Júša ga šinda!

• Japonsko Yuusha ga Shinda! (viac)

Když se brány pekla znovu otevřou, démoni způsobí ve světě chaos a Touka Scott, svérázný vesničan, zůstává zpočátku k tomuto chaosu lhostejný. Jeho pohled se však změní, když se démon zaměří na jeho přítelkyni z dětství Junu Eunice, kterou zachrání až legendární hrdina Sion Blandan. Siona však čeká tragický konec kvůli pasti, kterou nastražil Touka, aby ochránil svou ředkvičkovou farmu. Sionova společnice a nekromantka Anri ho oživí tak, že do Sionova těla vloží Toukovu duši. Touka, který nyní obývá hrdinovu postavu, musí zapečetit brány pekla a bojovat s démony po boku Yuny a Anri, přičemž se musí vyrovnat se svou novou realitou a Sionovým hrdinským odkazem při jejich snaze zachránit svět. (mikki089)

Jeoffrey

Legendární hrdina je mrtvý! Prohrál u mě po čtvrtém díle s Kamikacu… Nemám nic proti střeleným seriálům, které ze začátku táhne jeden opravdu dobrý a zajímavý nápad. Nevadí mi, že animace není nic moc, když je dostatečná k tomu, aby mi předala svou myšlenku, nebo vtip. Stejně tak mi asi nevadí ani to ečči, když má v rámci příběhu nějaký ten smysl. Jenže když je něco pitomé, příběh se příliš nikam nehýbá, a tak se začíná ona originální zápletka rychle ohrávat, když mi ečči aspekt připomíná ty nejotravnější rádoby erotické a do děje na sílu nacpané scénky z Fairy Tailu a hlavně když mi komediální seriál nepřijde vtipný, tak je to sakra problém. Humor je subjektivní, řekne vám to každý kritik, než se pustí do hodnocení komediální stránky jakéhokoli anime a samozřejmě mají pravdu. Humor má mnoho podob, je inteligentní humor, infantilní humor, drsný humor… Já si tady však připadal, že autoři příliš tlačí na pilu a jejich snahu o jakýkoli humor bych občas označil až za zoufalou. A když na konci čtvrtého dílu nastala situace, kde měl vše vyřešit „zlatý déšť“ a já se místo smíchu prostě jen otráveně praštil do čela, tak jsem pochopil, že tady jsem špatně a že jedna šílená série, kde taky nepobírám ani to málo, co se tam děje, ale aspoň se u ní válím smíchy (ale o tom až jindy) mi v sezóně stačí. Jako jedno drobné pozitivum, ať si tu jenom nestěžuju, jak moc mě tohle anime minulo, musím uvést, že opening se povedl, hlavně ten refrén. Drop po čtvrtém díle a 3,5/10. ()

gumbo

Pokud máte úchylku v navlékání punčošek na ženské nohy, tak si přidejte 3 hvězdy, pokud ne, můžete tuhle věc s klidem vynechat. Nesympatické postavy, neoriginální a hloupý děj, nevtipný humor, to vše zde najdete. Ikdyž se to někdy v půlce trochu zlepší díky body-swapingu a navazujícícm "vtipným" situacím, vždy se to dokáže hodně rychle vrátit do hlubin trapného podprůměru. 30% ()