Stephen Curry: Podceňovaný

• Česko Stephen Curry: Podceňovaný (viac)

Pozoruhodný príbeh o dospievaní Stephena Curryho, jedného z najvplyvnejších, najdynamickejších a najviac prekvapivých hráčov v histórii basketbalu, ako aj o jeho vzostupe z drobného hráča univerzitného tímu na štvornásobného šampióna NBA. (Apple TV+)

Soundtrack

Určitě to není špatné, tyhle motivační sportovní dokumenty mám prostě rád, ale to (pro mě) nejdůležitější a nejzajímavější bylo až v té závěrečné desetiminutové kompilaci. První hodina a půl byla trochu rozvláčná a většina diváků podle toho názvu a popisu asi bude čekat trochu něco jiného. O kariéře Curryho v NBA tam toho zas tak moc nebylo. ()

Marcos22

Nejnovější dokumentární počin Petera Nickse využívá jednu z největších legend NBA, Stephena Curryho, aby prostřednictvím jeho osobního příběhu předal hlavní myšlenku díla, že i přehlížený a podceňovaný jedinec může v životě nakonec dosáhnout svých snů a cílů. Síla dokumentu tkví především ve způsobu prezentace tohoto poselství směrem k divákovi a faktu, že i sebeúspěšnější člověk spadne ve svém životě nespočetněkrát na samotné dno, ale rány osudu musí umět přijmout, vstát a odhodlaně pokračovat dál. Příznivci životopisných fláků slavných sportovců dostanou více než komplexní příběh spíše pohled na několik pro Curryho život významných momentů, převážně souvisejících s vysokoškolským týmem The Davidson Wildcats a ziskem mistrovských titulů v NBA. Film je plný životní energie, optimismu, naděje, lásky, přátelství, respektu a pokory, což jej činí velmi motivační a doporučit se tak dá především mladým sportovním nadšencům, kteří mají budoucnost před sebou. Z důvodu chybějící komplexnosti příběhu snižuji hodnocení o jednu hvězdu a dávám čtyři. 👍 (21.07.2023) ()

M.i.k.e

kdo bude čekat klasický životopis bude velmi pravděpodobně zklamaný. Underrated je totiž spíš motivační dokument o tom jak je důležité nevzdávat se a nedat na řeči ostatních když vás podceňují a odepisují. V tomhle směru tenhle dokument funguje skvěle. O jedné z největších legend NBA se toho sice divák moc nedozví, ale i tak bylo fajn tenhle kousek sledovat...70% ()

Vanchovi

Nemal som dať na komentáre, ktoré tu boli pred mojím. Začína to sľubne, ale potom väčšinu času tvoria zábery školských zápasov mladého Curryho. Je pravda, že Američania vedia spraviť dobrú športovú show a vedia aj tento typ dokumentov a filmov (from zero to hero), ale to nie je prípad tohto konkrétneho filmu. Možno nie som až taký fajnšmeker, ale rozpytvávať takmer 2 hodiny ako Curry aj napriek pochybnostiam "odborníkov" kvôli zlým fyzickým predpokladom sa presadil v nejakej univerzitnej lige a samozrejme potom aj v NBA (primárne tu ale sledujeme tie školské zápasy), bolo dosť ťažké. A hlavne keď sa k tomu pridávali tie chytrácke názory športových názorov snažiace sa z každého prdu spraviť epickú historickú udalosť. Asi je to v ich náture, ale ako som už spomenul vyššie, Američania vedia tieto veci robiť aj lepšie a viem si to predstaviť aj bez toľkého patosu. ()