně. Zásluhu má také skvělá Kristy Swanson a nějaká S.M.Gellar v pitomém seriálu na ní nemá ani náhodou. Povedený film kazí akorát trapní upíři (Rutger Hauer a spol). ()

anli

Dalsi z rady skutecne prihlouplych teenegerovskych akcnich komedii,tentokrat s prichuti upirsko-hororovou.Krome toho,ze se v ni objevuje spousta dnes znamych mladych hvezd(tehdy jeste opravdu neznamych),nabizi film jen velmi naivni pribeh o zabijacce upiru,ktery ani nedosahuje prumernosti a to vcetne radoby komedialnich prvku,ktere,alespon pro me,pusobili spise trapne a suse.Faktem je,ze par hercu se snazi-Kristy Swanson,Hillary Swank ci Donald Sutherland a tak jim za to davam zabijecskych 20%.Na zaklade tohohle filmu vznikl serial,ktery samotny film o nekolik trid prevysuje a v urcitych kruzich se stal kultem. ()

Omladina na lovu duchů i upírů

Omladina na lovu duchů i upírů

27.05.2009

Krotitelé duchů a Buffy se vrací na filmová plátna. Jak se prozatím rýsují plány na jejich comebacky? Začněme dobrými zprávami: Ghostbusters 3 se začnou zřejmě natáčet už na přelomu tohoto a příštího… (viac)