Pohlreichův souboj restaurací

Reality-TV
Česko, 2023, 50 min

Účinkujú:

Zdeněk Pohlreich (moderátor), Martin Molnár

Zdeněk Pohlreich hledá nejlepší tuzemskou restauraci! V prvním dílu ho diváci svým doporučením poslali za tradiční českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace U Jiskrů, nebo kutnohorská Na Pašince? V druhém dílu ho diváci svým doporučením poslali za italskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dejvická34 nebo hornojirčanská Di Nuovo? Ve třetím dílu ho diváci svým doporučením poslali za moderní českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace Sůl a Řepa nebo olomoucká Long Story Short? Ve čtvrtém dílu ho diváci svým doporučením poslali za americkou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dock House nebo poděbradská Obora? V pátém dílu ho diváci svým doporučením poslali za asijskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražský Dům u Dvou cibulí nebo Dian? V šestém dílu ho diváci svým doporučením poslali za zážitkovou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Salabka nebo táborský Mace? Kdo si vybojuje postup do dalšího kola? ... Ze základních kol postoupilo šest restaurací, jenže v napínavém semifinále se mohou utkat pouze čtyři. Které z nich se tedy nakonec postaví čelem náročnému semifinálovému úkolu – postavit během 24 hodin v prázdném prostoru restauraci, uvést ji do provozu a naservírovat večeři hostům? ... Do finále se probojovaly přes náročné zkoušky dvě restaurace. Utkají se v napínavém souboji přímo v jámě lvové – v kuchyni Zdeňka Pohlreicha. Kdo uvaří lepší finálové menu a v souboji restaurací zvítězí? (TV Nova)

Krt.Ek

Líbil se mi design finální epizody, oproti standardizovaným (koncept show vypadal takto: 1) vaření ve vlastní zaplněné restauraci, 2) skrytá návštěva, 3) vaření v Pohlreichově restauraci pro gastronomické VIPky) základním kolům (celkem šest: tradiční česká kuchyně, italská kuchyně, moderní česká kuchyně, americká kuchyně, asijská kuchyně, zážitková kuchyně) a semifinále (obohacujícím show o prvek simulace založení nové restaurace) produkce konečně věnovala dostatek prostoru servírovanému menu a jeho promyšlení, díky čemuž se nakonec přeci jen vyjevil obrovitánský kulinářský talent soutěžní dvojice šéfkuchařů, Petra Kunce (Salabka) a Petra Heneše (Long Story Short). Proto taky tyhle show vznikají, no ne? Abychom mohli obdivovat vysokou gastronomii! Nepochybuji, že talentem a umem oplývali i kuchaři, kteří se do finále neprobojovali, jen to v překotném dění předešlých epizod nešlo rozpoznat, záběr show byl v začátku nastaven možná až příliš technicistně (kupř. jak rychlý je servis, jak si časově zorganizovat přípravu jídel apod.) na úkor zprostředkovaní chutí dané restaurace. I tak ale inspiraci nalézám (a hlavně za to ta třetí hvězdička + že jsem s touhle reality reality show pravidelně trávil středeční večery), Olomouc (Long Story Short) nemám tak daleko, inu, kdoví, kam mě můj mlsný jazýček zavede (a co mi má věčně prázdná peněženka povolí)... 55 % ()

Crocuta

Některé epizody a podniky mne zaujaly více (italské, americké), jiné méně, soutěžící typu "zážitkového" restauratéra, komandujícího své "gájs" a pomlouvajícího konkurenci mne příliš nenadchli. A plky "tajné agentky", která není spokojena s "welcomingem" (česky uvítáním - to by ale neznělo tak "cool", omg!) mne nejen nezajímají, ale spíš serou. Nervy drásající souboje s časem vyvolají snad jen útrpné pousmání a jednotlivé díly byly většinou sestříhány tak, že bylo už dlouho před koncem jasné, pro koho se hlavní arbitr rozhodne a koho odbyde cenou útěchy v podobě nějaké té lichotky na závěr. Ale jako reklama na IKEU a MAKRO dobrý a jsem si jist, že zdejší kulinářské experty a gurmety z velkoměst, brněnské fanoušky Komety zvláště, tento pořad vskutku "baví a zajímá". ()

Bozvav

Naprosto skvělý pořad, díky kterému se moje amatérské kuchařské sebevědomí odešlo oběsit na nejbližší dub. Fakt klobouk dolů před všemi zúčastněnými. Vždycky jsem si říkala, jestli se některé ty restaurace s těmi cenami nezbláznili, ale když to člověk vidí z té druhé strany, tak lecos začíná vnímat jinak. Pan Polreich to moderuje skvěle, je to fakt posun od pitomoučkého šéfa. Snad jen ten střich je trochu otravný, chtělo by to plynulejší tempo. Po třech dílech mám jasno, kam pojedu na výlet: Na Pašinku, do hornojičanského Di Nuovo a zcela určitě vezmeme s rodinou útokem Strakonice, protože ja já to vidím, tak  oběd v Soli a Řepě a večere U JIskrů bude lepší dovolená, než týden v Chorvatsku. Za mne zatím asi nej zábavný pořad za dlouhou dobu. PS: někteří zdejší všerozumové, co sami nic neumí, ale za to všemu rozumí, by si měli zacpat pusu smažákem na stojáka a hoódně dlouho žvejkat. ()

slunicko2

Ano, šéfe to není. 1)  Svou osvětovou roli splnil Zdeněk Pohlreich na jedničku ve svém seriálu Ano, šéfe. Zde už nepůsobí ani jako mentor pro lidové masy, ani jako bavič. Rovněž personál už není příliš zábavný - chybí mi hvězdná pěchota se svou namyšleností, hloupostí a ignorancí (soutěžící svůj obor znají velmi dobře a jsou v něm očividně výborní), takže už se není moc smát čemu ani komu._____ 2)  Jistě bude pořad zajímavý pro lidi z oboru a zkušené konzumenty sofistikované kuchyně. To já ovšem nejsem, a tak jsem se u obrazovky lehce nudil._____ 3)  Vlastně se to neliší od jiných podobných pořadů s vařečkou. Nic proti, ale to už není pro mne._____ 4)  Píši po zhlédnutí prvního dílu._____ 5)  Výstižný koment: kujon**. ()

fabecc1222

Vlastně takový Ano, šéfe! naruby. Jenže ono koukat na to, jak je všechno dobrý a vlastně bezchybný není taková zábava jako koukat se, jak se borci topí v gastro bahně a pálí jeden smažák za druhým a snaží se otrávit své hosty. Ne, že by tenhle pořad byl špatný, pro restaruace bude sloužit jako dobrá reklama, jídla jsou tu vesměs krásná a určitě i velmi dobrá, servis bezchybný, jen asi prostě chceme toho hláškujícího Zdendu, kterýmu budou vypadávat oči z důlků při pohledu na tragické jídeláky. ()