JohnCZ

Hlad po pořádné space opeře a věhlasná jména jako Jonathan Glassner (Stargate SG-1) nebo Dean Devlin (původní Stargate film) mě přivedla i k tomuto nelichotivě hodnocenému sci-fíčku. Po zkušenostech s Netlixáckým Another Life, který se těší obdobnému hodnocení, jsem čekal ledacos, ale nakonec vlastně odcházím navzdory nulovým očekáváním celkem příjemně překvapen. Předně to není tak úplně space opera, ale více hard sci-fi (hodně, hodně nadneseně řečeno) tak trochu ve stylu The Expanse. Nicméně je to typická Syfy céčková záležitost. Levný studiový seriál (navíc natáčený někde v Srbsku) s lacinými efekty, který si ale na nic moc nehraje a který se po příšerném pilotu celkem sympaticky rozjede, byť není to nic jiného, než snůška klišé a cheesy dialogů, které bychom neviděli jinde. A přesto, bavilo mě to více než jiné starší kousky této stanice jako Dark Matter nebo Killjoys. Kdo to bude porovnávat se současnými drahými seriály streamovacích služeb, tak pochopitelně odejde zklamaný. Ale na toho, kdo na tomto typu sympaticky blboučkých seriálů vyrůstal, může The Ark zapůsobit svěže a příjemně nostalgicky. Jedna věc mě přesto zaráží a to, že tyhle pokusy nikdy nedosahují kvalit, rozmanitosti a tím i celkové zábavnosti klasik z 90. a nultých let. Jako kdyby se tvůrci báli využít oné lacinosti a trochu se odvázat, aby to mohli trochu více rozjet i jinými netušenými směry. Po stránce scénáře The Ark po první sérii prozatím celkem pokulhává. ()

Mamlas odpad!

Předem bych nedoporučil, aby tento hloupoučký seriál sledoval kdokoli s IQ nad 80, leda by se chtěl mentálně velmi trýznit jako já. Jinak všechny díly této laciné studiovky jsou hodně podobné. Parta nounejmů kamsi jako letí vesmírem. V každém díle se jim tam ale něco sere pod rukama. Oni to však vždycky nějakým úsměvně podivným způsobem opraví. U toho vedou nesmyslné konverzace, které na diváka působí jako cyklicky opakovaná lobotomie. (8%) ()

iXtr3m3 odpad!

Ako môže niečo takéto vydať niekto v dnešnej dobe? Preboha, veď to nedosahuje ani len kvalít prvých častí Stargate SG-1, ktoré je oproti tomuto technicky nedostižné, samozrejme neriešim príbeh, pretože na ten sa The Ark k Stargate SG-1 ani len nepribližuje... Hanba aj na pomery SyFy, odpad ako málokedy... ()

ilemas odpad!

Stačilo vidět pár prvniích záběrů a vzdal jsem to. Připadalo mě to jak nějaké sci-fi pohádkové dívánky pro děti ze studia. Sakra, to neumí v dnešní době nikdo natočit kvalitní sci-fi seriál nejen s výborným vizuálem, ale i kvalitním příběhem? Proč nezfilmují třeba sérii Návštěvníci z kosmu podle  Ericha von Dänikena nebo remake Vesmírné odysey od Arthura C, Clarka nebo sérii Rámy? Točí se jen sci-fi pro lidi s nižším IQ. I když to vydali fotmou komiksu, tak mě to přijde reálnější než mnohá rádoby sci-fi:  Lidé a netvoři - Arnold Mostowicz | Databáze knih (databazeknih.cz) u nás vyšla pouze první část. Námět na dobrou sci-fi: Návštěvníci z kosmu předkládají myšlenku o vývoji lidí. Kdysi na Zemi přiletěli mimozemšťané a urychlili vývoj člověka. Vysvětlovaly by se tak chybějící vývojové články i téměř všechna náboženství. Primitivní populace si totiž technicky vyspělé cizince vykládá jako Bohy. ()