Lieta v tom

• Slovensko Otcom proti svojej vôli (pracovný názov) (viac)

Čo všetko sa môže stať, keď sa zapletiete do jedného „nevinného“ klamstva? Hlavný hrdina Lukáš (Kryštof Hádek) nemá o ženy vôbec núdzu, lenže problémom je, že máloktorá sa zaujíma o vesmír a kozmonautiku, pričom preňho je táto jeho vášeň vždy na prvom mieste. Lukáš chce ešte naposledy potešiť svoju chorú mamu, ktorá zo všetkého najviac túži po vnúčatách. Nenapadne mu nič lepšie, než presvedčiť prostorekú tehotnú susedu a bývalú striptérku Natáliu (Kristína Svarinská), aby predstierala, že je jeho nastávajúcou a budúcou matkou jeho dieťaťa. No čo čert nechcel, Lukášova mama sa zázračne uzdraví. Teraz sa za žiadnu cenu nesmie dozvedieť pravdu a Lukáš s Natáliou tak musia naďalej predstierať, že sú ako dve zamilované hrdličky. Do svojej hry sa začnú čoraz viac zamotávať a čoskoro sa strhne lavína nedorozumení a trapasov. Do udržania lži a mamičkinho šťastia sú postupne zatiahnutí aj ďalší členovia rodiny, priatelia, kolegovia z práce a vlastne aj všetci ostatní. Čoskoro v tom budú lietať úplne všetci... (Bontonfilm SK)

fafejt001

Omleté těma 100x dokola . Nejdřív hrají divadlo před matkou a v závěru zjistí ,že je vše jinak . Jinak Hádek  a Medvecká dobré , ale Svarinská mi lezla silně na nervy . A její přítel , nebo kdo to byl , dobrý kok...t.  Sorry . Takže žádná sláva a tudíž * a půl . Bylo by fajn ,  kdyby Češi a Slováci natočili skvělou komedií . Je to zřejmě jen zbožné přání . ()

rublik05

Další česká, resp. slovenská romantická komedie, jež má oproti zástupu svých konkurentů hned několik výhod, a sice že není vyloženě trapná, má příjemnou atmosféru a občas dokáže i pobavit. Z herců mě nejvíce zaujaly dámy Kristína Svarinská a Taťjana Medvecká, ujde ale i Kryštof Hádek. Snímek i překvapivě docela rychle uteče, takže není to žádná velká zívačka. Lítá v tom není žádná extra kvalitní či originální komedie, spíš taková nenáročná, snesitelná blbina na jedno zhlédnutí. 4/10. ()

Basniknoci

Dnes jsem byla v kině.  Film nepobavil, nudil, v půlce jsem začala uvažovat,  že odejdu, ale vydržela jsem sedět. K. Svarinská a K. Hádek mě jako dvojce nebavili. Naopak Polívková s Rajmontem byli vskutku lepší. S Rajmontem se ve filmech moc nesetkávám, příjemný herec, do budoucna má jistě potencionál. Samozřejmě to nejlepší nakonec... T. Medvecká si roli vyloženě užívala a byla perfektní! Byla jediným důvodem, proč tento filmový poděs dokoukat. ()

claudel

Nedivím se, že režiséři obsazují Kryštofa Hádka a Kristínu Svarinskou - tvoří velmi atraktivní a sympatický pár a sluší jim to spolu náramně. Zatímco ve Volze šlo o vztah dramatičtější, zde jsme svědky čiré situační komedie, která je povedená. Trapných okamžiků a postav je poskrovnu, stejně jako únavných klišé. Vítězí spíše originalita, zábavnost a chemie ústředního dua. Příjemná odpočinková zábava. ()

John80

Od tohto snímku som čakal niečo viac ako len vnútorné hlasu typka , ktorého každý vzťah si ženou vydržal iba 2 mesiace až Kim nezačne hrať divadlo-klamstvo pred svojou chorou mamou, ktorá našťastie vyzdravie  ,že má priateľku susedu s ktorou čakajú spolu dieťa, samozrejme nechýba občasný humor ale aj Happy end Stačilo raz vidieť 2* ()

• Při záběru, kdy sanitka jede do Obřího akvária pro maminku, jede přes vodní elektrárnu Hučák. Zde ale auta nejezdí. Není k tomu ani důvod, jelikož z Fakultní Nemocnice Hradec Králové by na Obří akvárium jela po okruhu (je to asi kilometr), přičemž most je od Hučáku opravdu na dohled. (riza-do)
  • Jedným z ústredných motívov filmu je príbeh Baróna Prášila (1961) a obrázky z tohto filmu sa tu niekoľkokrát opakujú. (Arsenal83)