Adım Farah

• Turecko Benim Adım Farah (pracovný názov) (viac)
TV spot
Turecko, 2023, 62 h 4 min (Minutáž: 120–152 min)

Hudba:

Aytekin Ataş

Engin Akyürek, Demet Özdemir, Fırat Tanış, Feyyaz Duman, Senan Kara, Hatice Aslan, Lale Başar, Sera Kutlubey, Burak Tamdoğan, Mert Doğan, Derya Pınar Ak (viac)

Farah (Demet Özdemir) je 28letá Íránka. Při útěku z Íránu do Francie před 6 lety se musela zastavit v Istanbulu, protože se dozvěděla, že je těhotná. Začíná zde žít jako uprchlík. Navíc má její syn Kerimşah (Rastin Pakhanad) vzácnou nemoc – od narození má velmi špatnou imunitu, proto musí žít ve sterilním prostředí. Přestože je Farah vystudovaná lékařka, živí se v Istanbulu jako uklizečka. Snaží se co nejdříve našetřit peníze na Kerimovu léčbu, aby s ním mohla odjet do Francie. Její život se ale během jediné noci obrátí vzhůru nohama. Stane se svědkem vraždy, při níž syn mafiánského bose zastřelí mladého policistu. Setká se s Tahirem Lekesizem (Engin Akyürek), který je pravou rukou mafiánského šéfa Ali Galipa. Farah za cenu svého života vyčistí místo činu, přesto zůstává nebezpečným očitým svědkem a musí zemřít. (wictoria)

TV spot

ElisR

Ještě nemám dokoukané všechny díly, ale už teď mohu říct, že turecký seriály jsou prostě top! Myslela jsem si, že po Icerde už nic převratného nepřijde, ale Engin je ve svý roli Tahira prostě boží! Demet již několikrát ukázala, že umí zahrát téměř cokoliv a malého Kerimşaha musí milovat snad každý. Seriál z mafiánského prostředí, kde všichni přestávají věřit všem. Pokud jsem Icerde hodnotila pěti hvězdičkami, tady nemůžu jinak, než volit stejné hodnocení! Bomba, doufejme, že takových seriálů bude mít Turecko víc! EDIT: Shlédnuté až do konce a WAU! Takhle se točí skvělé seriály, gratulace tureckým filmařům! ()

Magicbaobab

Je tu další turecký počin, tentokrát z mafiánského prostředí... Příběh se točí kolem mladé matky nemocného syna, která žije v Turecku ilegálně a vydělává si jako uklízečka. Jednou v noci se ocitne ve špatnou dobu na špatné místě a pak už ve zkratce následuje řada menších a větších průserů, které postupně odhalují povahu a motivy postav. Velmi tu musím ocenit výkon Demet Özdemir, která se za mě se svou postavou dobře zžila, o něco méně už můžu pochválit představitele Tahira. Možná to bude tím, že už jsem ho viděla v jiných rolích, ale v této úloze mi přišel nepřesvědčivý a přehrávaný. A konkrétně ta vlající chůze a popotahování roláčku mi připadaly jako představa žáka ZŠ, jak se má asi chovat správný mafiózo. Celkově je ale třeba vyzdvihnout, že postavy mají skutečnou osobnost, své důvody a životní příběh a jsou všechno možné, jen ne černobílé. Další a asi i hlavní věc, která dokáže udržet českého diváka u obrazovky i při na naše poměry vražedné stopáži cca 2hod na jeden díl jsou velmi dramatické závěry. Především ten u 14. dílu je skutečně koulervoucí a ačkoli jde už o asi stý plottwist, člověk vážně nestačí zírat. Stručně řečeno, je to pecka a pevně doufám, že druhá série si úroveň udrží a přinese zas něco nového. 5* ()

Soupalka

I když jsem seriál pustila kvůli svym oblibencum Firatu Tanisovi a Senan Kara, je to první seriál kde se mi opravdu líbí Demet Ozdemir. Neotrela zápletka  kde příliš neobtezuje ani mafiánské prostředí ani relativně nesmyslné zvraty ve scenari nebo propagace islámu + výborně zahrané. Nezbývá než se těšit na druhou řadu a doufat, že produkce udrží relativně vysoko nasazenou laťku. Nemyslím ale, že budu sledovat seriál i dále. ()

Danikaa

Ďalší seriál z mafiánskeho prostredia, avšak so zaujímavou zápletkou, ktorá vás drží v napätí. Osudy jednotlivých postáv sú navzájom poprepletané a tak nie je celkom isté kto je dobrý a kto zlý. Demet sa mi tu veľmi páči, táto rola jej sadla. Engin ako mafián sa mi nezdá veľmi presvedčivý. Zaujali skôr Firat Tanis a Senan Kara. Po Farah a Tahirovi ďalšia dôležitá postava je jej chorý syn Kerimsah. Obdivujem deti v týchto tureckých seriáloch, perfektne hrajú a obyčajne si potom seriál zaslúži hviezdičku naviac. V druhej sérii už bolo cítiť naťahovanie, aj dej bol značne predvídateľný, ale 3,5 * zostáva. ()