Ďáblovo rogalo

Ďáblovo rogalo (E01)

(epizóda)

Jeden nebezpečný pacient, jedna sanitka, jeden dlouhý temný den a jedna pomsta. Sanitka s věčně unaveným doktorem Richardem a svérázným řidičem Pepou je vyslána na lesní samotu, odkud si zavolal pomoc starý a nebezpečný dědek Valoušek. Doktor Richard netuší, že to bude nakonec osudové setkání po letech. Napínavý příběh s hororovými prvky podle stejnojmenné literární předlohy. (TV Prima)

pushover

Televizní bakaláři na úrovni cvičení prvního ročníku FAMU. Renčova prvoplánovost a filmařská doslovnost nabrala na síle. Pokouší se strašit v každým banálním dialogu. Příběh je sesmolenej z těch největších hororovejch klišé a bez pointy. Zneužitej Schmitzer. ()

Martin86

Asi nikdy jsem neviděl u českých tvůrců lépe vykreslenou hororovou atmosféru. Mysteriozita na vysokém levelu a já se jen ptám: Co proč a kdo? Těším se na další díly, jen tak dál. ()

Shelby14

Fakt mizérie, už je to fakt otravný řešit otřepanou zápletku a nelogické chování postav. K tomu u tohoto kusu nedotažený motiv satanismu a totálně nepatřičná úvodní znělka, fakt nechápu proč zrovna tohle? Renč už se v tom opravdu delší dobu plácá jak žába v kaluži. ()

eric88

Jiří Schmitzer je jediné, co bych vyzdvihl v tomto filmu. Tomu se fakt dalo vše věrit a fakt by se ho človek bál. O to víc mě vadí, že policistka sama jde k němu domů a otočí se k němu zády. Všichni scenáristi a režiséři českých detektivek by se měli nad sebou zamyslet a nedělat z policistů uplný dementy. Je to skoro v každé české detektivce. A děj opravdu tohoto dílu “slabej a nudnej”. ()

FrAnn_Kie

Příšerně amatérský a neoriginální výblitek Filipa Renče, který se snaží tvářit hrozně vážně, ale celé to působí hrozně lacině. Jedna hvězda za Schmitzera... ()

a-ja

Hmmm... Dlouhá nuda. Děsná znělka, ten Dvořák na začátku je taky jako co? Schmitzer deklamuje hůř než ochotník, Bareš ještě horší... ()

futislav

Hodně slabý a málo uvěřitelný příběh. Více jak polovinu filmu se jezdí po lese a téměř nic se neděje. Postavy se chovají jako pacienti uprchlí z ústavu choromyslných. Proč je to horor jsem nezjistil. Skuteční policisté si u toho můžou asi hlavu ukroutit, zejména při školáckých chybách policistky na závěr. Jedna hvězda za kameru. Sledování dalšího dílu budu hodně zvažovat. Ale třeba bude lepší příběh a překvapí, tak tomu dám ještě šanci. ()

JB001

Četl jsem na to někde docela pochvalnou recenzi a říkal jsem si, že to snad nebude horší než Slávie v Českých Budějovicích. Děs a běs byla hra Slávie a ještě horší byl konečný výsledek. Na tohle se dívat dalo. Nicméně doufám, že za týden to bude lepší. Hlavně v Edenu ()

vinducha

To si takhle týpkové chtěli natočit televizní inscenaci a pak se najednou rozmysleli , že by to jako měl být napínací sryla , tak na ten filmový materiál nakydali hnědošedý filtr , aby to jako bylo temnější , že když tam nebude skoro nic vidět , bude to teda aspoň noár. Jo tak tohle by mě napadlo asi když bych měl jít v 6 letech poprvé na základku. ()

Ron_F

V prvé řadě chci říci, že pana Renče uznávám, ale toto se nepovedlo. Nechci podle prvního dílu soudit celou sérii, ale první díl byl naprosto o ničem. Pan Schmitzer hraje všechny záporáky úplně stejně, pan Bareš mě naopak mile překvapil. Nicméně horor má být napínavý, jenže tady se první dvě třetiny neděje krom litanií o minulosti vůbec nic a divák se modlí, aby došlo konečně k vraždě a byl konec utrpení. Horory českým filmařům prostě nejdou. Zlatý pan Strach a jeho mysteriózní detektivní příběhy. Tohle bylo o ničem! ()

mil@n odpad!

Jsem zklamán. Celý film hraje na pozadí hudba. Není špatná, ale hercům není rozumět a to je zasadní nedostatek. Dále se jedná o tragické nevyužití skvělého námětu špatnou režií, kamerou atd.. Ale úpřimně, očekávali jste od přeceňovaného Renče něco jiného? ()

Klik odpad!

Těším se na další díly.  To je fakt super prdel. Nejdřív ten úvod s Dvořákem a pak sanitka co sviští krajinou a umírajícímu dědkovi řidič buší do kabiny bigbít. To je jak scéna ze Smrtonosné zbraně. Jak ten parťák Gibsna vleze do pancéřového vozu k řidičce a ta honí zločince, zpívá a svádí ho.  Myslím, že další díl se bude jmenovat "Zoufalý Renč točí zoufalý věci".  A poslední pak "Requiem pro Renče". Když se začínalo vzbouzet Voyo vyrazili s Roubalem a Prima do toho jde s novinku Ďáblovo rogalo aneb co se nevešlo do Hlavy Medúzy. To se na NOVĚ museli vyděsit s tak "tvrdé" konkurence. Největší záhadou této série ale zůstane, co pustili na hodnocení paní Spáčilové. klik ()

bratr_jezek

Tak českých hororů není mnoho, takže jsem byl zvědavý. Sanitka ale dlouho jela a příběh se začal drobit včetně atmosféry, ze které šlo vytěžit víc. Byl to příběh o pomstě nebo satanských symbolech? Proč se ta policistka chovala tak nelogicky? A proč na začátku byl vůbec ten "vypravěč" a šílená titulková píseň, která se tam vůbec nehodila? Uvidíme, co další díly, zatím takový průměr. ()