Vražda Murdaughových: Skandál na jihu

• USA Murdaugh Murders: A Southern Scandal
USA, 2023, 4 h 10 min (Minutáž: 34–51 min)

Obyvateli přímořské oblasti Jižní Karolíny otřese hned několik tragických událostí, po kterých vyjdou najevo děsivá tajemství tamní nejmocnější rodiny. (Netflix)

Cappuccino

Prípad je sám o sebe zaujímavý, na 3 epizódy však obsahuje menej faktických informácií, než by som čakal. Predovšetkým prvá časť sa venuje iba jednému z piatich úmrtí, čo považujem za zbytočné. Druhá časť už bola lepšia a tretia ma veľmi bavila. Dokumentu by prospelo, keby z neho tvorcovia orezali aspoň takých 30 minút nezáživných omáčok. ()

Djoker

Amerika je bez debat země neomezených možností. Kupící se mrtvoly kolem sídla Murdaughových nejsou tak děsivé. Z čeho však mrazí, je potvrzení domněnky mnohých z nás, že policie, soudy i spravedlnost jsou na finančně obalené elity krátké. Skandál na jihu obsahuje mnoho atraktivních obrazových materiálů s míst činu a jednání u soudu, ale možná stačilo počkat na finální verdikt a dvě série by nebyly potřeba. ()

Warhorr

První díl sice připomíná scenérii z Beverly Hills 90210 - kdo s kým chodí, kdo je s kým nejlepší kámoš. Z počátku to je taková teenagerovská sága o mladých lidech jak vyrůstali a užívají si nevinného života. Vše se změní jeden večer, kdy se stane hrozná událost a jeden z nich zemře. Obviněn je kluk z mocné právnické rodiny a už to jede. Říkal jsem si, co asi bude následovat další dva díly. Jestli se bude dvě hodiny řešit, kdo řídil člun nebo kdo kde seděl a jeden bude házet špínu na druhého, no to snad ne. A ejhle, přišlo překvápko. Jakmile začneme poznávat celou rodinu a objeví se další záhadné vraždy a úmrtí, nabere to zcela jiný rozměr. Je škoda, že proces je vlastně pořád v řízení a nevíme, co přesně se stalo. U fotříka to však smrdí až až. ()

Skeksis

Blbá Mallory nemala nasadať do člnu k opitému dementovi rovnako ako všetci jej "kamaráti". Rodinka vypasených, bezprízorných múčnych červov - Murdaughovcov, ovládala celé mesto. Po starom otcovi, ktorý založil advokátnu kanceláriu, zostali iba zazobaní pokrytci neschopní vo svojom povolaní, zato schopní rozhadzovať peniaze, zneužívať ľudí a v neposlednom rade vraždiť. Založím poistku mesiac pred "nehodou" slúžky! Pardon? Aj dvojitá vraždička ženy a syna - nonsens! Dúfam, že sa ten červ už z väzenia nevyplazí. Štvalo ma tam neustále kvákanie kamarátov. Typické americké husi, ktoré nevedia zavrieť zobák a prestať striedať terapeutov ako na bežiacom páse. Detičky sa skrátka nemali hrať na dospelých. ()

Jenda

Zajímavá zápletka, o těch lidech tam si můžu myslet své. Problém je, že se zase natočil dokument, který nemá žádné rozuzlení, protože nikdo nikomu nic nedokázal a nikdo neví, co kdo udělal, protože tvůrci museli honem rychle vyplivnout dvou a půl hodinovej dokument a nemohli čekat. Objevuje se obligátní youtuber, kterej sice nic nezjistil, ale je strašně důležitej. Slečna při interview řídí NOHAMA. Divim se, že tam při nehodách neumírá víc lidí. Po prvním dílu dost nuda. ()