Cheongchunwoldam

• Južná Kórea 청춘월담 (viac)
Dráma / Historický / Mysteriózny / Romantický
Južná Kórea, 2023, 26 h 40 min (Minutáž: 80 min)

Příběh o korunním princi, který je pod tajemnou kletbou, a o geniální dívce, která hledá pravdu, zatímco je obviněna z vyvraždění své rodiny. (FandaF)

Gada

Prvních pár epizod bylo naprosto skvělých. Seriál sliboval opravdu výborný příběh s charismatickým korunním princem (Hyung-sik Park ) v hlavní roli. Silnou ženskou postavu, která se v přestrojení za eunucha dostane do paláce, aby odhalila viníka vyvraždění své rodiny. To se stane těsně před její svatbou s přítelovým princem a je zaděláno i na milostný trojúhelník. Rozjeté to bylo opravdu dobře. Bohužel postupem času, s každým dalším dílem se mi zdálo, že vývoj postav, děje, akce i romantiky upadl. Velká škoda. Seriál nakonec hodnotím jako průměr 3*. ()

skorpik42

Krásny príbeh, v ktorom kraľujú skvelé výkony. Palec hore dávam scenáristom za napísanie postavy princa, ktorého charakter sa nezmenil počas celého seriálu, zároveň ich ale treba zvoziť, za nedomyslenie vstupu kráľovnej do paláca, toto bolo celkovo povrchne spracované a tiež nie úplne domyslený záver, kedy si princ pre ňu príde a urobí z nej kráľovnú? Veď dovtedy tam museli byť splnené všetky podmienky a teraz už nevadí, že nemá rodičov? Alebo z nej urobí konkubínu? Seriál bol plný skvelých postáv a nebola tu ani jedna, ktorá by človeku liezla na nervy už len svojou prítomnosťou. Taktiež skvelá kamera, strih a vybrané lokácie, vyrovnané množstvo napätia, humoru aj jemnej romantiky (dalo by sa to nazvať aj veľmi vkusnou mierou). To všetko spolu utvorilo veľmi príjemný celok a do dokonalosti tomu chýbalo naozaj málo. ()

Lex.San

Pokud člověk hledá příběh s láskou až za hrob a osudové milence, kteří pro svůj cit položí život, tak ho pravděpodobně Our Blooming Youth neosloví. V tomhle seriálu si postavy mezi sebou nejdříve musí vybudovat důvěru a pochopení, které jsou nosným pilířem dalšího vztahu. A díky tomu tenhle příběh jasně předčil nejeden romantický příběh s tragickým koncem. Konečně jsem totiž měl tu čest se silnými ženskými postavami, které svým mužským protějškům byly rovnocennými partnerkami. Nejen hlavní, ale i vedlejší postavy zde mají velkou výpovědní hodnotu a my jako diváci můžeme sledovat velice zdařilou politickou detektivku s lehkým podtónem romantiky – silné 4* (8,5/10) ()

ainny

Po dlouhé době seriál, který jsem sledovala jedním dechem společně s jeho překladatelkou. Bavil mě opravdu hodně, i když místy měl podobné rysy jako Boody Heart, tak byl svůj a jiný. Neměnila bych na něm vůbec nic, chvilku vážný, chvilku dojemný, chvilku vtipný, skoro pořád napínavý a doplněný skvostnou kamerou a přesným soundtrackem. České titulky. ()

Koral17

Z mého pohledu se tento seriál bohužel moc nepovedl. Chaotický, někdy až nesmyslný děj a nekonzistentnost hlavních charakterů stahují seriál do horšího průměru. Ale výprava, kamera, herecké výkony jsou na dobré úrovni. Obsahuje spoustu spoilerů a otázek. Hlavní padouch – státní rada Jo má být údajně hodně protřelý a politicky zkušený, ale do svého veleváženého rodinného registru si bez váhání a hlubšího prozkoumání identity zapíše ženu odnikud, jen proto, že je krásná. Král z ní bez váhání udělá královnu, nikdo nikdy po ničem z její minulosti nepátrá, ani například když se královské mimino narodí již po 8 měsících. Měla jsem dojem, že nakonec si ani sám autor scénáře neuměl poradit s postavou královny, protože ve své podstatě nebyla o moc lepší než rada Jo. Psychicky i fyzicky týrala nevinné, vraždila, mstila se na těch, kteří za její utrpení nenesli žádnou odpovědnost.  Její vesnici a lidem se stala velká křivda, opět se ale mstili převážně na nevinných.  Nebyla to skupina lidí, kterým by člověk fandil a držel jim palce. Hlavní hrdinka Min Jae-Yi má být slavná po celé říši jako Sherlock v sukních. V několika dílech zároveň ukazuje své schopnosti v bojových uměních, kdy v boji s přehledem sejme několik statných chlapů – vojáků, kteří se celé dny a roky věnují jen svému vojenskému výcviku.  Vím, je to pohádka, ale toto již hraničí s naprostou absurditou. A navíc, když hrdinka žije v paláci inkognito jako eunuch korunního prince, tak pořád padá, zakopává, neumí pořádně běhat a má velké fyzické problémy přemístit z místa na místo dvě větší židle. Proč???  I její IQ v paláci hodně upadá, dělá nesmyslná rozhodnutí.  Na svého původního snoubence poručíka Hana, blízkého přítele korunního prince, rychle zapomene, nic mu neřekne o tom, že žije v paláci v převleku za eunucha a když ji on později konfrontuje, tak jen dostane vynadáno, že nerespektuje svobodnou vůli ženy.  Ani postava prince nic moc zajímavého nepřináší, spíš rozvleklou nudu a jednotvárný herecký výkon Park Hyung-sika (kterého mám jinak moc ráda). Když princ nebyl delší dobu na scéně, tak jsem i zapomněla, že tam taková postava vůbec je. Škoda, hodně jsem se těšila! ()