Někdo vydírá CIA tím, že vraždí zahraniční novináře a vytváří dojem, že je za to zodpovědná sama agentura. (Filmbox)

DonBraso

Překvapivě vůbec to zas špatný nebylo jak jsem očekával. Solidní béčko, který intrikuje pořád okolo jednoho Radka, který byl i "zedníkův kamarád. Neustále CIA, nějaký to Řecko, honičky, rvačky, Nina Dobrev.  Harlin už ukázal dávno, že to řemeslo měl, tohle je jen takový jó zbytečný film, který nemá ničím vyniknout a proto ho člověk i tak bere. Je to takový Bond, který i ze začátku vypadá. Hlavně s tím autem co má a přitom ho ve filmu moc člověk nevyužije. Pár světelných kolapsů je i zde a lámete si hlavu jak může padouch celý od krve být mezi kameramany úplně bez povšimnutí, sem tam nějaký ten efekt nepodařený, ale v akční béčkovosti to konstatně drží. Nevím jestli Eckhart má až takový hlas, trochu smrdělo voiceoverem, tak to nějak za skoro dvě hodiny uteklo jak voda. ()

xzajox

Z doterajších hodnotení som čakal trochu väčší fail. Áno, nie je to úžasná vec a už si to určite nepozriem znova. Akčné scény sú dosť strihané. Neviem či ide o snahu zvýšiť "akčnosť" alebo skôr zakryť nie až tak akčné pohyby hlavného hrdinu, či zakryť fakt, že ten, čo má dostať ranu jednoducho na ňu chvíľu čaká v dohodnutej pozícii. Napriek tomu sa tie scény dajú v pohode prekuknúť a ide sa ďalej. Eckhart nebol úplne hrozný, no Clifton v roli záporáka sa mi páčil. Myslím, že mu rola takého mierne psycho-cool parchanta celkom sadla, mohol dostať viac času na obrazovke. S trochou scenáristickej práce mohol byť aj ťahačom filmu na štýl H.Ledger-Jokera. Príbeh je celkom jednoduchá akcia, ale neporovnával by som to s Bondovkou, skôr s niečim ako John Wick alebo Kuriér. Na margo názvov remesiel a k scénam s náradím v poslednej dobe (Beekeeper, Bricklayer, Mechanic...) premýšľam čo príde nabudúce. Sheperd (The Bača), Fisherman, Plumber... no uvidíme. Za toto slabý priemer, 50% - 3* ()

Easykill

Ach ta zvědavost. Čekal jsem nějakou solidní "akčňárnu" s nějakým solidním zedníkem. No.. Za celej film si ani nenamíchal maltu. Hlavně, že vercajk nosí zabalenej v kůži jak kuchař nože tpc. Název je opravdu zavádějící a úplně mimo. Stejně jako celý film! Neskutečně se to snaží, ale je to celý směšný a hodně špatný. Špatná režie, scénář, střih.. Pár záběrů je fajn, ale to je fakt málo, navíc to dokáže i pěkně nudit. Debilitou se taky zrovna nešetří a nesmrtelnost hlavního omítkonahazovače mě až srala. Když dostaneš dvakrát 9mm do prsou, tak se určitě za hodku neprobudíš v nemocnici úplně v pohodě a nezeptáš se "oni mě postřelili?" a za další hodku na to určitě nepodepisuješ reverz. Change my mind.. ()

Heywood

Zase tak tupé to nebylo, ale chyby tam jsou. Žádný politik by neobvinil, veřejně CIA (na to jsou jiné způsoby), žádná třetí světová by k vůli Řecku nikdy nevznikla a už by vůbec USA nezavirali v EU své ambasády, ta je v Rusku otevřená i dnes. Tyhle politické sračičky film hází dolů. Zbytečně. Nina Dobrev hraje takovou zapálenou studentku, to je v této pozici agentky v terénu také na nic. Blbku by tam nikdo jen tak neposílal, to udělali Francouzi  při útoku na  Rainbow Warrior 1985 a takovou pitomost už nikdo nepovolí. Chyby hází film dolů, ale při pohledu na současnou nabídku je to slušné béčko s dobrými lokacemi, jakž takž zápletkou a sem tam slušnou bitkou. A je dobře, že hajzli prohrávají a tvůrci jim nedrží palce. Blbka nakonec odchází, protože na to nemá žaludek ... v reálu by to bylo opačně. Takže dát filmu 55% lze. Že to není tak super a khúúúl a podobně? Třeba Harlin nechtěl, aby to vypadalo jako pitomí Avengers... ()

zodiak217

Skvelý sankčný film. Bavilo ma to od začiatku do konca a bolo to naozaj moderne spracované. Strih, réžia, exteriéry a hlavne akčné scény. Príjemné herecké obsadenie a ako bonus mám rád keď sa akčné filmy odohrávajú v Európe má to pre mňa také čaro. Takto nejako si predstavujem moderný akčný film. ()

Mukade

3** za Ninu, 1* za Aarona, bez nich by to bolo za 2** . To je matematika, čo. A teraz: to bolo extrémne trápne ako najprv vymláti 10 či koľkých v priebehu minúty a neskôr od jedného z tých vymlátených chlapíkov dostane neuveriteľnú nakladačku kde sa chytal tak na 0%. WTF, totálne inkonzistentné lol. ()

Polux

5/10 | Po kuchaři Seagalovi a před včelařem Stathamem přichází na scénu zedník Eckhart a bohužel nechtěně naráží do zdi, kterou si předtím sám postavil. Podle traileru to vypadalo na další typickou butlerovku jen s výměnou provedenou na postu hlavní hvězdy (není náhoda, že tady původně měl hrát právě Butler:-)) a přesně tak to také dopadlo. | Předlohu neznám, takže těžko soudit, kolik se toho vynechalo, případně přepsalo (kromě faktu, že z FBI se stala CIA:-)), ale výsledkem je nevýrazná žánrovka, ve které se sice potkává Bourne s M:I a Wickem, což na papíře zní docela lákavě, ovšem hlavní highlight filmu, tj. samotná akce, místy zaostává. Kamera a střih u většiny bitek působí dost nepřehledně až odbytě, jakoby si Harlin s close combat sekvencemi nevěděl příliš rady (nemilé překvapení, vzhledem k jeho reputaci). Přitom v ostatních akčních scénách (gun-fu přestřelky, výbuchy, honičky) takový problém nemá a dokonce v několika momentech nakrátko připomene svou formu ze starých, dobrých 90s. | Nebýt toho, že Eckhart je sympaťák, interakce mezi ním a Dobrev vcelku funguje, detektivní linka a postupné odhalování kdo, co a proč dokáže do určité míry odvést pozornost od malinko haprující akce a celé to má relativně slušné produkční hodnoty, schytal by Harlin bez pardonu důtku s výstrahou. Takhle to pro něj skončilo jen napomenutím. | PeZet ()

mdf

Zedník s povolením vyštukovat a omítnout cokoliv a kohokoliv.Velmi nenáročná zábava,kterak jeden strejda agent všechno vymlátí,rozmátí a zachrání,výplach jako v 80.letech a on,nemá skoro ani rozčístnutou pěšinku. ()