Tintin v chráme slnka

• Česko Tintin a chrám Boha slunce (viac)

Archeológovia ktorým sa podarilo nájsť starý chrám Inkov, sa stanú obeťou kliatby. Tintin a Handdock sa v snahe pomôcť im a zároveň zachrániť profesora Tournesola, rozhodnú podniknúť dobrodružstvo v Peru, aby objasnili túto záhadu. (oficiálny text distribútora)

Paity

Tintin je spíše ťuntín. Ale respektuju to, V Begii a Francii vyrobili dohromady něco, co funguje a obstojí to ve světě. Což je příjemné zjištění. Hodně se mi vždycky na Tintinovi líbilo to napětí, které se někdy dalo krájet. Hlavně to na něm oceňuji. ()

Untentrauer

Nevím proč, ale tenhle díl na mě má vždy uklidňující a pohodový účinek. Celkově se mi TT dobrodružství prostě líbí. Tento díl má vše, co mám rád. ()

Brylin

Dobrodružný příběh reportéra Tintina, který baví nejen menší či dorůstající hochy, které dokáže beze zbytku vtáhnout do děje. Cílové publikum a doba vzniku jsou ovšem na způsobu vyprávění a humoru příliš patrné. Tři hvězdičky. ()

Kubi21

Tintina miluji. Hltal jsem ho jako kluk a i teď ho s velkým nadšením čtu a sleduji. Tento díl je nádherné dobrodružství pro nás exotickou krajinou. Více slov by bylo asi na škodu. Tintin a Filuta jsou jedničky. ()

michalkop

Se zvědavostí jsem se podíval na tento vysoce hodnocený filmek o Tintinovi. Animace na svou dobu nádherná, příběh jakž takž, používá dobové klišé, ale hlavní hrdinu ne a ne mi sednout - jak tu už psal Master19, bylo by mi jedno, kdyby Tintina roztrhal kondor, protože ten Tintin je takový nemastný neslaný. ()

PowPow

Původní komiks se skládá ze dvou částí, přičemž v té první Hergé mistrně sází na to, že o kletbě nevíme vůbec nic, netušíme, jak členové výpravy upadli do spánku a je tam jen několik náznaků v podobě fantastických prvků (věštkyně v divadle, strašidelný sen,...). Nevíme, jestli tam opravdu nepůjde o nějaké nadpřirozené věci. O částečné totožnosti pachatelů se čtenář dozví až těsně před odletem do Ameriky, nicméně i tak je prakticky nezahlédne. Tohle tvůrci filmu zničili tím, že tu část skoro usekli a z pachatelů udělali dva průměrné gangstery, kteří jsou po pěti minutách odhalení. Úplně se ztrácí to tajemno. Zároveň se mi nelíbí ani to, jak každé převedení Tintina do filmu skončilo bizarním porušováním fyzikálních zákonů. Jinak mě to jako dítě zabavilo, bylo to exotické a napínavé, i když dnes byste asi našli kopu lepších pohádek. ()