Plné hnízdo

• angličtina A Full Nest (festivalový názov)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2023–2024), 12 h 15 min (Minutáž: 25–28 min)

Stát se rodičem je pro někoho přirozeným vývojem, pro jiného překvapením a pro dalšího posláním. Ať už se k dětem dostaneme jakýmkoliv způsobem, v určitém momentu vždy začneme pochybovat, jestli jsme pro ně dost dobří. Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji České republiky připravila unikátní projekt o rodičovství s mistry v tomhle oboru – pěstouny. Čtrnáctidílný cyklus očima režisérů Lindy Kallistové Jablonské, Ivany Miloševič Pauerové, Adama Oľhy a Martina Páva odhaluje největší překvapení, která potkala pěstouny na cestě za jejich vysněnými rodinami. Spolu s experty pak nabízí praktické rady všem, kteří děti měli, mají, plánují je mít nebo dokonce koketují s myšlenkou pustit se do náhradní rodinné péče. Jak mít děti rád a je to vůbec nutné? Co dělat, když na sebe potomci žárlí? Kde čerpat sílu, když došla? A jak na sebe nezapomenout? Tohle a ještě mnohem víc na sebe prozradí obří pěstounské domácnosti, náhradní single mámy, klasické rodinky o dvou dětech, lidé z velkoměst i z konce světa, majitelé obřích domů i malých bytečků – důkaz, že dobrý rodič či pěstoun se najde opravdu všude. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (13)

Plné hnízdo v Praze (2023) (S01E02)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/222562264070010/ ()

Plné hnízdo v Jihomoravském kraji (2023) (S01E03)

Kdyby díl komentoval můj oblíbený psycholog Jeroným Klimeš, dal bych hvězdu navíc. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/222562264070001/ ()

Plné hnízdo v Pardubickém kraji (2023) (S01E13)

Souhlasím s psychologem, že lidé kterým je padesát, šedesát si mohou vít někoho na pěstounskou péči, protože je to energeticky nakopne. My jsme se na sociální práci učili, že praxe je opačná a svěřují se jim jen děti na přechodnou péči. Také souhlasím s rozvíjením u dítěte hlavně těch vloh, ke kterým má talent. Za mé doby se na to důraz nekladl a vynaložil jsem množství energie na něco, čemuž se nyní v plné svobodě vyhýbám. I když tedy někdo vydrží kvůli placení složenek v zaměstnání, které ho nebaví hodně let. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/222562264070009/ ()

Plné hnízdo v Plzeňském kraji 2 (2024) (S02E05)

Je příjemné vidět, jak se někdo nezbaví staré babičky do domova důchodců nebo do LDNky jak je v Česku zvykem. Navíc je to pomoc péče o vnoučata. V 50. letech trávila rodina čas spolu u jednoho stolu, v 80. letech společně u televize a nyní tráví čas každý u svého média. Tato rodina je ale příjemnou vyjímkou. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/323295350030003/ ()