Z Karviné do Carnegie Hall

(TV film)

Portrétní dokument o Evě Šeinerové, ženě, která se stala „průkopnicí“ v mužském hudebním světě a prosadila se jako jedna z prvních ženských sbormistryní. V šedesátých letech založila se svým mužem Ivanem v hornické Karviné dětský pěvecký sbor Permoník, který dnes dobývá světová pódia, získal řadu ocenění na mezinárodních i tuzemských soutěžích a festivalech a na festivalu Sounds of Spring International Music v newyorské Carnegie Hall zvítězil v roce 2022 potřetí během 10 let. (Česká televize)

L_O_U_S

Kdybych udělil nižší hodnocení, nikdo by se se mnou v tomhle městě už nebavil. :-) Jestli bych mohl mít jednu připomínku – doporučil bych doplnit k rozhovorům s aktéry jejich jména. Je dost blbé, když si nedokážete přiřadit k promlouvající sbormistryni jméno. Co já, o mě nejde, v Karviné jde o známé tváře, ale nezainteresovaný divák se možná nebude tvářit nadšeně. (1 395.) ()

Chudobka

Dokument o úžasné ženě a "jejích dětech". O pěveckém sboru Permoník jsem slyšela, ale netušila jsem, že je tak úspěšný. Paní Šeinerová je dáma, která si zaslouží velký obdiv. ()