Pohlreichův souboj restaurací

Reality-TV
Česko, 2023, 50 min

Účinkujú:

Zdeněk Pohlreich (moderátor), Martin Molnár

Zdeněk Pohlreich hledá nejlepší tuzemskou restauraci! V prvním dílu ho diváci svým doporučením poslali za tradiční českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace U Jiskrů, nebo kutnohorská Na Pašince? V druhém dílu ho diváci svým doporučením poslali za italskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dejvická34 nebo hornojirčanská Di Nuovo? Ve třetím dílu ho diváci svým doporučením poslali za moderní českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace Sůl a Řepa nebo olomoucká Long Story Short? Ve čtvrtém dílu ho diváci svým doporučením poslali za americkou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dock House nebo poděbradská Obora? V pátém dílu ho diváci svým doporučením poslali za asijskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražský Dům u Dvou cibulí nebo Dian? V šestém dílu ho diváci svým doporučením poslali za zážitkovou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Salabka nebo táborský Mace? Kdo si vybojuje postup do dalšího kola? ... Ze základních kol postoupilo šest restaurací, jenže v napínavém semifinále se mohou utkat pouze čtyři. Které z nich se tedy nakonec postaví čelem náročnému semifinálovému úkolu – postavit během 24 hodin v prázdném prostoru restauraci, uvést ji do provozu a naservírovat večeři hostům? ... Do finále se probojovaly přes náročné zkoušky dvě restaurace. Utkají se v napínavém souboji přímo v jámě lvové – v kuchyni Zdeňka Pohlreicha. Kdo uvaří lepší finálové menu a v souboji restaurací zvítězí? (TV Nova)

oskiii

Nova přetáhla vyčpelého a znuděného Pohlreicha a “vymyslela” mu pořad. Pořad, který svou zbytečností předčil i První večeři. Nudný, nezáživný, bez přidané hodnoty, určený leda k reklamě vybraných restaurací. Tím rozhodně nechci snižovat jejich kvalitu a úroveň. Z pozice provozovatele bych asi nebyl nadšený, kdyby mi do lokálu nakráčel štáb a “šéf” začal před kamerami kritizovat citrónový osvěžovač vzduchu na hajzliku. Na stranu druhou, víme jak to u takových pořadů chodí… Každopádně, Pohlreich vypadá, že jej to kurevsky nebaví…a já se mu vlastně ani nedivím. Ale jak jsem již psal jinde. Chci aby Nova převzala jiný Ramseyho formát a poslala Zdéňu do džungle vařit křovákům vejvar z opičí voháňky. ()

flyer.nick

Po třech dílech se to už hrozně opakuje. Restaurace už splývají, žádná nemá něco, čím by vyčnívala, no vlastně spíš pořad nám nic takového neukazuje, všechny jsou sestříhané úplně stejně a v záběrech působí úplně stejně sterilně. Zběsilý střih, moderní umělecké záběry a hrozně dokola se opakující děj. O restauracích, natož o jejich vaření, se nic nedozvíme, vše se utápí v hrozné nudě. nejvtipnější mi přišlo, když stejný záběr nohou vystupujících z autobusu použili asi třikrát, pokaždé u jiné restaurace. Pohlreichovi ta rádoby vlídná role moc nejde, občas je vidět, že by je rád i za něco zdrbal, a i když to jsou špičkové restaurace, tak by bylo za co, ale dramaturgie velí nikoho neponižovat tak se jí drží. No a jako třešinka na dortu je to, že se nikdo nedozví proč vyhrála ta či ona restaurace, prostě řekne že obě byly super a že vyhrát může jen jeden a tak vyhrává restaurace XY. Vlastně ani nevím, podle čeho je hodnotí, mají strávníci v zátěžáku nějaký hodnotící formulář? Hodnotí lidi v Next Door jídlo, které dostali? Nebo vše hodnotí jen Pohlreich ve své hlavě? A nebo produkce řekla dopředu kdo má vyhrát? A co na to Jan Tleskač? ()

