Příběhy starých hospod - Série 1 (2023) (séria)

Královéhradecko (S01E06)

(epizóda)
Česko, 2023, 26 min

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Kamera:

Jakub Kolář

Josef Polášek (sprievodca)

Dlouhou a zajímavou historii má hospůdka Na Jívě v Podůlší, tu s oblibou navštěvoval herec Josef Vinklář. Vzpomínky na něj, tam zůstanou napořád. Po cestě míříme do Bílé Třemešné, kam v období mezi válkami jezdili hosté z nedalekého Dvora Králové, ba dokonce i z Prahy. Pan Rudolf Šmíd, bohém a podnikatel, se o rozkvět své restaurace staral znamenitě. Další hospůdkou, kterou ovlivnily obě světové války i komunistický režim, najdete v Náchodě. Tam, v restauraci Port Artur sedával a hrával se swingovou kapelou spisovatel Josef Škvorecký. V Královéhradeckém kraji je hospůdek opředených historií prostě mnoho, a krásných míst nepočítaně! Zastavíme se také na Prachově, i v Záboří. (Česká televize)

sir-dave

Královehradecko spolu s Libereckem zatím nejpovedenější díl. Žádná hospoda nevyčnívala, ale každý má své kouzlo. O hospodu, kde chodil Škvorecký bych zavadil asi jen pohledem, ale historie pěkná. Na druhou stranu, šenk, kde si člověk může skoro pluvnout na zem už moc není. Hospoda "u Silvera" v Záboří moc pěkná. Mezi další třeba oblíbená od Vinkláře nebo srdce Prachova, ikdyž já si zašel raději do té naproti. ()

topi80

Téměř každá hospoda má své kouzlo. Tento pořad jich několik v každém dílu navštíví. Bohužel ale jen velmi letmo. Pár záběrů, pokec s hospodským, nějaká zajímavost a jedeme dál. Jako někdo, kdo objíždí nejrůznější hospůdky na koloběžce, bych od tohoto seriàlu čekal mnohem více. ()