Plné hnízdo - Série 1 (2023) (séria)

Plné hnízdo v Pardubickém kraji (S01E13)

(epizóda)

Může být člověk na pěstounství starý? Ivana Kopencová je spíš důkazem, že náhradní rodinná péče může fungovat jako elixír mládí. Rozhodně je léčivá pro děti, které byly v dětství odsouzeny k životu v ústavu a nepřetržité medikaci. Ivana dokázala ze svého Míši vychovat samostatného člověka, který nejen, že žije sám v chráněném bydlení, ale chodí i do práce. Jak to ale ve svém zralém věku zvládá sama? No tak, že sama není... Ivana Pauerová Miloševič Vás o tom přesvědčí. (Česká televize)

Marze

Souhlasím s psychologem, že lidé kterým je padesát, šedesát si mohou vít někoho na pěstounskou péči, protože je to energeticky nakopne. My jsme se na sociální práci učili, že praxe je opačná a svěřují se jim jen děti na přechodnou péči. Také souhlasím s rozvíjením u dítěte hlavně těch vloh, ke kterým má talent. Za mé doby se na to důraz nekladl a vynaložil jsem množství energie na něco, čemuž se nyní v plné svobodě vyhýbám. I když tedy někdo vydrží kvůli placení složenek v zaměstnání, které ho nebaví hodně let. https://www.ceskatelevize.cz/porady/14905828354-plne-hnizdo/222562264070009/ ()