fyluta

Zvuk mám dobrý... Je to pozitivní dobrý.. ještě nebyla ani reklama 😂 Vypadá to tu na závist některých zde komentujících. ()

diamond

Více než souboj spíše reklamní prezentace jednotlivých restaurací, od kterých evidentně bylo dobře zaplaceno a proto ani nebylo třeba vložených reklamních bloků. Navíc všudeotravný product placement stále stejného výrobce předraženého koření. Na pozadí otravného hudebního podkresu dříve vtipný Zdenda nedostává moc prostoru. Raději se budu dívat, jak sám u grilu vaří nebo se vrátím k opakovaným dílům Ano, šéfe. Tohle je trapné a předem nahrané. ()

Sebbe odpad!

Vlastně se jen prodává značka Zdeněk Pohlreich. Ať to byla reklama na supermarket, pořad První večeře, nebo teď tato soutěž.. Na Zdendu a jeho minulost je to pro mě málo, a opravdu jde jen o jeho jméno. Sám Zdeněk v jednom rozhovoru (Refresher) zmínil, že to ani nejsou nějaké “nej” restaurace. Jsou to zkrátka jen ty, které se přihlásily. ()

xtraffic odpad!

Tento pořad už čerpá jen z toho, že Zdeněk Pohlreich byl kdysi "bojovník" za České restaurace. Prý už je doba, kdy se vařily sračky, nenávratně pryč. Není. Stačí si projet česká města a vesnice. Pohlreich lže. Tento formát, kdy se jakože vybírají "nejlepší" je jen PR pro restaurace, které si vybral. Například druhý díl jen Praha a u Prahy. Pragocentrismus - a to jsem v Praze jsem dlooouho žil. Je to takové celé nahrané. Například hosté v autobuse jsou lidé s Mastechefa a jeho okolí. Situace, kdy se má za 2 hod nacpat 30 pupků třemi chody je zcela nereálná a vytváří to jakýsi pocit, že jídlo je o závodě. Kouká (a hledá) se na každou chybu - jakoby na tom záleželo. Takový narativ. Proboha proč ?  Také je to PP výrobce koření, kde je jakoby záběr, na koření a kořenky od nejmenovaného výrobce. Ten prostřih, kdy ruka jakože bere koření nemá zcela jistě nic společného s tím, co se děje v kuchyní. Jde vidět, jak používají své koření a kořenky. Posílám zdravici kameramanovi, který kontaktoval zdejší recenzenty, aby je přesvědčil, že to není umělé. Vážený pane - je to umělé. Tento koncept má prý najít nejlepší restauraci a to přesně z 12 restaurací. To mě poser. V ČR je (2022) celkem 23 tisíc restaurací a hospod. Z čehož Zdenka již 95 vylepšil jako Šéf a 12 posunul do reklamní kampaně na Nově.  Ano, šéfe ve své původní podobě prvních sériích vypadalo alespoň trochu zábavně, ale toto je nechutně umělé a jakoby profesionální. Také, když náhodou nevidíte televizní díl, tak máte možnost na červeném tlačítku, kde je však v 55 minutách času asi 8 reklamních bloků po 3 minutách. Nedělám si prdel, ale koukatelnější je i Plechová Kavalerie nebo Okres na severu. Z milosti 1 hvězda a to ještě přehodnotím na odpad podle dalších dílů. Horší je snad už jen "Vaření" se Soukupem. EDIT po finále: Pragocentrismus zvítězil. Pohlreichův honič křivý nos a namistrovaný nabob se svými Pražskými kamarády prostě museli zvítězit za každou cenu. Namyšlená Pražská smetanka a kavárna proste musela svého libtardího soudruha protlačit. Pohlreich má u me definitivně konec! ()

Brambora1

Už při začátku prvního dílu jsem z pořadu neměl příliš dobrý pocit. Pohlreich používal své obvyklé vulgarismy i v nóbl restauracích vařící poctivou českou kuchyň na vysoké úrovni, což bylo za mě naprosto nemístné. V Ano, šéfe! se zdály být hrubá slova většinou vhodná, trefná, v Souboji suverénně nevhodná. Hosté se jevili poměrně milí, teda kromě protekční dámy, jež byla neustále na našich obrazovkách. Druhý díl mě potěšil, Zdeněk se začal chovat na úrovni v omámení italské kuchyně. Zklamaly mě „neočekávané“ objednávky a požadavky od hostů. Neustále stížnosti na hrozivé 20minutové čekání mi připadaly, jako by byli hosté v restauraci prvně. Během přestávky jsem zavzpomínal na již zmíněnou dámu, která se záhy objevila a byla u další komplikace pro restauraci. Většina kuchařů si zaslouží ocenění, zatím většina jedná s chladnou hlavou a je velmi příjemné sledovat jejich kulinářský um. ()

Redyx1 odpad!

Sledovanost nula,nezajímavý pořad,který skončí v propadlišti dějin.Tohle nikoho nenadchne a pokud se nevrátí Ano šéfe tak je to konečná! ()

Harry89 odpad!

Neskutečný odpad... Nějak mi to připadá, že si Pohlreich potřebuje dohnat finanční ztrátu z covidu (a nebo spíš zase obecně došly prachy) a odkejval tuhle odpadní blbost na TV H@vna. ()

pupidup

Ja mam proste pocit, ale to je pouze muj nazor, ze uz me ta umelecka dila na taliri nebavi. Vsichni se za necim honi, vse je hekticke, v podstate z pripravy jidel diky rychlemu strihu nic nemame. Nuda. ()

huspenina33 odpad!

Zdenda dostal zaplaceno, tím to svůj účel splnilo takže pro něj asi dobré. Jinak to nemá žádný jiná význam. Jo a Zdendo nezapomeň zase předběhnout někoho ve frontě. ()

krysa2

Dnes přistál na streamovací platformě VOYO (v televizi od 8.3 na televizi NOVA), přistál první díl nové Show s názvem Souboj restaurací v hlavní roli se slavným českým gastronomem Zdeňkem Pohlreichem. Samotná epizoda má krásných 51 minut a je naprosto úžasně zpravována. Samotný Zdeněk Pohlreich zde působí velmi sympaticky a jeho počáteční výklad je úžasný, a tím narážím na první pozitivum a to je scénář který je odveden velmi dobře a dává smysl. Ale jako hlavní a velmi podstanou úžasností na této epizodě je její samotné spravování které je výborné. Střihač zde odvedl úžasnou práci která se v tématu gastronomie v televizi až na výjimky hledá velmi těžko. Samotné záběry na sebe krásně navazují a dává to jako celek smysl. Jako další je potřeba zmínit práci s kamerou kde se kameramani vyřadili s nádherným close up záběry které taktéž až na pár výjimek nemají chybu. Samotná kamera ale boduje ještě v jedné podstatné věci a to je její akčnost, pokud jde do více napjaté situace tak funguje jako výborná akční kamera s úžasnými záběry. Další myslím si podstatný faktor je hudba která pěkně zapadá do scén a je sice méně výrazná ale když je potřeba tak s výrazností nešetří. Po samotné obsahové stránce zde sledujeme souboj dvou tradičně Českých restaurací které jsou na velmi vysoké kvalitní notě. Samotná kritika která probíhala při vaření nebo servírování byla také velmi pěkně vylíčená a srozumitelná. Samozřejmě se zde najde i pár nedostatků a to u velmi ale opravdu velmi malé části kamerových záběrů je menší problém s ostřením které chvíli trvá což by mělo být vystřihnuto ale to se děje u velké menšiny záběrů. U malých problémů bych zůstal a to konkrétně u určitých pasážích které jsou střihově hůře napojené než by mohli být ale zase jak je již zmíněno tak je to velmi malý problém který v zásadě nijak extrémně neovlivňuje finální produkt. První díl si tímto odnáší hodnocení 10/10 a doufáme že si budou i další epizody držet stejnou kvalitu. Seriál dostupný na VOYO. ()